/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
śrubka od obrotów
Autor Wiadomość
mik 


Motocykl: Honda Shadow VT 1100 87r.
Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 79
Skąd: olsztyn
  Wysłany: 2010-09-10, 21:52   śrubka od obrotów

witajcie , potrzebuje wskazówek, chodzi mi o lokalizacje śrubki od ustawienia obrotów silnika, coś mi wskoczyły za duże obroty na ,,koniec sezonu,, i chciałbym je zmniejszyć delikatnie, nigdy tego nie robiłem, zlokalizowałem pewną śrubkę zalaną plastikiem między garami ale kręcąc nią nic jakoś się nie zmienia(może za mało kręcę? ) nie chce też nic rozregulować , w serwisów-ce po angielsku nic z obrazków nie wyczytałem a pech taki że w 3 szkołach miałem rosyjski to za wiele nie kumam ;-( , wiem i słyszę że czeka mnie czyszczenie i synchronizacja gaźników bo leje za dużo paliwka na jeden gar lecz teraz nie chce tego dawać do roboty tylko latać dalej i korzystać z suchych asfaltów. pozdrawiam
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-09-10, 21:58   

Śruba od regulacji wolnych obrotów, znajduje się z lewej strony moto, przy gaźnikach. Po miedzy tym kółkiem w które wpięte są linki od gazu, a przednim cylindrem.

Jest to śruba zakończona takim plastikowym pokrętłem, o średnicy około 1 cm, koloru czarnego, skierowana tym plastikiem do dołu. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
mik 


Motocykl: Honda Shadow VT 1100 87r.
Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2010
Posty: 79
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2010-09-12, 10:22   

hmm, czyli to dobrze myślałem że to ta śrubka, tylko jakoś nie mogę jej wyczuć, czy trzeba porządnie ją zakręcić i o ile obrotów, bo raz mi za wysokie obroty wskakują a raz za niskie, coś tak myślę że gdzieś głębiej problem siedzi. trzeba chyba rozebrać gaźniki przed zimą ;-( pozdrawiam :-/
_________________
http://picasaweb.google.com/111333552231894789405
 
 
Sebastian 
SEBA


Motocykl: Honda VT 500 C Shadow PC08 84r FZI
Wiek: 48
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 873
Skąd: zielona góra
Wysłany: 2010-09-12, 11:29   

ta śrubka jak sama nazwa wskazuje jest do regulacji obrotów , na zimnym silniku masz inne ustawienie a na gorącym silniku troszke luzujesz i regulujesz obroty.Jest ona dostępna od zewnętrznej strony by był łatwiejszy dostęp do tej regulacji .
 
 
Okarynek 


Motocykl: Honda VT500c 1986
Wiek: 66
Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 90
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-10-24, 17:58   

:thx: Todek dzięki precyzyjna informacja i bardzo pomocna. :toast: za Twoje zdrowie.
_________________
Lepiej milczeć i być uważanym za idiotę niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-25, 13:58   

Sebastian napisał/a:
ta śrubka jak sama nazwa wskazuje jest do regulacji obrotów , na zimnym silniku masz inne ustawienie a na gorącym silniku troszke luzujesz i regulujesz obroty.Jest ona dostępna od zewnętrznej strony by był łatwiejszy dostęp do tej regulacji .


ta śrubka jest od regulacji ale niekoniecznie dwa razy dziennie ;)
jak silnik sam nie daje rady na zimno - to masz do wykorzystania przecież ssanie a nie od razu śrubę regulacji. minuta i ciepły.

w 1100 po ustawieniu (co prawda na oko / ucho) - nie ruszam na razie na co dzień tej śruby.
chociaż z drugiej strony, w małej Hani bawiłem się nią znacznie częściej.
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
Okarynek 


Motocykl: Honda VT500c 1986
Wiek: 66
Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 90
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2018-10-25, 16:20   

:ride: Raz ruszyłem i koniec kręcenia,obroty były zbyt wysokie a teraz jest ok. ;-)
_________________
Lepiej milczeć i być uważanym za idiotę niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM