/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktoś może pomóc
Autor Wiadomość
caymofo 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 34
Skąd: Opole
  Wysłany: 2018-06-11, 10:28   Czy ktoś może pomóc

Witajcie towarzysze!

Drugi sezon ujeżdżam VT600, maszynka jak dla mnie bardzo przyjemna, jeśli chodzi o moc to dla moich potrzeb te 41 kucy wystarcza, wszak moja jazda to tak max 80-90 km/h, należę do tych, co wolą się toczyć :mrgreen: Spalanie zawsze mierzę przy każdym tankowaniu, oscyluje w granicach 4,0 - 4,5 l na 100km, więc praktycznie pali jak skuter :chytrusek:
Kupiłem ją już wybebeszoną, brzmi zacnie. I nawet te mityczne smarowanie łańcucha nie jest dla mnie jakimś dużym problemem, wbrew temu, czego się naczytałem przed kupnem 2oo.

Tyle tytułem wstępu, a teraz do sedna.. Spory knur ze mnie, 104kg i 185cm. Zamontowałem akcesoryjne podnóżki na gmole i jest OK. Teraz kombinuję coś podobnego dla pasażerki, coby obniżyć podnóżki i je w przód przesunąć. Przeglądnąłem całe forum nim byłem na nim jeszcze zarejestrowany i wiem, że kilka osób robiło takie rzeczy w swoich maszynach i tutaj zmierzam już naprawdę do sedna - czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakiś warsztat, w którym zrobiliby mi takie cudo? Ewentualnie może ktoś z Was się tym zajmuje? Oczywiście płacę za materiał, robociznę itp.

PS. Sam się tym nie chcę zajmować, bo po pierwsze nie mam gdzie, a po drugie brak mi uzdolnienia do majsterkowania :-)8

Pozdrawiam,
LwG
 
 
tensam 


Motocykl: Honda Shadow VT600
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 290
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2018-06-11, 18:54   

caymofo, Witaj w rodzinie ;)

No to tak... ostatni temat był założony przez moją osobę a skorupek podesłał mi swoje rozwiązanie.
( http://www.shadow.org.pl/...pic.php?t=24251 )

Jeśli chodzi o zrobienie takiego czegoś u firm to odradzam... Ceny 400/500zł :shock: :shock: :shock:

Sam tego w całości i tak nie wykonasz... Ale załatw materiały (pręt stalowy kwadratowy) i blachę nierdzewną, wśród znajomych bądź w necie znajdziesz kogoś z metaloplastyki itp (chodzi tylko o wygięcie tego pręta pod kątem 90 stopni w odpowiednim promieniu) potem jakiś spawacz który Ci z nierdzewki zrobi te siodełko i połączy razem elementy :)

Na koniec jedynie kwestia zabezpieczenie przed korozją... cynkowanie lub inne duperele.

Jak znajdę to mogę Ci rysunki z wymiarami podesłać to będziesz już miał z głowy
 
 
caymofo 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 34
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-06-12, 08:41   

Dzięki za szybką odpowiedź tensam!

Śledziłem Twój wpis i wszystkie odpowiedzi. Zrobię tak, jak zasugerowałeś albo... pójdę na skróty i skorzystam z pomocy naszego kolegi z forum Piotra 75, bo widziałem jego robotę i co tu dużo mówić.. jest klasa! Wątpię, bym osiągnął choćby zbliżony efekt robiąc to samemu :mrgreen:

W każdym razie na dniach zapadnie decyzja, a zdjęcia z "wykonu" na pewno wrzucę w tym wątku dla potomnych.

:!: EDIT: a jeszcze zapomniałem o najważniejszym! tensam czy mógłbyś powiedzieć, jak nowe podnóżki spodobały się pasażerce? Czy poprawiło to jej komfort jazdy? Jak wysoka jest Twoja lepsza :twisted: połówka? Czy efekt jest na tyle zadowalający, że warto się w to w ogóle bawić?

LwG
 
 
tensam 


Motocykl: Honda Shadow VT600
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 290
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2018-06-12, 14:41   

Efekt zadowolenia typu "w końcu wygodnie" xD
Bo najpierw dałem kanapę do zrobienia w mariomoto i komfort się polepszył ale dalej to nie było to...
Teraz nowa kanapa + obniżone podnóżki to komfort :)

Plusem jest to że nogi są bardziej do przodu wysunięte, kolana niżej niż kość ogonowa (dzieki czemu dupa się inaczej układa i nie boli) i teraz może jeździć tak na prawdę w dwóch pozycjach... bo opierając się o nowe podnóżki lub dając nogi na pręt wychodzący z oryginalnego mocowania podnóżków (a zmiana pozycji podczas długiej jazdy jak wiadomo - bardzo polepsza komfort).

Co do wzrostu... to jeździło ze mną ostatnio kilka osób... od 150cm do 175cm i każdej osobie to odpowiadało :D

Także sprawa warta roboty ;)
 
 
towalsky 


Motocykl: GSX 1400 + SV 650 N
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 1232
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-12, 16:14   

Cześć,

Jeśli temat nie jest Ci zbyt pilny, to mogę jakoś pomóc. Dysponuję dość dużym parkiem maszynowym do cięcia i gięcia stali, śrutownią, malarnią proszkową i odpowiednim oprogramowaniem w pracy, więc jakieś "cuda" można podziałać. Feler jest taki, że będę w pracy za jakieś trzy tygodnie, aktualnie przechodzę rekonwalescencję po zabiegu. Mając jakieś wymiary i wytyczne coś wykombinujemy.
_________________
-=ShadoW=-
 
 
 
caymofo 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 34
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-06-13, 12:47   

Ja analizowałem pozycję plecaka na vt600 i doszedłem do wniosku, że to bardziej właśnie pozycja nóg, a zatem kolan i co za tym idzie wymuszone ustawienie miednicy i... dupy :mrgreen: jest przyczyną dyskomfortu. Nawet jakby mieć tam z tyłu kanapę od Vtx'a to w tym ułożeniu, gdzie praktycznie "leży" się na kości krzyżowej, nie będzie to komfortowe. Ja planuję zacząć od podnóżków, a jak coś to dalej będę walczył z kanapą.

towalski dziękuję za propozycję pomocy! Nie mam jakiegoś mega ciśnienia, tym bardziej, że od 25.06 - 7.07 mam wymuszoną wakacjami przerwę w jeździe na 2oo. Proszę przemyśl temat i powiedz mniej więcej jaki byłby koszt Twojej roboty i materiałów. Kolega tensam powiedział, że dysponuje danymi co do wymiarów:)

Pozdrawiam, LwG!
 
 
towalsky 


Motocykl: GSX 1400 + SV 650 N
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 1232
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-13, 13:30   

Jak będę miał jakieś szkice, wymiary, to będzie jakiś punkt zaczepienia do przeanalizowania tematu :) Założenia są takie, żeby wykonać wszystko z czarnej stali- wypalić na laserze, wygiąć co trzeba na prasie krawędziowej. Pospawać do kupy, wyśrutować i w proszek. Samo rozwiązanie konstrukcyjne już po wglądzie "w kwity" :)
_________________
-=ShadoW=-
 
 
 
caymofo 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 34
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-06-13, 13:52   

To teraz prośba do kolegi tensam - jakbyś mógł wrzucić jakieś wymiary tych elementów, jakiś bardziej szczegółowy opis co i jak wycinać, wyginać itp. :)
 
 
tensam 


Motocykl: Honda Shadow VT600
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 290
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2018-06-14, 13:02   

na dniach znajdę i napiszę wszystko ;)
 
 
tensam 


Motocykl: Honda Shadow VT600
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 290
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2018-07-02, 22:16   

Słuchajta ;)

Sorka że tak długo ale brat się żenił więc no :)

Produkty:
Pręt stalowy kwadratowy 2cmx2cm
Blacha nierdzewna 3mm
Śruby (tej samej wielkości co oryginały. mogą być krótsze)

Pręt zaginamy na obu końcach (promień to 15cm)
Ale zaginamy go tak żeby na początku było pare cm prostego i potem zagięcie

Przymierzamy całość i sprawdzamy jak nisko chcemy mieć podnóżki (niestety nie zdążyłęm zmierzyć u mnie ale są niżej o jakieś 12/15cm)

Z pozostałych resztek pręta dospawamy tak jakby poprzeczkę.

Tak na prawdę wszystko znajdziecie na rysunkach (niestety to są pierwsze wersje szkiców.)

Jedna uwaga... Jak będziecie robić już samo gniazdo na podnóżek... dziury trzeba wywiercić wiertarką na stojaku i muszą być tak wymierzone by dało się je podnosić i opuszczać a jednocześnie by się blokowały o tylną ściankę gniazda.

Wybaczcie że nie podaje niektóych wymiarów itp ale po prostu wyjeżdżam jutro na 3 tygodnie a brat miał ślub w tą sobotę ;)

Jakby co to piszcie a ja się postaram odpowiedzieć tyle co pamiętam ;)

Zdjęcia rysunków:

https://photos.app.goo.gl/SvQLJLlJY6hEIbXE2
 
 
caymofo 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 34
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-07-23, 10:09   

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc w tym wątku, póki co temat wstrzymany, gdyż zdrowy rozsądek podpowiada, żeby szukać powoli czegoś większego... Shadow 1100 / 1300 :chytrusek:

Stwierdziliśmy z Plecakiem, że obniżanie podnóżków, zmienianie kanapy to tylko poprawa komfortu o te kilka %, ale nigdy nie da to pełnego komfortu (o ile przy tego typu sprzętach można o takowym mówić). Te kilka stówek, które miało być przeznaczone na przerabianie kanapy i podnóżków idzie do skarbonki. Ten sezon jeszcze dojeździmy na sześćsetce, a w międzyczasie szukamy czegoś większego.

PS. Jakby ktoś z Was szukał właśnie takiej maszyny jak VT600, albo ktoś z Waszych znajomych to piszcie. Możliwa także zamiana na coś większego z dopłatą z mojej strony.

Pozdr!
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-23, 11:04   

Shadow vt1100 ACE vs vt125.

na 125 moja córa nie sięga do podnóżków z tylnego siedzenia
a na 1100 ACE siedzi wygodnie i opiera nogi.. nie urosła ;)
sama zauważyła od razu jak usiadła, że jej bardziej pasuje.
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
caymofo 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 34
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-07-25, 10:51   

MARQ czyli, że to bardziej kwestia poddupka niż podnóżków? Powiem Wam, że też mam jeszcze w głowie taki pomysł, żeby przeszczepić przednie siedzenie z jakiegoś innego sprzętu jako siedzenie pasażera w VT600. Ktoś z Was może coś podpowiedzieć w tym temacie:)?
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-25, 11:42   

mam niestandardowy poddupek w ACE - od CORBIN'a, choć wydaje mi się, że nie jest obniżony/cienki, bo jest mięciutki. w dodatku to nie vt600 więc moją wypowiedź traktuj raczej jako ciekawostkę.

(może dzisiaj podejdę z metrówką do obu moich Hanek i sprawdzę jeszcze po swojemu. złapię jakiś wymiar z czystej ciekawości
- póki jeździć dużą Zochą oficjalnie nie mogę, nieoficjalnie nie bardzo chcę a na małą już mi się nagle d*pa nie mieści, albo parzy.. nie wiem)
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
Trom 
Tomek


Motocykl: VT750 05r,ST1300
Wiek: 54
Dołączył: 09 Sie 2014
Posty: 2617
Skąd: Otwock
Wysłany: 2018-07-26, 09:27   

MARQ, :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM