/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wentylatorem i wskazaniem temperatury VT700 R19 86
Autor Wiadomość
niejestempro 


Motocykl: Shadow VT700 86r
Dołączył: 07 Kwi 2017
Posty: 38
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-04-07, 11:27   Problem z wentylatorem i wskazaniem temperatury VT700 R19 86

Witam. Mam takie 2 dziwne zjawiska u siebie, przez które boje się jeździć.

Więc tak. Naczytałem się sporo postów tu na forum (zanim się zarejestrowałem) i co nieco sprawdziłem już, lecz dalej nie znalazłem odpowiedzi na mój problem otóż:

Odpalam, silniczek ładnie chodzi na wolnych, temperatura sobie rośnie i rośnie i leci aż do H a wentylator się nie załącza, chłodnica jest ciepła czyli termostat się otwiera, termowłącznik wentylatora wykręciłem ustawiłem opalarkę aby dmuchała powietrzem na 100stopni i okazuje się że czujnik bez problemu się załącza. Doprowadziłem dodatkową masę do czujnika tzw krokodylkiem i też nic. Chodzi dalej, dosłownie 3x pogazowałem a wskazówka od temperatury powędrowała hen hen daleko gdzieś tam za tarczę od obrotów. Wentylator na krótko oczywiście chodzi. W tym momencie nie mam już pomysłów na to co może być walnięte.

Termowłącznik wentylatora wykręcony i nagrzany do 100stopni niby się załącza.
Chłodnica się nagrzewa więc wychodzi na to że termostat otwiera.

Więc co tu może być uszkodzone? Ja już nie mam pomysłów. Niby jest jeszcze pompa wody, lecz nie wiem gdzie jest i nie wierzę że ona padła.


Jaki zamiennik termostatu, czujnika temperatury i czujnika wentylatora pasuje?
Podobno do VT 500 pasuje od nissana primere nr: EPS 1.850.665 i Od toyoty avensis, nic innego nie znalazłem.


Byłym bardzo wdzięczni za pomoc, bo boję się jeździć z taką usterką.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
 
 
Śp.Generał 
Jarek


Motocykl: Honda Shadow VT 700 C 87', WSK125 i Ogar 205
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 796
Skąd: Małoszyce 'SZA'
Wysłany: 2017-04-07, 11:39   

http://www.shadow.org.pl/...er=asc&start=15
Tu masz przedostatni post.
_________________
Czołem :omg: :mrgreen: Gość
 
 
niejestempro 


Motocykl: Shadow VT700 86r
Dołączył: 07 Kwi 2017
Posty: 38
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-04-07, 18:04   

Rozkręciłem boczek, bo chciałem dobrać się do termostatu i moją uwagę zwrócił nowiutki błyszczący czujnik temperatury, przy którym nie pasowała okrągła wtyczka i ktoś ja boszem przeszlifował i postawiłem z Panem który robi motocykle po godzinach że oszukuje ten czujnik bo gdy czujnik jest na H to chłodnice, węże idzie utrzymać.
Dałem mu do roboty bo gaźniki bardzo już brudne chyba z 10lat do środka nikt nie zajrzał taki burdel i synchronizacje wykona, a przy okazji pirometrem sprawdzi ile stopni ma ciecz chłodnicza. Także jutro wszystkiego się dowiem.

To kwestia zamiennika czujnika rozwiązana. A termostat pasuje tez przy 700c od matiza?
 
 
Śp.Generał 
Jarek


Motocykl: Honda Shadow VT 700 C 87', WSK125 i Ogar 205
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 796
Skąd: Małoszyce 'SZA'
Wysłany: 2017-04-07, 19:24   

niejestempro napisał/a:
To kwestia zamiennika czujnika rozwiązana. A termostat pasuje tez przy 700c od matiza?

Najprawdopodobniej 99%, że tak. Trzeba go lekko oszlifować.
_________________
Czołem :omg: :mrgreen: Gość
 
 
niejestempro 


Motocykl: Shadow VT700 86r
Dołączył: 07 Kwi 2017
Posty: 38
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2017-04-07, 21:00   

Dokładnie, właśnie byłem po moto, wyczyścił gaźniki ultra dźwiękiem bo były tak masakrycznie brudne i powiedział że przez bardzo długo też nikt nim nie jeździł, moto teraz po synchro i czyszczeniu jest jajo i pirometrem sprawdziliśmy czy się włączy i się okazuję że przy 100 stopniach rzeczywiście się załącza a winnym za wskazywanie temperatury daleko za wskazówką jest czujnik temperatury wody.
Po prostu ktoś nie mógł dostać tego samego i wziął co było, a ja teraz będę musiał męczyć się i szukać odpowiedniego ;)

@edit
A kupiłem go po właścicielu który zmarł i syn jego mówił że przez rok stał(tak jak jego ojciec zmarł), ale odpalał bez problemu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM