ładowanie nie odłączonego AKU od motonga
Odpowiedz do tematu

:
Jestem noga z elektryki ale nie jestem całkowicie pozbawiony wyobraźni ;-)
więc chodziło mi o t o czy kupuje się taki wtyk gotowy czy trzeba go dostosować
No i druga część pytania pozostaje aktualna końcówki tych przewodów łączymy z tymi od ładowarki? Metodą sztukowania 😃

never as good as the first time
:
Te kable obcięte/dołączone do wtyku do zapalniczki podpinasz jakby normalnie były to czopy aku. Ja mam żabki w ładowarce, więc po prostu łapię kabelki odpowiednio kolorami i już.

Jeżeli masz wtyk bez kabli i musisz dołożyć kabelki, to środkowy element we wtyku to PLUS.

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
:
Dziękuję, przepraszam że musiałeś to w taki łopatologiczny sposób tłumaczyć ale wolę mieć pewność że nic nie spieprze, i tak mój ojciec się w grobie przewraca na taki dyletantyzm :-/
Zaczynam poszukiwania wtyku ;-)

never as good as the first time
:
Leo, cała przyjemność po mojej stronie :-)

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
:
Panowie radzę jeszcze sprawdzić polaryzację waszych gniazd zapalniczek. Zwyczajowo daje się "plus" na środek, ale może być jakaś pomyłka w instalacji i będzie problem o ile ładowarka nie jest zabezpieczona przed takimi niespodziankami.

Jam mam na stałe podłączone gniazdo ładowarki bezgpośrenio do akumulatora, i schowane pod boczkiem.

Ctek

To nie było moje marzenie, ale zaskoczyło.

https://www.facebook.com/shadowontheroad/

:
Też mam takie na stałe :mrgreen: a także resztę do tej złączki :chytrusek:

POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
:
Uwaga !
-jak gniazdo zapalniczki posiada wtyk USB ,a bezpośrednio podłączycie do aku to się po pewnym czasie rozładuje :-P .
- miałem tak w Czechach na Bisie :shock:

:
daro napisał/a:
Uwaga !
-jak gniazdo zapalniczki posiada wtyk USB ,a bezpośrednio podłączycie do aku to się po pewnym czasie rozładuje :-P .
- miałem tak w Czechach na Bisie :shock:


Mam gniazdo wraz z wtykiem USB i nie potwierdzam... Doładowuje normalnie. Od dwóch tygodni ładowarka podłączona i jest git... więc albo kolega miał jakąś zworę, albo jakiś inny problem. W każdym razie nie potwierdzam.

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
:
Piwek napisał/a:
daro napisał/a:
Uwaga !
-jak gniazdo zapalniczki posiada wtyk USB ,a bezpośrednio podłączycie do aku to się po pewnym czasie rozładuje :-P .
- miałem tak w Czechach na Bisie :shock:


Mam gniazdo wraz z wtykiem USB i nie potwierdzam... Doładowuje normalnie. Od dwóch tygodni ładowarka podłączona i jest git... więc albo kolega miał jakąś zworę, albo jakiś inny problem. W każdym razie nie potwierdzam.


Proszę przeczytać uważnie. Kolega daro pisze o podpinaniu gniazda zapalniczki z gniazdem USB BEZPOŚREDNIO do aku, a nie o ładowaniu akumulatora przez gniazdo. ;)

-=ShadoW=-
:
towalsky napisał/a:
Piwek napisał/a:
daro napisał/a:
Uwaga !
-jak gniazdo zapalniczki posiada wtyk USB ,a bezpośrednio podłączycie do aku to się po pewnym czasie rozładuje :-P .
- miałem tak w Czechach na Bisie :shock:


Mam gniazdo wraz z wtykiem USB i nie potwierdzam... Doładowuje normalnie. Od dwóch tygodni ładowarka podłączona i jest git... więc albo kolega miał jakąś zworę, albo jakiś inny problem. W każdym razie nie potwierdzam.


Proszę przeczytać uważnie. Kolega daro pisze o podpinaniu gniazda zapalniczki z gniazdem USB BEZPOŚREDNIO do aku, a nie o ładowaniu akumulatora przez gniazdo. ;)


Tak bezpośrednio kablami do akumulatora

A doładowuje przez gniazdo wtyczką taką jaką pokazał na zdjęciu kolega Piwek i jest OK! :mrgreen:

:
To zupełnie nie skumałem... Sorki. Też mam takie gniazdo podpięte bezpośrednio do aku.
To kolega doładowywał aku przez wtyk USB ??

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
:
Piwek, chodzi o to że podpięte pod aku gniazdo zapalniczki które ma również USB, może spowodować rozładowanie aku. Dzieje się tak że w gnieździe jest przetwarzany prąd z 12v na 5v na potrzeby USB. Jest delikatny pobór napięcia....

LWG
:
Konsultowałem z elektrykiem elektronikiem samochodowym (Jery ) był przy tym potwierdził ,że gniazdo zapalniczki z dodatkowym wtykiem usb podłączone bezpośrednio do akumulatora potrafi całkowicie wyssać jego zawartość :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez daro 2016-04-15, 10:21, w całości zmieniany 1 raz
:
OKI... Teraz skumałem - sorki, ale wcześnie dziś wstałem :-( Będę musiał w takim razie jakiś dodatkowy przełącznik - bo mam podłączone bezpośrednio pod aku, a nie chcę się tej wersji pozbywać :-)

daro - dzieki za info, bo to bardzo cenna info :chytrusek:

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
:
Ja mam pod boczkiem, w małym schowku ukryty przełącznik, który odcina mi prąd na gniazdo. W razie potrzeby zamykam obwód i mam prąd. Cały manewr trwa 2 minuty.

-=ShadoW=-
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group