ładowanie nie odłączonego AKU od motonga
Odpowiedz do tematu

: ładowanie nie odłączonego AKU od motonga
Powitać
Mam małego problema
Otóż mam już dość demontażu siodła i całego tego dodatkowego osprzętu kiedy chcę podładować moje AKU w VTX1300C i wpadłem na pomysł że zamontuje sobie coś takiego
http://www.amazon.com/Bos...1940_em_1p_0_ti
na stałe i tak oczka kabli zamontuje na stałe w AKU mojego motonga a kabel z wtyczką wyprowadzę sobie gdzieś z boku abym miał łatwe dojście do niego i nie musiał demontować połowy motonga :chytrusek:
Ładowarkę chce kopić pasującą do niego bosch c3 np:
http://allegro.pl/ladowar...5873013780.html
i teraz pytanie:
Czy niczego nie popsuję jak będę ładował moje AKU nie odłączone od układu elektronicznego motonga?

lewa w górę...

:
Nic nie popsujesz.
Zawsze tak ładuję akumulator i nigdy nic się nie stało, przecież stacyjkę masz wyłączoną.
W mojej ładowarce nawet jak przekręcę kluczyk to przestaje ładować.

Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
:
Nie popsujesz, tylko jakoś strasznie pod górę dążysz...
To nie lepiej gniazdo zapalniczki wyprowadzić bezpośrednio z aku i przez nie ładować ?? :-)

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
:
Piwek napisał/a:
Nie popsujesz, tylko jakoś strasznie pod górę dążysz...
To nie lepiej gniazdo zapalniczki wyprowadzić bezpośrednio z aku i przez nie ładować ?? :-)

ty - no przeca mam zapalniczkę - qrde nie pomyślałem. Ale mi pomysła podsunąłeś - czyli muszę sobie przygotować odpowiednią końcówkę i wkładając ją do zapalniczki będzie mi ładować AKU.
Acha tylko muszę sprawdzić czy moja zapalniczka działa bez przekręconego kluczyka...

lewa w górę...

:
A jak nie działa, to ją bezpośrednio w aku, wtyk od czego bądź i z bani... :-)

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
:
Oczywiście przez bezpiecznik

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Trom napisał/a:
Oczywiście przez bezpiecznik


rozumiem że wystarczy bezpiecznik który jest montowany w głowni takiej ładowarki?

lewa w górę...

:
Bezpiecznik w obwodzie gniazdo zapalniczki-akumulator.

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Na plusie z gniazdka do aku... tak po naszemu :-)

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
:
ja też ładuję przez gniazdo zapalniczki :-) tzn ładowałem raz bo więcej nie było potrzeby, ale wiem że działa...

LWG
:
Cytat:
Ładowarkę chce kopić pasującą do niego bosch c3


Bardzo polecam. Solidnie wykonana, porządne kable, bezpiecznik. Warta swojej ceny.

:
Baal napisał/a:

czyli muszę sobie przygotować odpowiednią końcówkę i wkładając ją do zapalniczki będzie mi ładować AKU.

jaka to ma być końcówka? też tak chcę ;-)

never as good as the first time
:
Leo - to ma być zwykły wtyk do zapalniczki z dwoma kablami - ja mam z czarnym i czerwonym, żeby przypadkiem nie pomylić :-)

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
:
hm jestem zaledwie synem elektryka ;-)
czyli do wtyku mają być podpięte dwa przewody które następnie łączymy z przewodami ładowarki?

never as good as the first time
:
Przykładowe zdjęcie



Obcinasz nadwyżkę kabla, na różnych długościach czarny/czerwony, co by się podczas ładowania niechcący nie zwarły i już.

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche



Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group