Kiedy wymieniać dętki ?
Odpowiedz do tematu

:
Wujo napisał/a:
jacecek gdzie wymieniałeś gumy? Mnie również to czeka i zastanawiam się gdzie wymienić, co by obręczom się nie dostało.

Ja wymieniałem na wiosnę 2015 r w Warszawie, na ul. Szczotkarskiej - o tu http://www.opony-serwis.waw.pl/ Zawiozłem koła zdjęte z motocykla, wymieniałem komplet - fartuchy, dętki i opony oraz wykonano wyważenie kół (nie komputerowo). Płaciłem po 30,- zł za koło.

Gdybym miał to robić teraz to zrobiłbym to w Mińsku na ul. Tartacznej róg Stanisławowskiej - o tu http://www.opony-robhan.pl/
Mają przystawkę do wyważania kół na komputerze (wiem, bo w lipcu sprawdzałem wyważenie przodu - 20,- zł) i oczywiście sprzęt do wymiany opon. Czy zrobią to razem ze zdjęciem kół z motocykla to nie wiem - musisz sam zapytać.

pozdrawiam - jacecek
:
jacecek dzięki za info

:
Teraz to sie trochę zakłopotałem...
Wymienić dętkę czy nie xD
Wiem że poprzedni właściciel nie wymieniał tylnej dętki a miał motocykl od 2011r... Nie wiem kiedy jeszcze wcześniejszy właściciel wymieniał :P
Ale w sumie od października ani razu go nie musiałem dopompować...

:
Ja również polecam http://motogumy.pl/ - właściciel motocyklista

Bądźcie pozdrowieni wszyscy kochający Shadowki i Bunię :-)
MOJA HANUŚKA :-)
:
Witam, mam pytanie w temacie wymiany opon. Jesli nie w tym miejscu, to przepraszam ale jeszcze nie ogarniam całego forum. Mianowicie czy mozna załóżyć opony o róznym bieżniku na koło przednie i tylne? Np. na przód METZELER TOURANCE NEXT 11o/80/19 a na tył METZELER ME880 MARATHON 160/80/15 ?? Nie mogę znależć takich samych opon na allegro, bo albo są z róznych lat produkcji ( chciałbym aby obie były z 2015) albo nie ma rozmiaru. Jesli to banalne pytanie to sorki jeszcze raz. Pamietam, że w mojej cz przed laty były całkiem różne bieżniki w oponach :)

:
Aha, jeszcze jedno pytanie _ czy ww. opony to wogóle są dętkowe ?? Bo takie musze zapodać hani ?

:
Raczej nie ma takich. Zakładasz tubeless i do tego dętka. Działą. W 600 tak miałem.
Można zakładać dwa różne bieżniki, nawet dwóch rożnych producentów opon ale to kiepsko wygląda ;)

-=< wyvern >=-

Dziewczyny - Nurek może głębiej ;-)
:
bartez06 napisał/a:
Bo takie musze zapodać hani ?

Nie musisz. Jeżeli koła masz szprychowane to spokojnie możesz zakładać opony bezdętkowe i do tego dętkę.
Odwrotnie, to już raczej nie, jak ma być opona bezdętkowa, to dętkowej nie zakładamy.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
wyvern napisał/a:

Można zakładać dwa różne bieżniki, nawet dwóch rożnych producentów opon ale to kiepsko wygląda ;)


Wygląd,to sprawa raczej mało istotna w porównaniu z bezpieczeństwem jazdy po mokrej nawierzchni... Bo na suchym asfalcie raczej nie będzie problemu,ale na mokrym może już się zacząć cyrk. Przód na mokrym ściśle współpracuje z tyłem i jeśli to będą dwa różne profile,to przód zamiast pomagać tyłowi może mu dodatkowo " narzucać" więcej wody przez co tył może stracić trakcję i nieszczęście murowane...

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group