/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Cezar
2009-02-04, 21:47
Pęknięcie... :/
Autor Wiadomość
Sub
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 19:26   Pęknięcie... :/

Nabywajac swoje moto jakims nieszczesliwym zbiegiem okolicznosci (pechem - jak zwal, tak zwal, emocje, wiadomo...) przeoczylem wyrazne pekniecie... Przeoczyl go rowniez mechanik dokonujacy ogledzin przed zakupem. No coz. Musze sie teraz z tym zmierzyc. Do adopcji nie oddam...;)



Pekniecie jest w czesci bloku silnika - na mocowaniu, tuz przy srubie. Zastanawiajace jest jak do niego doszlo. Mam podejrzenia, ze koles, ktory sciagal moto ze Stanow rozebral go na czesci - pozorujac jego wypadkowosc - i potem skladajac za mocno dociagnal srube mocujaca... To moja hipoteza ale moze sie myle.



Popatrzcie fachowym okiek i doradzcie cos. Czeka mnie pewnie rozbiorka silnika i spawanie. Tylko czy to jest wykonane z czystego alu czy to jakas domieszka (tzw. cukier). Czy wowczas jest jakies inne rozwiazanie...?





PĘKNIĘCIE
 
 
Dziubek 


Motocykl: VT 1100 C 86 AVO Sport `57 Pannonia TLF'61
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 613
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2008-11-28, 19:45   

Spoko to pospawasz.

Ale wygląda to dziwnie.
 
 
 
Sasin 
Tomek


Motocykl: był VT 1100 C; GS1150
Wiek: 56
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 650
Skąd: Działdowo NDZ
Wysłany: 2008-11-28, 21:12   

Jest na bank tak jak mówisz, za mocno dociągana śruba, jest to do zrobienia.
_________________
Tomek :)
www.moje-dzialdowo.pl
Interaktywne Muzeum Pogranicza - ZAPRASZAM
http://www.muzeum.dzialdowo.pl/
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2008-11-28, 21:33   

Nie ma najmniejszego problemu, jest do zrobienia. :-D Myślę, że jakby dobrze pokombinować to dałoby to rade pospać bez wyciągania silnika z ramy. :chytrusek:

Ten stop z którego jest wykonany silnik bardzo dobrze się spawa, oczywiście specjalną spawarką do aluminium i w osłonie gazu. :chytrusek: :-D
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Sub
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 21:48   

Dzieki za fachowe opinie... tego mi trzeba bylo. Mam nadzieje ze nie oszczedzacie mnie, tylko pocieszajac :)



Nigdzie w necie nie znalazlem info nt. specyfiki tego stopu. Dzisiaj zasial niepokoj jeden macher, ktory poddal watpliwosc moje domniemania ze to czyste alu. Jednak sam pewnosci nie mial. Gdyby tak mialo byc - bedzie klopot: oryginalny element z pewnoscia zniweczylby moja plynnosc finansowa na dlugi czas...
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 59
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2008-11-28, 21:55   

Tylko przed spawaniem nie zapomnij odłączyć akumulatora. Jeśli powiedziałem Ci oczywistą oczywistość, to sorki - ale lepiej się wygłupić, niż ponosić dodatkowe koszty...
_________________
Andryszek - www
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2008-11-28, 22:54   

Todek napisał/a:
Nie ma najmniejszego problemu, jest to do zrobienia. :-D Myślę, że jakby dobrze pokombinować to dałoby to radę pospawać bez wyciągania silnika z ramy. :chytrusek:

Ten stop z którego jest wykonany silnik bardzo dobrze się spawa, oczywiście specjalną spawarką do aluminium i w osłonie gazu. :chytrusek: :-D




Mała korekta. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Dziubek 


Motocykl: VT 1100 C 86 AVO Sport `57 Pannonia TLF'61
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 613
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2008-11-29, 10:32   

W starszym modelu spawałem.

Wątpie by u Ciebie był zmieniony materiał
 
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-11-29, 21:14   

Nie ma możliwości aby dociągając śrubę tak pęknąć karter :koso: . Pierwszy poszedł by gwint na nakrętce lub śrubie :-/ . To jest od udeżenia a nie od dokręcania. Co do spawanie się nie wypowiadam bo nie próbowałem.
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
cykus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-29, 23:49   

myślę że to raczej od przeciągnięcia śruby może była zapieczona nie bardzo widzę w którym miejscu jest to uszkodzenie ze spawaniem alu to raczej bez problemu sam robiłem nie takie rzeczy daj fotkę bardziej z wiekszej perspektywy to coś ci powiem więcej
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-11-30, 01:58   

Moim zdaniem prędzej gwint w nakrętce by się ściął niż pękła by ta część, przyczyna mogła być inna. Uszkodzenie nie jest jakieś straszne..

Jeśli nie spawanie, które na pewno jest możliwe - tylko odpowiednim oprzyrządowaniem... Spawanie elektrodą u magika na wsi odpada :)... to można by się też pokusić np o inne rozwiązania.. np. coś w stylu betonu epoksydowego.
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
opel3366 
Robert

Motocykl: VTX 1800 N
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1102
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2008-11-30, 23:35   

ze spawaniem tego miejsca moze być problem - przerabiałem to kiedyś.

miejsce strasznie narażone na naprężenia
_________________
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż cięzko ich czasem wyprzedzić...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM