/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie wymienić opony?
Autor Wiadomość
niboor 
Filip


Motocykl: VT 1100 Spirit '06
Wiek: 37
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 78
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2015-05-17, 00:10   Gdzie wymienić opony?

Witam, niedługo stanę przed koniecznością wymiany przedniej opony, w związku z tym zawracam się do Was koledzy z pytaniem, czy możecie polecić jakiś pewny warsztat wymiany opon w województwie dolnośląskim ewentualnie w lubuskim lub poznańskim( w rozsądnej odległości od Polkowic) :!: ?

Jak radzicie zrobić, kupić oponę samodzielnie, zdemontować przednie koło i pojechać do warsztatu, czy pojechać motocyklem z własną oponą :?:

Czy głębokość bieżnika przedniej opony może mieć wpływa na stabilność motocykla powyżej 120 km/h :?:
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2015-05-17, 15:32   

Warsztatu nie polecę bo nie znam, a na pozostałe pytania:

Koło zdemontuj samodzielnie i zawieź do wulkanizatora - większość wulkanizatorów nie ma nawet stojaka a co dopiero mówić o demontażu koła(to nie samochodowe, że odkręcisz 4/5 śrub i będą wydziwiać). Poza tym zapłacisz tylko za wymianę z wyważeniem - znam takich co to doliczają jak muszą wyjmować kolo.

Tak stan opony, to w jakim stopniu i w jaki sposób jest zużyta ma wpływ na zachowanie moto i jego stabilność.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
niboor 
Filip


Motocykl: VT 1100 Spirit '06
Wiek: 37
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 78
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2015-05-17, 23:49   

Jedno mamy z głowy, dzięki za odpowiedź. Czy wulkanizator u którego wymieniam opony w aucie, wymieni oponę motocyklową, czy szukać raczej wyłącznie serwisu opon motocyklowych?
 
 
Panoramiks 
Sławek


Motocykl: DL 1000 V Strom
Wiek: 37
Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 1704
Skąd: Sanok
Wysłany: 2015-05-18, 04:16   

Wymienić pewnie wymieni ale bez odpowiedniego mocowania do wyważarki nie wyważy. Sam się ostatnio naszukałem serwisu który wyważa opony motocyklowe i okazało się że w promieniu 40 kilometrów od mojego domu mimo kilku serwisów motocyklowych jest tylko jedna taka firma nieśmiertelny "Zakład Usług Technicznych".
_________________
NIL MORTIFI SINE LUCRE
 
 
niboor 
Filip


Motocykl: VT 1100 Spirit '06
Wiek: 37
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 78
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2015-05-18, 10:54   

Znalazłem warsztat MOTOGUMA we Wrocławiu z oddziałem w Bolesławcu

Motoguma

Czy ktoś korzystał z ich usług, posiada jakąś opinie o nich?

[ Dodano: 2015-05-25, 23:10 ]
Znalazałem miejsce, teraz poszukuję opony. Na oponeo znalazłem oponkę Maxxis M6011 100/90-19 62 H, nawet zamówiłem, ale przez nieporozumienie :-x ze zdjęciem przyszła zwykła opona, a ja chciałem z białym pasem. Niestety moje poszukiwania tej opony z białym pasem, w tym rozmiarze okazały się bezowocne :-/ . Dlatego pytanie do Was koledzy, gdzie można kupić taką oponkę, macie jakieś pomysły, namiary? Sprawdzałem na ebay'u, aliexpressie, allegro i google. Może być innej firmy, tylko z białym pasem :lol: .

[ Dodano: 2015-07-16, 14:17 ]
Oponę kupiłem na oponeo, swoją drogą gwarantują dostawę opony nie starszej niż 18 miesięcy.

Oponę przywiązałem do bagażnika :-P i pojechałem do warsztatu MOTO303 w Przemkowie.

Po zmianie opony, motocykl stał się wyraźnie stabilniejszy, ostre zakręty pokonuje na przynajmniej jednym biegu w górę, a przy prędkości powyżej 120 km\h rodeo się skończyło. Tak więc temat już nieaktualny.

Aha zostałem poinformowany, że po 1000 km jeśli wystąpiłyby jakieś wibracje na kierownicy lub moto zaczęło się dziwnie prowadzić to podjechać na ponowne wyważenie. Dodatkowo na początku nie przeginać z zakrętami, poczekać aż warstwa "konserwującą" się trochę zetrze. Piszę o tym, gdyż pierwszy raz zakładałem NOWĄ oponę i nikt zazwyczaj o tym nie informował, a wszystko co nowe musi się "dotrzeć" :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM