Zakup akumulatora
Odpowiedz do tematu

:
Pablo76 napisał/a:
dawid89rsl napisał/a:
Wlasnie kupilem yuase za 130zl w renomowanym sklepie wiec nie jest az tak drogo moim zdaniem :)


Hej
możesz podac maniary na ten sklep? Jest on może internetowy?

Tylko, że on kupił do 125, ty masz 750, do 1100 płaciłem 270 zł po maksymalnym rabacie na serwisie.

"Nie ma, nie może być słynniejszej muzyki od tej, kiedy w piecu huczy ogień, a za oknem duje wiatr" E.S.
:
akumulatory24.pl ja bylem osobiscie w sklepie przed praca:p

:
Mam zamiar kupić nowy akumulator.
Wybrałem firmę EXIDE o oznaczeniu YTX7L-BS o pojemności 6Ah, ale mogę zastosować również akumulator EXIDE AMG o oznaczeniu 12-5 o pojemności 4 Ah.
A oto moje pytanie
zamierzam zamontować u siebie lightbary czy aby nie zasłabe będą w/w akumulatory?

tpa2
:
TPA2 napisał/a:
zamierzam zamontować u siebie lightbary czy aby nie zasłabe będą w/w akumulatory?

Chyba raczej powinieneś sprawdzić jakiej mocy masz alternator.

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
Sprawdziłem moc mojego alternatora wynosi 400W przy 5000obr./min.

tpa2
:
Dokładny model mojego akumulatora to VARTA YTX7L-BS 12V/ 6Ah.

:
TPA2, to jakie Ty masz moto ?
Ale jeśli masz alternator 400W to spokojnie lightbary powinien pociągnąć.

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
Dziękuję z odpowiedzi.
Tylko zastanawiam się jaki wybrać akumulator AMG 12-5 o pojemności 4Ah czy lepiej kupić
YTX7L-BS 12V o pojemności 6Ah.
AMG jest bezobsługowy.

tpa2
:
Zszokowałeś mnie tym że 125 ma taki silny alternator. :shock:
Ja brałbym o maksymalnej pojemności. Sprawdź jeszcze jaki mają prąd rozruchowy.

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
Dzisiaj sprawdziłem w książce obsługi motocykla ( która była schowana w boczkach motocykla), i napisane jest że alternator ma moc 260 W a nie jak napisałem wyżej 400W.
Sumując wszystkie żarówki to na samym starcie odchodzi już ok.140W
Żarówki w kupionych lightbarach są 2 x 55W, może zastąpić je żarówkami 35W.
Jak sądzicie da radę alternator czy lepiej zamienić żarówki na słabsze?

tpa2
:
Zamień lampami ledowymi i po sprawie. np takimi które znacznie zmiejszą moc pobieraną z alternatora tak aby akumulator był doładowywany.

Ostatnio zmieniony przez Gibek 2015-03-13, 11:24, w całości zmieniany 1 raz
Ukłony dla ciebie Gość .
:
Jak masz altek 260 to zmieniaj żarówki na 35.

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
Gibek napisał/a:
Zamień lampami ledowymi i po sprawie. np takimi które znacznie zmiejszą moc pobieraną z alternatora tak aby akumulator był doładowywany.


Gibek
"Zastosowanie: Światła przeciwmgielne, do jazdy dziennej i wielu innych, jako zamiennik dla H4 (żarówki nie nadają się do jazdy w nocy"

Chyba że proponowałeś ją do lightbarów, myślałem o niej w głównym reflektorze ale raczej będzie za słabo świecić.

Jeżeli kobieta włącza wycieraczki kiedy nie pada, znaczy będzie skręcać.
:
garnett napisał/a:
Gibek napisał/a:
Zamień lampami ledowymi i po sprawie. np takimi które znacznie zmiejszą moc pobieraną z alternatora tak aby akumulator był doładowywany.


Gibek
"Zastosowanie: Światła przeciwmgielne, do jazdy dziennej i wielu innych, jako zamiennik dla H4 (żarówki nie nadają się do jazdy w nocy"

Chyba że proponowałeś ją do lightbarów, myślałem o niej w głównym reflektorze ale raczej będzie za słabo świecić.

Osobiście w reflektorze głównym nie zmniejszał bym mocy żarówki, a ledy w lightbarach które bardziej mają za zadanie zwiększać widoczność motocykla niż doświetlać drogę.

Ukłony dla ciebie Gość .
:
garnett napisał/a:
Gibek napisał/a:
Zamień lampami ledowymi i po sprawie. np takimi które znacznie zmiejszą moc pobieraną z alternatora tak aby akumulator był doładowywany.


Gibek
"Zastosowanie: Światła przeciwmgielne, do jazdy dziennej i wielu innych, jako zamiennik dla H4 (żarówki nie nadają się do jazdy w nocy"

Chyba że proponowałeś ją do lightbarów, myślałem o niej w głównym reflektorze ale raczej będzie za słabo świecić.

Osobiście w reflektorze głównym nie zmniejszał bym mocy żarówki, a ledy w lightbarach które bardziej mają za zadanie zwiększać widoczność motocykla niż doświetlać drogę są ok.

Ukłony dla ciebie Gość .
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group