Wymiana p³ynów (olej, p³yn ch³odniczy) czêstotliwo¶æ????????
Odpowiedz do tematu

leokadius
[Usuniêty]
: Wymiana p³ynów (olej, p³yn ch³odniczy) czêstotliwo¶æ????????
Witam, Mam pytanko odno¶nie wymiany oleju, p³ynu ch³odniczego oraz filtra powietrza. Zwarzywszy ¿e naby³em swoja Shadowke w trakcie sezonu tj czerwcu br dokona³em niezbêdnych wymian w/w p³ynów i filtra - z przyczyn niezale¿nych nakrêci³em zaledwie 2500km. I teraz moje pytanie czy w przysz³ym sezonie istnieje konieczno¶c ponownej wymiany wszystkich p³ynów i filtra???

Prosze o wskazówki w tym zakresie. Z góry dziêkuje za informacje.

:
Je¶li nie wiesz kiedy to wszystko by³o wymieniane :roll: - to powiniene¶ wymieniæ, zw³aszcza ¿e jest to nowy nabytek i nie masz pewnosci ¿e sprzedajacy powiedzia³ Tobie prawdê :shock: co do wymiany w/w .Ja po kupnie czy moto czy puszki wymieniam wszystkie oleje , p³yny , ¶wiece oraz filtry ( w puszkacz nawet paski).Mam wtedy pewnosæ ¿e dalsza eksploatacja bêdzie tak jak sie nalezy prowadzona. :thx: :-)8

leokadius
[Usuniêty]
:
Tylko t± wymianê - oleju, p³ynu ch³odniczego oraz filtra powietrza dokona³em JA zaraz po kupnie moto. Dlatego moje pytanie czy mimo tego ¿e wymieni³em zaraz po nabyciu motocykla i zbli¿a siê okres zimowy powinieniem w nowym sezonie uczyniæ to ponownie????

gdy¿ s³ysza³em ¿e wymiany p³ynów i filtra nale¿y dokonaæ przed ka¿dym sezonem bez wzglêdu czy zrobi³o siê 3000 km czy 7000 km.

Prosze o info w tym zakresie.

:
leokadius napisa³/a:
Tylko t± wymianê - oleju, p³ynu ch³odniczego oraz filtra powietrza dokona³em JA zaraz po kupnie moto. Dlatego moje pytanie czy mimo tego ¿e wymieni³em zaraz po nabyciu motocykla i zbli¿a siê okres zimowy powinieniem w nowym sezonie uczyniæ to ponownie????

gdy¿ s³ysza³em ¿e wymiany p³ynów i filtra nale¿y dokonaæ przed ka¿dym sezonem bez wzglêdu czy zrobi³o siê 3000 km czy 7000 km.

Prosze o info w tym zakresie.


Jedyne, co bym na Twoim miejscu wymieni³ na wiosnê, to olej. A i to nie jestem pewien. Aczkolwiek po zimie ca³y syf z silnika zejdzie. Tylko bym spu¶ci³ olej przed pierwszym odpaleniem, ¿eby ca³ego brudu nie rozprowadziæ znowu po silniku :-)

:
Zgodnie z zaleceniam producentów olejów powinno siê olej wymieniaæ po okre¶lonym przebiegu lub po roku czasu :idea:

UWAGA post zawiera tre¶ci potencjalnie obra¼liwe

:
zawsze wymieniam przed sezonem i dziêki temu od kilku lat nigdy nie mia³em problemy z ch³odzeniem czy smarowaniem, -,,...nie zale¿nie od ilo¶ci przejechanych km zaleca siê wymianê p³ynów co njmniej raz w roku...''



pozdrawiam

:
...inni zalecaja wymiane po sezonie.

Na Twoim miejscu zrobilbym nastepna wymiane po nastepnym sezonie, no chyba ze szybciej zrobisz okreslony przebieg miedzy wymianami to wtedy.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group