/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana płynów (olej, płyn chłodniczy) częstotliwość????????
Autor Wiadomość
leokadius
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-10-19, 23:05   Wymiana płynów (olej, płyn chłodniczy) częstotliwość????????

Witam, Mam pytanko odnośnie wymiany oleju, płynu chłodniczego oraz filtra powietrza. Zwarzywszy że nabyłem swoja Shadowke w trakcie sezonu tj czerwcu br dokonałem niezbędnych wymian w/w płynów i filtra - z przyczyn niezależnych nakręciłem zaledwie 2500km. I teraz moje pytanie czy w przyszłym sezonie istnieje koniecznośc ponownej wymiany wszystkich płynów i filtra???

Prosze o wskazówki w tym zakresie. Z góry dziękuje za informacje.
 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 67
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2008-10-20, 08:33   

Jeśli nie wiesz kiedy to wszystko było wymieniane :roll: - to powinieneś wymienić, zwłaszcza że jest to nowy nabytek i nie masz pewnosci że sprzedajacy powiedział Tobie prawdę :shock: co do wymiany w/w .Ja po kupnie czy moto czy puszki wymieniam wszystkie oleje , płyny , świece oraz filtry ( w puszkacz nawet paski).Mam wtedy pewnosć że dalsza eksploatacja będzie tak jak sie nalezy prowadzona. :thx: :-)8
 
 
 
leokadius
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-20, 09:04   

Tylko tą wymianę - oleju, płynu chłodniczego oraz filtra powietrza dokonałem JA zaraz po kupnie moto. Dlatego moje pytanie czy mimo tego że wymieniłem zaraz po nabyciu motocykla i zbliża się okres zimowy powinieniem w nowym sezonie uczynić to ponownie????

gdyż słyszałem że wymiany płynów i filtra należy dokonać przed każdym sezonem bez względu czy zrobiło się 3000 km czy 7000 km.

Prosze o info w tym zakresie.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-10-20, 09:31   

leokadius napisał/a:
Tylko tą wymianę - oleju, płynu chłodniczego oraz filtra powietrza dokonałem JA zaraz po kupnie moto. Dlatego moje pytanie czy mimo tego że wymieniłem zaraz po nabyciu motocykla i zbliża się okres zimowy powinieniem w nowym sezonie uczynić to ponownie????

gdyż słyszałem że wymiany płynów i filtra należy dokonać przed każdym sezonem bez względu czy zrobiło się 3000 km czy 7000 km.

Prosze o info w tym zakresie.


Jedyne, co bym na Twoim miejscu wymienił na wiosnę, to olej. A i to nie jestem pewien. Aczkolwiek po zimie cały syf z silnika zejdzie. Tylko bym spuścił olej przed pierwszym odpaleniem, żeby całego brudu nie rozprowadzić znowu po silniku :-)
 
 
ciachu 


Motocykl: Shadow 90 99, GL 1800 17
Wiek: 51
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 3675
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-10-20, 10:51   

Zgodnie z zaleceniam producentów olejów powinno się olej wymieniać po określonym przebiegu lub po roku czasu :idea:
_________________
UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

 
 
KaKa 


Motocykl: XVS 1300A
Wiek: 57
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 334
Skąd: Garwolin
Wysłany: 2008-10-21, 19:27   

zawsze wymieniam przed sezonem i dzięki temu od kilku lat nigdy nie miałem problemy z chłodzeniem czy smarowaniem, -,,...nie zależnie od ilości przejechanych km zaleca się wymianę płynów co njmniej raz w roku...''



pozdrawiam
_________________
www.gryfmc.pl
 
 
Dyziek 
Łukasz


Motocykl: xsr900
Wiek: 48
Dołączył: 21 Maj 2008
Posty: 408
Skąd: Sanok-Łódź
Wysłany: 2008-10-23, 20:09   

...inni zalecaja wymiane po sezonie.

Na Twoim miejscu zrobilbym nastepna wymiane po nastepnym sezonie, no chyba ze szybciej zrobisz okreslony przebieg miedzy wymianami to wtedy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM