Michelin Commander II 100/90 B19 57 H Przód TL/TT M/C Czyta
Odpowiedz do tematu

: Michelin Commander II 100/90 B19 57 H Przód TL/TT M/C Czyta
Muszę zmienić opony, mam pytanie czy jeździł ktoś na tych oponach i jak się sprawują?

:
Ja man te opony. Jest ok, ale bez rewelacji. Na mokrym mam uślizgi tylnego koła przy niskich temperaturach . Do + 15 dają radę, +5 tylko sucha jezdnia lub bardzo spokojna jazda. Przy letnich temperaturach jest dobrze. To są opony na Kalifornię.

:
As Kier napisał/a:
To są opony na Kalifornię.

Tak samo jak Dunlopy. :mrgreen:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
ale dunlopy chyba lepsze.

you're never too old to Rock'n Roll …
Jethro Tull
:
Pio Trek napisał/a:
ale dunlopy chyba lepsze.

Eetam, wątpię. Pierwsze co zrobiłem po zakupie VTX, to wywaliłem przednią oponę Dunlop Elite, bo strach było nacisnąć na klamkę hamulca. :mrgreen: A teraz wywalam tylną, bo po mokrym asfalcie nie da się jeździć.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
A tak na marginesie amerykańskich opon, continentale brigstonów i innych, to są bardzo dobre opony, ale nie u nas, spotkałem się z opinią że te opony są świetne w USA, dlaczego?
Tu nie chodzi o temperaturę, ale o nawierzchnię, tam mogą jeździć na twardych oponach, ponieważ nawierzchnia lepiej trzyma, albo beton, albo asfalt z dodatkiem gumy ze starych opon, nawierzchnia cichsza i pewnie dwa razy przyczepniejsza, trochę pogooglałem i znalazłem, u nas też robią próby, ale zanim to ruszy, nie braknie opon do palenia przed sejmem przez wszystkich protestujących.

http://www.asfaltgumowy.pl/images/page2-img3.pdf

:
Napiszę Ci tak: As Kier opisał ci je w 100%, drugi raz ich nie kupię :-/

Przeznaczenie myli sie w połowie przypadków.
:
Ja jeżdżę na Metzelerach - polecam :ride:

I love to ride
I hate to arrive
:
Vilder, jak chcesz o tym pogadać ( w sensie mieszanek mineralno - asfaltowych) to trzeba się posadzić na Shadowisku przy stoliku na przykład :D

Bo przytoczona przez Ciebie nijak się ma do przyczepności - są to mieszanki (jedne z wielu) redukujące hałas powstający w wyniku toczenia kół. Ale to naprawdę dłuższa dyskusja :toast:

Co do opon - ja też stoję przed wyborem - i chyba wygra u mnie Pirelli.

Silnik, dwa koła i mina wesoła :-)
:
Ja śmigam na Dunlopach jest - OK!
Myślę, że "jajogłowy" wie co robi skoro fabrycznie je zakłada ;-)
Każda opinia jest pomocna ,ale gdzie 100 osób może być 100 opinii :-)8
ps.
ja szanuję wszyskie :mrgreen:

:
O tak, temat rzeka, bez pół litra.............

:
Ja mam metzelery i jest ok.Polecam

:
Te opony przeznaczone są na długie trasy. Jeżeli nie zamierzasz robić po 50-100 tysi rocznie, to ich nie zjedziesz. Wcześniej guma straci właściwości.

:
W tym roku planuję trochę więcej pojeździć, będzie też wyprawa na południe, moto w lutym już jedzie na ogólny przegląd do mechanika, olej, świece, filtry, łożyska i inne pierdoły, do tej pory maszyna mnie nigdy nie zawiodła i niech tak zostanie, za rok skończy 30 lat, należą się jej wakacje nad ciepłym morzem, a mnie to tylko tak przy okazji ;-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group