Shadow vt125 gaśnie przy wbiciu 1 biegu
Odpowiedz do tematu

: Shadow vt125 gaśnie przy wbiciu 1 biegu
Witam , jestem nowy na forum jak i posiadaczem od niedawna vt125 ( mój pierwszy motor).
Piszę ten temat który dla większości jest pewnie błachy, lecz laikowi ( takiemu jak ja) może się przydać . Do dzisiaj nie wiedziałem że przy otwartej bocznej stopce po wbiciu 1 biegu motor gaśnie :-) . Jakież mnie zimne poty oblały jak moja lalunia przestała mnie słuchać ;-) . Tak że pamiętajcie : schowaj stopkę zanim ruszysz :-) . Pozdrawiam wszystkich

:
Przeczytaj instrukcję obsługi zanim schowasz stopkę ;)

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
A jest po Polsku ? Bo z Niemieckim jestem na bakier ;-)

:
Przy 2-ce też Ci zgaśnie :mrgreen:

I love to ride
I hate to arrive
:
To może zacznę od wstecznego :mrgreen: :mrgreen:

:
Ja tam nie stawiam na stopce. Zawsze o drzewo opieram :D

:
NO i masz rozwiązanie :mrgreen:

:
Te gaśniecie to zabezpieczenie przeciwko ruszeniu motocykla na bocznej stopce przez przypadkowe wrzucenie biegu.

Takie zabezpieczenie "Antydebilowe"

:
NO dzięki ale za "debila" się nie uważam ;-) . Po prostu pierwszy sprzęt zakupiony przed zimą i 3 wycieczka przedemną , podjarany bo słoneczko wyszło , 5 na plusie i 30 min czasu więc wskakuję , kask na głowę , kranik w dół palę 1 i do ... dupy :-) . Dlatego napisałem tego posta ponieważ o tym nie wiedziałem i chciałem powiedzieć to innym którzy mają takie doświadczenie z motorami jak ja . Jeśli uważasz że zakładanie takiego posta na tym forum jest dla "debili" to przepraszam . Pozdrawiam i szerokiej drogi życzę .

:
Tombr napisał/a:
NO dzięki ale za "debila" się nie uważam ;-) . Po prostu pierwszy sprzęt zakupiony przed zimą i 3 wycieczka przedemną , podjarany bo słoneczko wyszło , 5 na plusie i 30 min czasu więc wskakuję , kask na głowę , kranik w dół palę 1 i do ... dupy :-) . Dlatego napisałem tego posta ponieważ o tym nie wiedziałem i chciałem powiedzieć to innym którzy mają takie doświadczenie z motorami jak ja . Jeśli uważasz że zakładanie takiego posta na tym forum jest dla "debili" to przepraszam . Pozdrawiam i szerokiej drogi życzę .


Nie uważam, moja wypowiedź miała tylko charakter humorystyczny :lol:

:
Mam oryginalną instrukcję do VT 125 po Niemiecku . Jak zewrę poślady to postaram się po świętach wrzucić PDF po Polsku . Jak będzie gotowy poproszę o pomoc w udostępnianiu . Pozdrawiam

:
Hue. No przydaje się bo wiem, że w mojej czujnik piznął :D

Nie ważne jest to co kupisz, ważne jest co zbudujesz.
Monter kadłubów okrętowych!
Mój Bobber
:
Tombr napisał/a:
Mam oryginalną instrukcję do VT 125 po Niemiecku . Jak zewrę poślady to postaram się po świętach wrzucić PDF po Polsku . Jak będzie gotowy poproszę o pomoc w udostępnianiu . Pozdrawiam

Powiedz najpierw dokładnie co masz za knigę, bo się natłumaczysz
A potem okaże się, że wszyscy mają po angielsku, hiszpańsku, itd... A może nawet po polsku ;)

kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
:
Kuba05 napisał/a:
Te gaśniecie to zabezpieczenie przeciwko ruszeniu motocykla na bocznej stopce przez przypadkowe wrzucenie biegu.


Tak jak kolega napisał jest to zabezpieczenie przed ruszeniem z otwartą "kosą" i działa na każdym biegu. Chyba większość obecnie dostępnych maszyn ma ten czujnik w standardzie i każdy kto trochę pojeździł o tym wie. Nikt z Nas nie urodził się Alfą i Omegą także i Ty jeszcze nie raz zadasz pytanie o coś co dla wielu jest oczywiste. Nie ma się o co obrażać, a przez zimę postudiować to i owo.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group