Olej do VT 600
Odpowiedz do tematu

:
Też zalewam swoją Hankę Motulem - 5100 10W40. Co do pracy skrzyni biegów, to jest charakterystyczne kliknięcie przy wrzucaniu jedynki, odgłosów zmiany kolejnych biegów praktycznie nie słychać.

:
I ja też leję Motula 10w40, praktycznie od zawsze. U mnie słychać zmianę biegów, ale to kwestia regulacji sprzęgła. Do samego oleju nic nie mam :mrgreen: Ten chyba najbardziej pasuje do Shadow'y.

: sprzedający z allegro "Centrum Motocyklowe Rumik"
Mam do wymiany olej, chcę wlać CASTROL POWER1 GPS 10W40
No i mam pytanie co do oryginalności tego oleju od tego sprzedawcy.
Czy ktoś kupował u niego :?: :
"Centrum Motocyklowe Rumik" z Kwidzyna

"Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz" (Dżem)
:
Sylwek nie kupowałem u niego oleju, ale nigdy nie słyszałem by coś kombinował.

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
: Olej do shadow vt 600
Witam
Z góry chcę przeprosić za temat, który zapewne dla wielu z Forumowiczów wyda się "odgrzewaniem kotletów", chce jednak zapytać o to, czy ktoś z użytkowników "cieni" korzysta z oleju PLATINUM MOTO 4T SEMISYNT. 10W-40 B4Lw swoich maszynach. Proszę o podzielenie się opiniami w tej kwestii, przeczytałem kilka postów na różnych forach odnośnie tego specyfiku, dotychczasowe opinie były jak najbardziej pozytywne. Z góry dziękuję za informacje. Pozdrawiam

:
Castrol Power 1 :-)

:
Pomimo, że mój silnik ma już trochę najechane to Orlenu do niego nie zaleję. W tej kwestii nie będę patriotą i powiem tylko Motul ;) Może jestem naiwny i wole przepłacać ale mam spokojną głowę.

:
A ja powiem tak: jeśli silnik bierze trochę (trochę a nie sporo) oleju, to dołożyć kilka złociszy i zalać go syntetykiem - jest spora szansa, że przestanie pić olej :mrgreen: Poza tym przy dużych przebiegach sezonowych syntetyk można wymieniać trochę rzadziej ;-)

:
michal_87 napisał/a:
Pomimo, że mój silnik ma już trochę najechane to Orlenu do niego nie zaleję. W tej kwestii nie będę patriotą i powiem tylko Motul ;) Może jestem naiwny i wole przepłacać ale mam spokojną głowę.


A jeżeli Motul robią w Orlenie to też nie zalejesz ? :mrgreen:

Nic tak nie zabija czasu jak motor
:
kjakub napisał/a:
A ja powiem tak: jeśli silnik bierze trochę (trochę a nie sporo) oleju, to dołożyć kilka złociszy i zalać go syntetykiem - jest spora szansa, że przestanie pić olej :mrgreen: Poza tym przy dużych przebiegach sezonowych syntetyk można wymieniać trochę rzadziej ;-)


Przeczytaj to co napisałeś, a potem się zastanów gdzie strzeliłeś gafę...


Ja wyszedłem z założenia, że obecne moto to ""muł roboczy" i nie będę się kosztował na oleje... Wiosną zalałem najtańszym jaki znalazłem - Valvoline 10W40 półsyntetyk za 19 zl/litr i silnik żyje... Co więcej silnik pracuje jakby kulturalniej w stosunku do wcześniejszego Motula.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Siwy_Dym napisał/a:
michal_87 napisał/a:
Pomimo, że mój silnik ma już trochę najechane to Orlenu do niego nie zaleję. W tej kwestii nie będę patriotą i powiem tylko Motul ;) Może jestem naiwny i wole przepłacać ale mam spokojną głowę.


A jeżeli Motul robią w Orlenie to też nie zalejesz ? :mrgreen:


A robią? :) Ostatnio do samochodu wlałem Repsol i też wszystko ok.

:
GhoustDragon napisał/a:
Wiosną zalałem najtańszym jaki znalazłem - Valvoline 10W40 półsyntetyk za 19 zl/litr i silnik żyje...

Tylko, że jak się poczyta, to wychodzi, ze to jest bardzo dobry olej. :mrgreen:
Ja np. na Valvoline jeżdżę Zafirą i Złomkiem (VW Passat 86). :mrgreen:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
Tylko, że jak się poczyta, to wychodzi, ze to jest bardzo dobry olej. :mrgreen:


Też jeżdżę na Valvoline Dura Blend trzeci sezon i nie mogę narzekać. Wymianka po każdym sezonie i na wiosnę w drogą :-D
LwG

:
Todek napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
Wiosną zalałem najtańszym jaki znalazłem - Valvoline 10W40 półsyntetyk za 19 zl/litr i silnik żyje...

Tylko, że jak się poczyta, to wychodzi, ze to jest bardzo dobry olej. :mrgreen:
:mrgreen:



A jednak sporo tańszy od Motula czy Castrola... a cena była dla mnie jedynym wyznacznikiem.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Do shadowki leję motula 5100 10W40, a na valvolinie jeżdzę multivanem 4 lata na półsyntetyku, potem przeszedłem na pełny syntetyk ( nie brał oleju) i 2 lata na pełnym synt., więc valvolina mogę polecić, bo firma na pewno dobra.

"Nie ma, nie może być słynniejszej muzyki od tej, kiedy w piecu huczy ogień, a za oknem duje wiatr" E.S.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group