wyciek p³ynu ch³odniczego
Odpowiedz do tematu

: wyciek p³ynu ch³odniczego
Witam odkry³em w nowo kupionym Shadow spirit z 2001 750 cm wyciek p³ynu z uk³adu ch³odzenia na zimno kiedy motocykl nie pracuje jest nie wielki ale..... co bêdzie po odpaleniu czy kto¶ wie czy to pompa czy wystarczy uszczelniacz wymieniæ prz wej¶ciu do silnika? mo¿e zdjêcie co¶ podpowie

Piotr
:
zrób zdjêcie, opisz dok³adnie gdzie cieknie

:
jak mi³o ¿e kto¶ chce pomóc http://img853.imageshack.us/i/zdjcie0082.jpg/ mo¿e co¶ bêdzie widaæ



[ Dodano: 2011-03-11, 10:11 ]

zapomnia³em dopisaæ ¿e cieknie z tego otworu, który widaæ na zdjêciu nasila siê jak pochylê motocykl na stronê bez podpory( praw±) o ile ma to znaczenie?

Piotr
:
siema ! mialem podobny acz inny wyciek -w vt 750c2 miedzy garnkami jest lacznik na mrozie lub nizszych temperaturach dochodzilo do pocenia [podobno te typy tak maja]-wkurzalo mnie to a za jakis czas pociekalo troche bardziej jest to zwiazane z inna temp. kurczenia i zarazem zabezpieczenia w moim przypadku cylindrow przed rozerwaniem sa tam siemeringi - a wymiana to koszt okolo 2tys z robocizna -zaryzykowalem i dodale 0.5 opakowania usczelniacza platinum orlen w plynie -efekt natychmiastowy i co wiecej nic sie nie przegrzewa jak mi sugerowano od tego momentu nie woze juz banki z plynem i zrobilem 1323 km bez zadnych skutkow ubocznych -pzdr

:
Zdjecie, raczej marnej jako¶ci. Ale wyglada mi to na wyciek z otworku na dole pompy p³ynu ch³odzacego, a to oznacza, ze pu¶ci³o wewnetrzne uszczellnienie pompy. Lekarstwem jest wymiana pompy.
Ten uszczelniacz, o-ring, przy wej¶ciu do silnika, zapobiega tylko wyciekowi oleju z silnika.

"Bardzo te¿ po¿ytecznie bywa najsamprzód zdzieliæ ¶wiadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po g³owie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do k³amstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu ¦wiadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisa³/a:
Lekarstwem jest wymiana pompy.
- I niestety nie ma innego wyj¶cia, dodam tylko, ¿e wymiana pompy wi±¿e siê z wyci±ganiem silnika, no chyba ¿e w Twoim moto (Shadow spirit z 2001 750) jest inaczej, choæ nie przypuszczam.

To mówi³em ja - Jarz±bek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
:
Co to wypowiedzi ritchie - nie¼le ci kto¶ wyceni³ koszt naprawy tych oringów. Przyje¿d¿aj do mnie z flaszeczk± dobrej whisky (mo¿esz wzi±æ dwie :-)8 ) i zrobiê ci to na miejscu (szacowany koszt czê¶ci 50 groszy za oringi i koszt p³ynu do ch³odnicy oko³o 2,5 dm3) - z gadulcem zejdzie nam z 1 godzina. Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group