/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
wyciek oleju z cylindra?
Autor Wiadomość
White
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-27, 09:06   wyciek oleju z cylindra?

szukalem i szukalem i nie znalazlem a moze znalazlem i nie wiedziałem ,ze to to ;) od pewnego czasu mam tak ,ze po lewej stronie motoru (siedzac na nim) po przejechaniu powiedzmy jakis 300-500 km na tych sztabkach z cylindra osadza sie olej chyba... wydaje mi sie ze to glownie z tego laczenia pod gniazdem swiec i w okolicach tej czarnej plastikowej kropki nad gniazdem swiecy (co to wogole jest? ;p) pewnym raczej jest ,ze to pocenie sie z tych okolic to wina uszczelek nie? i teraz pytanie czy to jakos bardzo szkodliwe? czy mozna stosunkowo latwo rozebrac te cylindry i wymienic te uszczelki, czy to duzo roboty i ile mogli by sobie krzyknac za takie cos w warsztacie...
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-08-27, 09:16   Re: wyciek oleju z cylindra?

White napisał/a:
szukalem i szukalem i nie znalazlem a moze znalazlem i nie wiedziałem ,ze to to ;) od pewnego czasu mam tak ,ze po lewej stronie motoru (siedzac na nim) po przejechaniu powiedzmy jakis 300-500 km na tych sztabkach z cylindra osadza sie olej chyba... wydaje mi sie ze to glownie z tego laczenia pod gniazdem swiec i w okolicach tej czarnej plastikowej kropki nad gniazdem swiecy (co to wogole jest? ;p) pewnym raczej jest ,ze to pocenie sie z tych okolic to wina uszczelek nie? i teraz pytanie czy to jakos bardzo szkodliwe? czy mozna stosunkowo latwo rozebrac te cylindry i wymienic te uszczelki, czy to duzo roboty i ile mogli by sobie krzyknac za takie cos w warsztacie...


Jeśli pod świecami to uszczelka głowicy - wyciąganie całego silnika, planowanie głowicy i wymiana uszczelki. W warsztacie pewnie koło 1000 (przynajmniej na ceny warszawskie). Za samo wyjęcie i włożenie silnika liczą sobie koło 500 - 600 zł.
 
 
White
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-27, 09:58   

a zakladajac ze w zime poradze sobie z wyciagnieciem silnika.. czy po rozebraniu tych cylindrów narazam sie na jakies rozregulowanie czegos albo cos co moze byc trudne dla przecietnego smiertelnika? :D
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-08-27, 10:44   

White napisał/a:
a zakladajac ze w zime poradze sobie z wyciagnieciem silnika.. czy po rozebraniu tych cylindrów narazam sie na jakies rozregulowanie czegos albo cos co moze byc trudne dla przecietnego smiertelnika? :D


Jak przeciętny i ma serwisówkę to powinien sobie ze wszystkim poradzić :-)
 
 
White
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-27, 11:04   

no coz za 6 dni do wojska to jeszcze objezdzi a w maju sie pomysli chociaz znajac zycie znow sie zacznie sezon i bede sobie mowil ze zrobie to w zime ;)
 
 
bboy4
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-28, 08:41   

Nie leci Ci czasem z Nad Świecy??
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 59
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2008-08-28, 21:07   

Twierdze w ciemno, ze leci ci znad swiecy, spod takich okraglych, czarnych, "plastikowych" uszczelek. Uszczelniacze mozesz prowizorycznie "zaspawac" przeznaczonym do tego typu robot silikonem, lub wymienic. W jednym i drugim przypadku musisz zdjac przynajmniej "czapke" z silnika. Do silikonu tez, bo uszczelniac trzeba "od wewnatrz"...
_________________
Andryszek - www
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM