/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
obroty
Autor Wiadomość
White
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-10, 22:39   obroty

a teraz moze najglupsze pytanie jakie padło na forum ,ale co tam ;) mianowicie chodzi mi o tą ekonomiczną jazde... przy ilu tys obrotach najlepiej zmieniac biegi i w ogole ilu lepiej nie przekraczac? ;] ja tam nie wiem ale fajnie jezdzi mi sie w przedziale 3-4... czy to zloty srodek? :D
 
 
Dorka73 


Motocykl: brak
Wiek: 50
Dołączyła: 05 Lip 2007
Posty: 2657
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-10, 22:43   Re: obroty

White napisał/a:
a teraz moze najglupsze pytanie jakie padło na forum




Na tym forum żadne pytanie nie jest głupie :mrgreen: I tym to forum różni się od innych :lol:



Na pewno ktoś Ci na nie odpowie. Ja niestety nie znam odpowiedzi. :-/
 
 
omo 


Motocykl: VTX 1300 R 05
Wiek: 62
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 1766
Skąd: Witkowo /k Gniezna
Wysłany: 2008-06-10, 22:55   

Ja nie mam obrotomierza-robię to na czuja,jak wyczuje to przewalam
_________________
.Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2008-06-10, 23:21   Re: obroty

White napisał/a:
a teraz moze najglupsze pytanie jakie padło na forum ,ale co tam ;) mianowicie chodzi mi o tą ekonomiczną jazde... przy ilu tys obrotach najlepiej zmieniac biegi i w ogole ilu lepiej nie przekraczac? ;] ja tam nie wiem ale fajnie jezdzi mi sie w przedziale 3-4... czy to zloty srodek? :D




Ja też jeżdżę na swojej, w przedziale obrotów 3-4 tys. Ale myślę, że to kwestia wyczucia maszyny. Np. na 6 biegu przy obrotach 3,5 tys jest około 100 i to dla mnie jest odpowiadająca prędkość przelotowa. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Myster 
Szanowny


Motocykl: VT 750 C2 07 SPIRIT
Wiek: 42
Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 141
Skąd: Szyszłowo k. Słupcy
Wysłany: 2008-06-11, 21:32   

Ja niestety też nie mam obrotomierza. Więc trudno mi mówić o obrotach. Generalnie musisz wyczuć maszynę wsłuchać się w odgłos silnika ;-) a następnie wrzucać bieg niższy lub wyższy w zależności od sytuacji :-D
 
 
Słoniu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-11, 21:58   

a moja maszynka juz przy 70km/h na szóstym biegu pięknie idzie i przyspiesza po dodaniu gazu.
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-06-13, 08:17   

Jak Ci zaczyna szarpac, to wiadomo, że czas na redukcję, jeżeli Ci wszystko zaczyna wibrowac, łącznie z jajkami to w górę :twisted:
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
zeza 
morderca żelazaiopon


Motocykl: VT 750 C5 05 i F6C 97
Wiek: 55
Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 1055
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2008-06-13, 09:28   

yanucha napisał/a:
Jak Ci zaczyna szarpac, to wiadomo, że czas na redukcję, jeżeli Ci wszystko zaczyna wibrowac, łącznie z jajkami to w górę :twisted:




Takie wibracje chyba są nie zdrowe , dla jednego :-D i drugiego :mrgreen:
_________________
Podobno żadna praca nie hańbi - oprócz fizycznej.
 
 
 
bboy4
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 11:51   

Powiedzcie mi jedno - W instrukcji napisane jest że na wolnych obrotach VT700 powinno miec około 1000obr/min ([plus minus 100). Tak właśnie mam około 1100obr/min...



Natomiast kiedy maszyną polatam kilka godzin i jest już solidnie rozgrzana , na postoju trzyma 1400 a czasami nawet 1500obr/min... Uważam że to troszke dużo , z czym to jest związane??
 
 
bodek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 11:59   

Rozgrzana powinna mieć właśnie 1000-1100, po to jest ssanie, żeby Ci nie gasła na zimnym silniku. A wracając do obrotów, to mi również najlepiej jeździ się w przedziale 3 do 4,5 kilo.
 
 
bboy4
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-28, 09:46   

Wiem że ssanie jest do odpalenia i dogrzania silnika - Potem ssanie OFF i można jechać...

Problem jest w tym że na wyłączonym ssaniu kiedy już silnik jest ciepły ale jeszcze nie gorący czyli skala na wskaźniku temperatury jest na połowie silnik trzyma tak jak fabryka nakazuje czyli 1000obr/min... Natomiast kiedy silnik po dłuższej jeździe rozgrzewa się solidnie a wskaźnik pokazuje już 3/4 skali , wtedy silnik trzyma 1400obr/min...



Czyli dokładnie rozgrzany silnik trzyma zby wysokie obroty przez cały czas...
 
 
Dziki 
Adam


Motocykl: VT 1100 C2 Sabre'04
Wiek: 43
Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 445
Skąd: Białystok
Wysłany: 2008-08-28, 21:45   

jaka to jest dluzsza jazda? 5 km czy 50?

poza tym mam wrazenie ze za mocno ci sie troszke grzeje gdzies czytalem ze ludziom ten wskaznik rzadko wychodzi poza polowe skali

u mnie na przyklad w polowie juz odpala sie wiatrak

moja rada - wykrec swiece i sprawdz kolor - czerwony nalot pokazuje ze dostaje za malo paliwa czyli przegrzewa sie i robi na wyzszych obrotach - wtedy sobie sprawdz filtr paliwa a jak nie pomoze daj gaznik do regulacji



2 opcja jak swieca jest ok- czyli ladnie wypalona na brazowo albo bez nalotu w kolorze metalu to se po prostu na rozgrzanym silniku odkrec obroty do 1000

sruba regulacyjna to takie czarne pokretelko przy gazniku z lewej strony tam gdzie wchodza linki od gazu



a tu se poczytaj o swiecach

http://www.126fan.pl/www/swiece.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM