VIN 13 znaków
Odpowiedz do tematu

: VIN 13 znaków
Witam forumowiczów!
Przymierzam się do zakupu Shadow'ki i chciałbym sprawdzić nr ramy.
Sprzedawca przesłał mi numer zawierający 13 znaków.
Może mi ktoś z tym pomóc?

HASC232100579

Pozdrawiam
Szpagat

:
Szpagat napisał/a:
Sprzedawca przesłał mi numer zawierający 13 znaków.

jest to jak najbardziej możliwe.
Taka sytuacja wystepuje w motocyklach i ciągnikach.

Szpagat napisał/a:
Może mi ktoś z tym pomóc?

a możesz sprecyzować jakiej pomocy potrzebujesz?

Honda - The Power of Dreams
:
:)
Chodzi o rozszyfrowanie VINu.
To ma być Shadow 1100 z 94 roku. (teoretycznie)

:
Na początek proponuję zajrzeć tu:

http://www.shadow.org.pl/forum/viewforum.php?f=24


A potem użyć opcji szukaj:

http://www.shadow.org.pl/...2&highlight=vin

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Kolego, w temacie, który podałeś nie ma nic, co odnosiłby się do mojej prośby. Podany przez Ciebie link odnosi się do VINów z 17 znakami.

:
Mój link miał Ci tylko zobrazować, że można znaleźć info na ten temat przy pomocy opcji "szukaj" ponieważ było to poruszane już kilka razy na forum i nie trzeba zaraz zakładać nowego tematu.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Szpagat napisał/a:
HASC232100579

Jeżeli w tym moto występuje taki skrócony VIN, to obawiam się, że będzie problem z jego odczytaniem. :-(
Jedyne co można powiedzieć, to to, że moto jest najprawdopodobniej w wersji na europę SC23 VT1100 CJ-R Shadow.
Pod którymś z boczków, chyba prawym, na ramie powinna być naklejka z kodem koloru i oznaczeniem modelu.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek, dzięki za cokolwiek sensownego. Znalazłem informację, że był to model robiony na Niemcy. Dodatkowe oznaczenie VT1100CR-G-KPH.
Ale co to oznacza to już nie wiem.

:
Szpagat napisał/a:
Dodatkowe oznaczenie VT1100CR-G-KPH.

Czyli powinien to być motocykl z 1994 roku. Wersja na Niemcy, a więc może być zdławiona, obniżona moc maxymalna.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Udało mi się dodzwonić do dealera Hondy i sprawdzili mi numerek. Rok produkcji to faktycznie '94, model na Europę. Nie byli jednak w stanie sprawdzić na jaki kraj. No chyba, że im się już nie chciało.
A jeżeli jest zdławiony, wiesz może jak były dławione?

Udało mi się wyciągnąć kod 00HONM-20770579. Czy po tym coś można więcej odczytać?

Pozdrawiam

:
Szpagat napisał/a:
kod 00HONM-20770579

Kod czego?

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Modelu?

:
Szpagat napisał/a:
Modelu?

To chyba jakiś wewnętrzny Hondy. Nigdy się z takim czymś nie spotkałem.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Też tego nie rozkminiłem.
Dzięki.

:
O sposobach dławienia wiele już na forum było. Zanim zaczniesz oddławiać trzeba porównać z innym egzemplarzem, czy faktycznie jest taka konieczność. Albo od razu rozbierać i sprawdzać - jak kto woli.

Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group