VT 700C - kłopot ze sprzęgłem
Odpowiedz do tematu

: VT 700C - kłopot ze sprzęgłem
Witam.
Opiszę krótko problem jaki mnie napotkał przy moim moto. Otóż chodzi o pracę sprzęgła - przy normalnej spokojnej jeździe sprzęgło pracuje ok. , przy dynamicznym stylu jazdy (częste zmiany biegów , energiczne przyspieszanie itp. ) sprzęgło zachowuje się jakby było zapowietrzone - miękka klamka. Czekam ok 20 min. i wszystko wraca do normy.
Rozkręciłem pompkę sprzęgła - jest delikatny luz po obwodzie tłoczka ale czy to może dawać takie objawy - jazda spokojna ok , jazda dynamiczna źle ? Kolejna kwesta to ewentualnie puchnięcie przewodu pod wpływem temperatury.
Czy miał ktoś podobne przygody i pomysły jak to uleczyć ?
Pozdrawiam.

:
Przy takich objawach obstawiałbym puchnący przewód. :-/
Ps. Dopisz do profilu rocznik.

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
Hmm ...... jakaś burza mózgów może ???

:
romario napisał/a:
Hmm ...... jakaś burza mózgów może ???

Co tu burzyc,
odpowietrzyc (zwroc uwage zeby odpowietrzyc pompe luzujac srube mocujaca przewod), jak nie pomoze zamow zestaw naprawczy pompy i do roboty.
sorry za brak polskich znakow, pisze z telefonu.

:
No to odgrzeję kotleta:)
Wymieniłem tłoczek + uszczelki w zbiorniczku przy klamce , komplet naprawczy siłownika sprzęgła , przewody.
Problem pozostał tzn. moto zimne sprzęgło git - moto gorące sprzęgła brak.
Wniosek - ścisły związek z nagrzewaniem się moto. Zauważyłem że wycieka mi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego . Zabieram się za czyszczenie chłodnicy itd. Czy zabierać się za pompę wodną - sprawdzałem ją na szybko czy zaciąga płyn ale na mój gust raczej - może to jest przyczyną ?
Ponadto obudowa siłownika sprzęgła przy nagrzewaniu się hani robi się gorąca co nasuwa mi pomysł że coś w siłowniku traci szczelność (bebechy w siłowniku wymienione).
Podrzućcie koledzy jakieś pomysły jak to ogarnąć - inny płyn może ???
Miał ktoś podobnie ?

:
Witam
Udało się rozwiązać problem ze sprzęgłem? Wiem że stary temat ale może pamiętasz?
Mnie dopadło to samo.
Pozdrawiam

: Sprzęgło
Nie wiem, czy to wniesie coś do tematu ale w manuału pisze żeby sprzęgło odpowietrzać z drewienkiem 20 mm podłożonym pod klamkę. Mi brało od samej góry i po tym zabiegu jest ok. Pozdrawiam.

Rocannon
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group