Nie pali
Odpowiedz do tematu

:
gizmo, W jego sprzęcie nie ma blokady odpalenia na biegu ;-)

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
Zalane świece w silniku gaźnikowym-bez ssania i gaz do oporu żeby jak największą dawke powietrza dostawał, przedmuchał. Nie kręć gazem za dużo bo za każdym razem wstrzykujesz niewielką dawkę paliwa.

:
adam3911 napisał/a:
Zalane świece w silniku gaźnikowym-bez ssania i gaz do oporu żeby jak największą dawke powietrza dostawał, przedmuchał. Nie kręć gazem za dużo bo za każdym razem wstrzykujesz niewielką dawkę paliwa.



dzięki wszystkim za zainteresowanie i chęć pomocy :]
jutro spróbuje ostatni raz,a jak nie pomoże to popcham go :) powinien odpalić na "popych"
niewiele mu brakuje do odpalenia,musze to "coś" przedmuchać-przepchać
zastała sie maszyna ;/
jak ją odpalałem co tydzień to na dotyk paliła,jak co dwa tygodnie to już było ciężej alee dała rady,po 4 tygodniach zastygła.

zastanawiam sie czy jest sens sprubować z kablami rozruchowymi,skoro kreci i kontrolki działają,może mieć za mały prąd?

"Każdy nowy dzień, rodzi nowe paranoje.."
:
Jeżeli masz za mały prąd to będzie problem z odpaleniem :-?

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
Matrix napisał/a:
Jeżeli masz za mały prąd to będzie problem z odpaleniem :-?


podziękował, w takim razie spróbuje jeszcze na te kable.
podpinać z samochodu do motocykla bezpośrednio można bez problemowo? nie popale żadnych przewodów?

"Każdy nowy dzień, rodzi nowe paranoje.."
:
Jak podłączysz bezpośrednio do akumulatora to nic nie powinno się stać.

:
gizmo, poczytaj o zimowaniu motocykla.
Po co chcesz go na siłę odpalać? Żeby popyrkolił 10 min?
odpuść do momentu aż zaczniesz jeździć.
Nic się nie martw odpali skoro odpalał.
Zalewasz go na masę i marudzisz że nie chce odpalić - to chyba logiczne. Potem po zalaniu nie ma jak odparować i dlatego nie chce załapać.
ech żeś się uczepił z tym odpalaniem

Honda - The Power of Dreams
:
Dziki HTL napisał/a:
gizmo, poczytaj o zimowaniu motocykla.
Po co chcesz go na siłę odpalać? Żeby popyrkolił 10 min?
odpuść do momentu aż zaczniesz jeździć.
Nic się nie martw odpali skoro odpalał.
Zalewasz go na masę i marudzisz że nie chce odpalić - to chyba logiczne. Potem po zalaniu nie ma jak odparować i dlatego nie chce załapać.
ech żeś się uczepił z tym odpalaniem


juz poczytałem :] na przyszła zime bede mądrzejszy :D
no uczepiłem sie bo to problem dla mnie ;p ale na szczescie niektorzy spoko wytlumaczą świerzakowi co i jak
pozdro

"Każdy nowy dzień, rodzi nowe paranoje.."
:
Dziki HTL napisał/a:
gizmo, poczytaj o zimowaniu motocykla.
Po co chcesz go na siłę odpalać? Żeby popyrkolił 10 min?
odpuść do momentu aż zaczniesz jeździć.


Myślę, że ciężko będzie koledze żyć do wiosny ze świadomością, że w lutym nie chciał odpalić. :-P
Jak coś nie hula w maszynie to ciężko to wybić z głowy, no chyba że ja tak tylko mam :koso:

:
dzinks napisał/a:

Myślę, że ciężko będzie koledze żyć do wiosny ze świadomością, że w lutym nie chciał odpalić. :-P
Jak coś nie hula w maszynie to ciężko to wybić z głowy, no chyba że ja tak tylko mam :koso:

trza być twardym nie mientkim ;-)

Honda - The Power of Dreams
:
witam,nie było mnie chwilke z powodu choroby :mrgreen:
dzinks ma racje,nie daje mi to spokoju,przez to was tym tematem męcze. Nie odpalałem jej nigdy na krócej niż 30 min(wiec myśle że sie zagrzała razem ze świecami) i nie stała na mrozie,bo w garażu jest przez całą zime 20 stopni na plusie.
próbowałem dalej ale nic z tego. Pytanko: z baku paliwo spływa pod siedzenie do drugiego zbiornika, stamtąd wężykiem do kranika,z kranika do filtra paliwa,a z filtra do takiego małego czegoś okrągłego o walcowatym kształcie a stamtąd podawane jest w gaźniki. Moje pytanko brzmi:czy ten mały "walec" obsadzony w gumowym uchwycie to jest pompka paliwa czy pompka znajduje sie pod siedzeniem? i gdzie w takim razie będzie wężyk od podciśnienia? jak próbuje go odpalić na ssaniu to go zalewa a bez ssania mu troszkę brakuje żeby odpalić.
z samej góry gaźników jest wężyk który chyba odprowadza nadmiar paliwa,jest on puszczony na lewą strone moto do dołu ale nigdzie i z niczym sie nie łączy-czy tak ma być?
aha,to małe walcowate ma dwa cienkie przewody idące to takiej kopułki ktora znajduje sie na jego wierzchu. :-D
ale sie rozpisałem,sorry! mam nadzieje że ktoś to przeczyta i pomoże :mrgreen: pozdrawiam

"Każdy nowy dzień, rodzi nowe paranoje.."
:
Jeżeli wykręcasz świece i one są suche, to znaczy, że to toto walcowate nie podaje paliwa i trzeba skupić się na kontroli tego... - to jest pompa właśnie. Spróbuj ściągnąć wężyk prowadzący w górę do gaźników i przekonasz się czy to czasami nie powód Twojego zmartwienia jest. Sprawdź wcześniej kranik, nie wiem czy w 750-tce jest podciśnieniowa membrana w kraniku...? w 500-tce z tamtych lat jest i jeżeli zsunął się podciśnieniowy wężyk, to było podobnie jak opisujesz. Hmmm w 500-tce kranik jest pod bakiem ... - chyba u ciebie nie ma podciśnieniowego kranika raczej.

To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
:
dziękuje Zibi, u mnie kranik jest pod prawym boczkiem moto u dołu i jest klasycznie prosty, wszystko tam jest na styk spasowane,ale bede prubował to ściągnąć. odezwe sie jak to zrobie.

"Każdy nowy dzień, rodzi nowe paranoje.."
:
W ostatniej gazecie MOTOCYKL (marzec) jest artykuł pt. "50 powodów". Autor tekst podzielił na podrozdziały, których tytuł to zaistniały objaw i np. Rozrusznik kręci, silnik nie odpala: 1. brak benzyny w zbiorniku, 2. zamknięty kranik, 3. w zbiorniku jest stare i/lub zanieczyszczone paliwo, 4. nie otwiera się kranik podciśnieniowy paliwa, 5. zatkany przewód albo filtr w kraniku paliwa, 6. zalany silnik, 7. zapchany filtr powietrza, 8. brak iskry na świecach, 9. uszkodzony układ zapłonowy lub elektryka silnika, 10. zbyt niski stopień sprężania. I tutaj jest tyle dalszych 40 punktów wymienianych jest przy okazji innych objawów niemocy :-/ .

:
układ sprawdzony,popma paliwa bije ładnie,wszystko drożne... ale nie odpali,tak jak by paliwa jej brakowało. Trzeba odpowietrzyć układ paliwowy po ściagnięciu wszystkich weżykow?jeśli tak to jak?

"Każdy nowy dzień, rodzi nowe paranoje.."
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group