AKUMULATOR
Odpowiedz do tematu

:
Niestety żaden z moich 3 szanownych przedpiszców nie ma racji.

Ja polecałbym jednak coś takiego.

:-)

:
To się nazywa różnić się pięknie :mrgreen:

Nigdy nie piję przed piątą po południu.
Na szczęście zawsze gdzieś na świecie jest piąta po południu.

Moje byłe Zochy: VT 600, VT 750, VT 1100 i Zocha obecna: VTX 1300
:
Ja mogę polecić EXIDE dobry i tani zamiennik YUASY , tylko mnie nie ZLINCZUJCIE. :thx: :thx: :thx:

Frochas
:
Oj, wyczuwam tu opary prowokacji :mrgreen: :evilek:

Nigdy nie piję przed piątą po południu.
Na szczęście zawsze gdzieś na świecie jest piąta po południu.

Moje byłe Zochy: VT 600, VT 750, VT 1100 i Zocha obecna: VTX 1300
:
Frochas a jak sprawuje się tobie ten Exide ile czasu już jeździ w motorku i jak pali?

:
Mój pogląd na temat akumulatora jest trochę inny. Mianowicie akumulator tzw. ''markowy'' na pewno będzie droższy, ale czy lepszy?, Trudno powiedzieć. Ja proponuje przeznaczyć kasę raczej janową inteligentną ładowarkę, z programem do konserwacji akumulatorów motocyklowych itp. Akumulatory w naszych motocyklach pracują w ekstremalnych warunkach, ze względu na małe gabaryty, tzn. mała pojemność, mało prądu do zazwyczaj częstego rozruchu dużego silnika. Aby taki akumulator utrzymać długo w dobrej kondycji, niezbędne jest profesjonalne, zewnętrzne źródło zasilania. Jeżeli koś liczy tylko na ładowanie z samego motocykla, to zabije przedwcześnie, nawet najbardziej markowy akumulator.

...jestem... a jak mnie niema... to też jestem...tylko gdzie indziej...
:
Zbyszek napisał/a:
Aby taki akumulator utrzymać długo w dobrej kondycji, niezbędne jest profesjonalne, zewnętrzne źródło zasilania. Jeżeli koś liczy tylko na ładowanie z samego motocykla, to zabije przedwcześnie, nawet najbardziej markowy akumulator.

Z tym, że chyba nie do końca. Aku w moim moto ma 8 lat. Przez 4 sezony kiedy moto jest w moim użytkowaniu, nigdy w trakcie sezonu, nie doładowywałem aku. W zupełności wystarczyło mu ładowanie z instalacji moto.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Mój EXIDE będzie już trzeci sezon w mojej Hance i jak do tej pory wszystko OK, na zimę pod prostownik na wiosnę do moto zero podładowywania w sezonie za te 162 zł myślę że się opyla .

Frochas
:
Może moje pytanie jest nie na miejscu, ale jak wymontować baterię w 750 C2 ACE z 2000r.? Proszę o szybką odpowiedź bo bateria padła. Wygląda na to , że jest w jakimś punkcie przykręcona bo nie można jej ruszyć a nie chcę czegoś spieprzyć.Pozdrawiam.

:
darodek napisał/a:
Może moje pytanie jest nie na miejscu, ale jak wymontować baterię w 750 C2 ACE z 2000r.? Proszę o szybką odpowiedź bo bateria padła. Wygląda na to , że jest w jakimś punkcie przykręcona bo nie można jej ruszyć a nie chcę czegoś spieprzyć.Pozdrawiam.

poczytaj tutaj
http://www.shadow.org.pl/...er=asc&start=15

:
może ktoś wie gdzie w Wawie najlepiej akumulator nabyć ?

you're never too old to Rock'n Roll …
Jethro Tull
: aku padł
Witam.wczoraj zdechł mi akumulator, po teście urządzeniem wyszło: "uszkodzona cela"akumulator do wymiany. spotkało mnie to na nieszczęście w trasie, ale na szczęście pod sklepem z akumulatorami właśnie, gdzie gość od razu mi to sprawdził. uruchomienie moto z innego aku (samochodowego)na "szelki" powiodło się, ale po odczepieniu szelek moto gaśnie od razu :-/ sprawdziłem bezpieczniki, spalony był 10A oznaczony na legendzie jako meter tail.
1. od zego jest ten bezpiecznik?i czy mógł mieć coś wspólnego z nagłą awarią akumulatora?
2. muszę zakupic nową baterię...jakieś propozycje?ta co zdechła to warta 12v 14ah

:
Po opisie to bezpiecznik od oświetlenia licznika(pewnie jeszcze coś).
Najlepsza byłaby Yuasa, ale wszystko zależy od egzemplarza i... zasobności portfela.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
http://allegro.pl/akumula...4616747279.html
coś takiego mogłoby być?tyle, że 190A

:
Im więcej amperów tym lepiej, od przybytku głowa nie boli ;)

Ideologia jest dla ludzi którzy nie mają własnego rozumu...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group