Nie pali
Odpowiedz do tematu

: Nie pali
Dzisiaj chciałem odpalić sprzęt kręcę rozrusznikiem dobre kilkanaście minut i nic strzela z tłumika .. ale nie łapie w końcu w ogóle nie było nic słychać.. tylko pstryk pstryk po dochodzeniu doszedłem ze to takie coś kolo akumulatora takie okrągłe... czy to jest elektromagnetyczny włącznik rozrusznika? czy coś innego..? Myślałem że padł rozrusznik całkiem i będę musiał wydzierać go ale po zapaleniu tego okrągłego włącznika na krotko motor zapalił bez problemów. Czyli wychodzi na to że to to.. Teraz gdzie można takie coś dostać, czy podejdzie np od auta innego moto? I jaka cena?

:
Jak zwykle, pierwsze lekarstwo na Twój problem, to: Allegro.pl. :-D

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Na allegro już patrzyłem.. jako tako nic nie znalazłem chyba że z części znajdę.. :->

:
Powiadasz nic nie znalazłeś, a szukałeś w ogóle? :?:
Ja tu widzę 5 stron przekaźników:
http://moto.allegro.pl/li...ka&category=156

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
szukałem..ale mea culpe ja szukałem jako przełącznik rozrusznika lub przełącznik elektromagnetyczny

[ Dodano: 2011-08-03, 13:32 ]
Kłopotów ciąg dalszy.. zakupiłem przekaźnik dziś ( miał pasować do mojej hondy.. jak i kilka innych modeli) ale po próbie podłączenia nie działa.. pali bezpiecznik odwrotnie to w ogóle nie daje prądu.. zauważyłem ze w oryginalnym przekaźniku nie było bezpiecznika tylko drucika le co ważniejsze oznaczenia B/M są w nowym po odwrotnych stronach :-?

[ Dodano: 2011-08-05, 11:24 ]
Temat do zamknięcia moto działa :mrgreen:

:
witam,
teraz ja mam mały problem ;p
nie odpalałem swojej maszyny jakieś 3-4 tygodnie,wczoraj chciałem rozgrzać olej w kardanie przed wymianą i się gdzieś bryknąć,ale niestety nie odpalił. chwytał raz na 10 razy ale nie odpalił. wcześniej w zimie przepalałem go co tydzień i było ok. może ktoś mieć jakiś pomysł,co by to mogło być?

"Każdy nowy dzień, rodzi nowe paranoje.."
:
gizmo napisał/a:
witam,
teraz ja mam mały problem ;p
nie odpalałem swojej maszyny jakieś 3-4 tygodnie,wczoraj chciałem rozgrzać olej w kardanie przed wymianą i się gdzieś bryknąć,ale niestety nie odpalił. chwytał raz na 10 razy ale nie odpalił. wcześniej w zimie przepalałem go co tydzień i było ok. może ktoś mieć jakiś pomysł,co by to mogło być?


Śmiało możesz lecieć po świece do sklepu. Nie najlepiej służy odpalanie w zime, nawet grzejąc silnik.

:
adam3911 napisał/a:
gizmo napisał/a:
witam,
teraz ja mam mały problem ;p
nie odpalałem swojej maszyny jakieś 3-4 tygodnie,wczoraj chciałem rozgrzać olej w kardanie przed wymianą i się gdzieś bryknąć,ale niestety nie odpalił. chwytał raz na 10 razy ale nie odpalił. wcześniej w zimie przepalałem go co tydzień i było ok. może ktoś mieć jakiś pomysł,co by to mogło być?


Śmiało możesz lecieć po świece do sklepu. Nie najlepiej służy odpalanie w zime, nawet grzejąc silnik.

Racja, przekonałem się na własnej skórze, lata wcześniej jak mi nowe świece padły!

Vel Thomas
:
gizmo napisał/a:
witam,
teraz ja mam mały problem ;p
nie odpalałem swojej maszyny jakieś 3-4 tygodnie,wczoraj chciałem rozgrzać olej w kardanie przed wymianą i się gdzieś bryknąć,ale niestety nie odpalił. chwytał raz na 10 razy ale nie odpalił. wcześniej w zimie przepalałem go co tydzień i było ok. może ktoś mieć jakiś pomysł,co by to mogło być?


Moto trzymam w garażu. W grudniu przy -3 chciałem odpalić, przejechać się i zmienić olej. Moto nie chciało zagadać. Patrzymy lukamy i nic .....
Włączyłem opalarkę na niskie grzanie i zacząłem ogrzewać okolice gaźnika z ok. 5 min. Po tej operacji od razu zagadał :mrgreen:

:
Miałem to samo przy co dzinks tylko u mnie poszła w ruch suszarka

:
no dzieki za podpowiedź,zakupiłem już świece i ten "specjalny " klucz ;p
moto trzymam w ocieplanym garażu,w zime nawet jest tam jak w pokoju, nie wiedzialem że można wykonczyć świeczki przez to.teraz juz wiem ;D zabieram sie za wymiane

[ Dodano: 2013-02-18, 18:05 ]
kapa :/ świeczki wymienione, kreci rozrusznik ale nie chwyta ...
za co teraz sie zabierać?od czego zaczac?

"Każdy nowy dzień, rodzi nowe paranoje.."
:
Głupie pytanie zadam paliwo w zbiorniku pewnie masz, a sprawdzałeś kranik?

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
paliwo jest,wszystkie plyny wymieniłem na nowe,procz oleju w kardanie,przeczyściłem filtr powietrza i jego gniazdo, kranik jest ze wskazówką skierowaną do góry na "FUEL ON", przełącznik na kierownicy w porządku, jak próbuje go odpalić to na raz na jakiś czas na ułamek sekundy zaskoczy ale go dusi i nie zatrybi na 100 i czuć paliwo

"Każdy nowy dzień, rodzi nowe paranoje.."
:
Czuć paliwo, bo przypuszczam że go zalałeś, zobacz czy masz iskrę na każdym garze, przeczyść świece, próbuj odpalić na ssaniu (działa prawidłowo ?) ale nie tykaj manetki. Bieg oczywiście nie zapięty ?

Nothing is over! Nothing!
:
johnmyambo napisał/a:
Czuć paliwo, bo przypuszczam że go zalałeś, zobacz czy masz iskrę na każdym garze, przeczyść świece, próbuj odpalić na ssaniu ale nie tykaj manetki. Bieg oczywiście nie zapięty ?



swiece nowe,ale po nieudanej próbie odpalenia sprawdziłem je i były ok,iskra też w żaden sposób:na ssaniu,bez ssania na gazie bez gazu nic ;/

"Każdy nowy dzień, rodzi nowe paranoje.."
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group