Układ chłodzenia VT 700 86r
Odpowiedz do tematu

: Układ chłodzenia VT 700 86r
Witam poszukuję jakiegoś schematu układu chłodzenia do VT 700 86r .

: Re: Układ chłodzenia VT 700 86r
DAKOTA napisał/a:
Witam poszukuję jakiegoś schematu układu chłodzenia do VT 700 86r .

A z czym masz problem?

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Dokładnie to nie wiem , nagżałem swojego cienia prawie do czerwonego pola na wskaźniku, na polu było -6 dotykałem silnika niebył taki gorący a chłodnica była zimna, więc pomyślałem
1- zatkana chłodnica
2- termostat się nie otwiera
3- źle pokazuje wskaźnik temperatury
4- albo uszkodzona pompa wody
a i tak muszę wymienić płyn bo niewiem co jest nalane a chciałem sprawdzić podłonczenia przewodów czy coś nie jest namieszane. :roll:

:

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
Na tym schemacie brak jest jeszcze 2 metalowych przewodów odchodzących od pompy wody do cylindrów.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
Na tym schemacie brak jest jeszcze 2 metalowych przewodów odchodzących od pompy wody do cylindrów.

Te przewody lecą po lewej stronie nad karterem ? bo byłu też zimne
Matrix dzienki za układ chłodzenia

:
Tak, to są te przewody.
A sprawdzałeś czy wogóle masz płyn w układzie chłodzenia?

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
Tak, to są te przewody.
A sprawdzałeś czy wogóle masz płyn w układzie chłodzenia?

Płyn zalałem bo brakowało ale może jest zapowietrzony,?

:
Może miałeś wcześniej wodę i ci zamarzła!

Vel Thomas
:
W przyszłym tygodniu porozbieram i zobaczę co jest grane, wszystko możliwe że mogła woda zamarznąć tego nie brałem pod uwagę :chytrusek:

:
Ja w układzie miałem zaczerpniętą pompą zęzową jakąś brunatną breję, przy wymianie płukałem kilka razy cały układ, pojeździłem trochę i znów wymieniłem 8-)

Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
:
Nie chcę cię straszyć, ale jeśli woda zamarzła to mogło narobić wiele szkód, rozmrożona chłodnica, pęknięte głowice, cylindry. To taki czarny scenariusz, a może nic wielkiego się nie stało. Najlepiej wstawić moto do ogrzewanego garażu i czekać aż się ewentualnie odmrozi. Powodzenia Woder z Malerzowic W.

Vel Thomas
:
Przyczyna znaleziona, czujnik temperatury źle wskazywał pokazywał za wysoką temperaturę niż miał silnik, teraz chłodnica ciepła te przewody od pompy też ciepłe, tylko wentylator się nie załączał podłączyłem go na krótko i wszystko gra wodę schładza czujnik mam tylko muszę wymienić. :chytrusek:

:
Panowie - powiedzcie mi proszę czym mogło zostać spowodowane następujące zdarzenie.
Po 20 km ciągłej jazdy postawiłem HANECZKĘ VT700 (85) przed bramą wjazdową na posesję. Postała 3 minuty przy pracującym silniku. Po tym czasie zagotowała sie ciecz - słyszałem bulgotanie. Po chwili jakies 200 - 300 ml wylało sie na zewnątrz przez wężyk - jeden z dwóch od dołu pod silnikiem.
Mogę uzupełnic stan? Jest "min" w tym białym plastikowym zbiorniczku na dole. Ale dlaczego zbiornik wyrównawczy jest tak nisko? Hmm...dużo nauki przede mną jeszcze.
Chętnie poczytam sugestii i rad.
Dzięki, pozdrawiam

:
neven1963 napisał/a:
Po chwili jakies 200 - 300 ml wylało sie na zewnątrz przez wężyk - jeden z dwóch od dołu pod silnikiem.

może było za dużo i wyrzuciło nadmiar po prostu - kiedy wymieniałeś płyn?

neven1963 napisał/a:
Mogę uzupełnic stan?

na razie ja bym nie ruszał. Pojeździj i poobserwuj co się będzie działo dalej. Jeśli w wyrównawczym jest wymagane minimum to niech tak będzie

Honda - The Power of Dreams
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group