Wymiana p³ynu ch³odz±cego
Odpowiedz do tematu

: Wymiana p³ynu ch³odz±cego
Czy mo¿e kto¶ mnie o¶wieciæ jak wymieniæ p³yn ch³odz±cy w piêæsetce? tzn gdzie s± korki spustowe? Czy uk³ad siê odpowietrza? je¿eli tak to gdzie s± odpowietrzniki (ewentualnie kolejno¶æ odpowietrzania) z góry dziêki :-)

Pozdrawiam Cychol
Mój blog
Mój klub
Moje zdjêcia
: Re: Wymiana p³ynu ch³odz±cego
Cychol napisa³/a:
Czy mo¿e kto¶ mnie o¶wieciæ jak wymieniæ p³yn ch³odz±cy w piêæsetce? tzn gdzie s± korki spustowe? Czy uk³ad siê odpowietrza? je¿eli tak to gdzie s± odpowietrzniki (ewentualnie kolejno¶æ odpowietrzania) z góry dziêki :-)


Otwierasz korek ch³odnicy, kombinerkami zdejmujesz opaskê zaciskow± na wê¿u miêdzy ch³odnic± a pomp± cieczy, podstawiasz miskê i ¶ci±gasz przewód. U mnie ³atwiej schodzi z króæca pompy ni¿ z ch³odnicy. Wyci±gasz p³yn ze zbiorniczka (naj³atwiej strzykawk± z wê¿ykiem), chyba, ¿e jest pusty :-) . Nastêpnie zak³adasz przewód, zaciskasz opaskê, lejesz p³yn do ch³odnicy do oporu, lejesz p³yn do zbiorniczka wyrównawczego i odpalasz motor na kilka minut. Jak ju¿ nie ma b±bli powietrza przy wlewie do ch³odnicy to wy³±czasz silnik, ewentualnie dolewasz p³yn do pe³na w ch³odnicy i do odpowiedniego poziomu w zbiorniczku, zamykasz korek ch³odnicy i po sprawie :-)

:
Generalnie producent przewidzia³ spuszczanie p³ynu z uk³adu poprzez odkrêcenie lewej dolnej ¶ruby pompy wody, ale równie dobrze mo¿na tak jak Mateusz napisa³.

Jadê jadê na motorze...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group