/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przednie lagi
Autor Wiadomość
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
  Wysłany: 2008-02-25, 14:50   Przednie lagi

Koledzy jedno pytanko. Nie nakręciłem jeszcze wielu mil na swojej VT 700 i nie wiem jak powinien zachowywać się przód na nierównościach. Prowadzi się świetnie, nie ściąga, można przy 100 puścić kier. i nic sie nie dzieje. Ale na dołkach taki jak by trochę sztywny, lekko trzęsie. Tak ma być, czy coś jest nie tak?
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-02-25, 14:59   Re: Przednie lagi

Todek napisał/a:
Koledzy jedno pytanko. Nie nakręciłem jeszcze wielu mil na swojej VT 700 i nie wiem jak powinien zachowywać się przód na nierównościach. Prowadzi się świetnie, nie ściąga, można przy 100 puścić kier. i nic sie nie dzieje. Ale na dołkach taki jak by trochę sztywny, lekko trzęsie. Tak ma być, czy coś jest nie tak?


Nie wiem, który masz rocznik .. .ale może masz możliwość regulacji lag. Takie dwie nakrętki a pod nimi zaworek jak w kole ... musisz sobie sprawdzić, jakie masz ciśnienie w lagach ... jak za duże to spuścić trochę powietrza :-)
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2008-02-25, 15:07   

Rocznik 87, są takie zaworki, faktycznie, ale zapomniałem zmierzyć ciśnienie, zaraz pójdę i to zrobię. Jak na postoju wcisnę ham. i bujnę to ładnie chodzą.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-02-25, 15:26   

To może masz za małe ciśnienie i dobija
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2008-02-25, 15:34   

Zmierzyłem ciśnienie, było 0, dopompowałem na zalecane 0,4, ale nie jeździłem, pada. Jak się bujnie na postoju, to są teraz jak by jeszcze sztywniejsze, ale w drodze może będzie dobrze.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-02-25, 16:10   

Todek napisał/a:
Zmierzyłem ciśnienie, było 0, dopompowałem na zalecane 0,4, ale nie jeździłem, pada. Jak się bujnie na postoju, to są teraz jak by jeszcze sztywniejsze, ale w drodze może będzie dobrze.


A jak to Ci nie będzie odpowiadało, to możesz w lagi wlać mniej gesty olej. Ewentualnie - ale to juz bardziej kosztowna operacja - założyć sprężyny progresywne i zmienić gęstość oleju
 
 
White
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-04, 09:06   

hej mam takie troche inne pytanie ale ogolnie chyba podejdzie pod temat ;)

Chodzi o to iż zauwazylem ze w przednim amorku z prawej strony zawsze po jezdzie osadza sie duzo tego oleju z amorka... pewno te cale zimeringi czy jak sie nazywaja te uszczelniacze sa wywalone prawda? Szukalem na fopum i czytalem ,ze tam chlopaki w innych wersjach to wymieniali jednak ,ze podobno w serwisówce pisza jakies inne wymiary niż są aprawde.. Mam takie pytanie moze mi ktos powiedzieć co musze kupić i z jakimi wymiarami zeby to naprawic? poza tym czy wymiana tego jest czyms trudnym czy raczej lekko mozna sobie to zrobic w domku ;) a no dodam ,ze mam honde vt700c wersja amerykańska '84 ;p
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-06-04, 12:36   

W VT700 juz nie powinno być akcji tylu uszczelniacze 0,5mm mniejsze niż piszą więc myślę że smiało możesz brak katalogowe rozmiary. Żeby wymienić... no musisz zdjąć kołoprzednie, zamocować sobie jakoś motorek żeby Ci nie poleciał do przodu, zdjąć lagi, z rozkręceniem może być trochę problemów, czasem lepiej zacząć rozkręcać przed wyjęciem koła mi sie wydaje.. później rozpiąć zegery wybić stare simmeringi włożyć ostrożnie nowe i złożyć tak jak rozkładałeś tylko że odwrotnie... Ja jak kupiłem motocykl to oddałęm w celu wykonania tej czynności mechanikom, teraz żałuję i będę na przyszły sezon sam wymieniał bo pluje olejem jak głupia ;/
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-06-04, 13:31   

Możesz mieć kłopot z rozkręceniem lag - w 600 potrzebny jest specjalny klucz (w mojej pewnie też :-) ) ale klucz ten można zastąpić ... długą prostą łyżką do kół :-) Wkładasz ją w lagę od góry, blokujesz znajdującą się tam "nakrętkę" (nie wiem jak to nazwać, bo to jest nakrętka wklęsła :-) ) a od dołu odkręcasz śrubę spinającą długim ampułem :-)
 
 
White
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-17, 20:25   

eh no to kolejny problem... mianowicie oddalem do mechanika zeby wymienil mi ten simering uszczelniajacy.. rozebral to i stwierdzil ze ktos byl na tyle genialny ze wczesniej probowal go jakos srubokretem wyciagnac czy cos i pozadzierał calą tą rułe... i teraz takie pytanie wie ktośgdzoe to moge dostac poza allegro ,bo tam szukalem i raczej nie ma... i w ogole z jakich modeli i rocznikow podejdzie a z jakich nie...
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-06-18, 12:20   

White napisał/a:
eh no to kolejny problem... mianowicie oddalem do mechanika zeby wymienil mi ten simering uszczelniajacy.. rozebral to i stwierdzil ze ktos byl na tyle genialny ze wczesniej probowal go jakos srubokretem wyciagnac czy cos i pozadzierał calą tą rułe... i teraz takie pytanie wie ktośgdzoe to moge dostac poza allegro ,bo tam szukalem i raczej nie ma... i w ogole z jakich modeli i rocznikow podejdzie a z jakich nie...




Nie bardzo rozumiem co pozadzierał?
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Dziubek 


Motocykl: VT 1100 C 86 AVO Sport `57 Pannonia TLF'61
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 613
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2008-06-21, 11:42   

Pewnie wyrąbał rysy na lagach
 
 
 
White
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-21, 21:40   

hej no wybaczcie mi nie pisalem tego w pełni swiadomy... :D:D tak chodzi o to ze ktos narobil jakis duzych zadziorow na lagach i same simeringi nic nie dadza... udalo mi sie kupic cale przednie zawieszenie za 700 zł nie wiem czy przeplacilem ale wyjscia nie bylo.. no coz jezdzic trzeba :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM