Jaki olej do wału kardana ?
Odpowiedz do tematu

: Jaki olej do wału kardana ?
Witam,



Czy są jakieś specjalne oleje dedykowane do tego rodzaju przekładni napędu ?? Czy normalnie mogę wlać olej motula 15W40 połsyntetyk ?

Do czego służy takie wieczko na samej gorze bębna tylnego koła. bo 1 śrubka jest od spuszczania oleju(ta mała [szóstka] na samym dole],poźniej jest taka duża śruba i na samej górze ten wystający "dzyndzel".



Pytanie z innej beczki : jakie lejecie paliwo ? 95 czy 98 ? Dostrzegacie jakąś różnicę w pracy silnika. Czy nie jest tak że im wiecej oktanó w bezynie tym starsze silniki szybciej sie zużywają ?

: Re: Jaki olej do wału kardana ?
FurmanS napisał/a:
Czy są jakieś specjalne oleje dedykowane do tego rodzaju przekładni napędu ?? Czy normalnie mogę wlać olej motula 15W40 połsyntetyk ?
Są do tego oleje przekładniowe. Wlewa sie olej SAE 80W90, np Motul Gearbox SAE 80W90 mineral.

http://www.shadow.org.pl/...opic.php?t=1121



FurmanS napisał/a:
Do czego służy takie wieczko na samej gorze bębna tylnego koła. bo 1 śrubka jest od spuszczania oleju(ta mała [szóstka] na samym dole],poźniej jest taka duża śruba i na samej górze ten wystający "dzyndzel".
A nawet sie nad tym nie zastanawiałem. Chyba nic istotnego :-)8

Ta mała szóstka jest faktycznie do spuszczania oleju, to duże do wlewania

:
Może tam jest jakiś odpowietrznik.. nie wiem czy o tym samym mówimy.

PS: następnym razem proszę czytać forum i używać wyszukiwarki bo temat o oleju w kardanie był już setki razy ;/

:
Taki sam temat był poruszony zaledwie wczoraj w dziale "Mechanika ogólna".

Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group