wyciek p³ynu ch³odniczego
Odpowiedz do tematu

White
[Usuniêty]
: wyciek p³ynu ch³odniczego
hej mam taki problem iz ostatnio grzebalem troche przy silniku i w ogole i nie wiem czy obruszalem to i cieknie czy po prostu od nowego plynu... mianowicie sprawa wyglada tak iz... zalalem caly uklad chlodniczy nowym plynem motul cos tam.. taki jakis zielony oczojebny ;] no i wsyzstko fajnie odbulka³ sie odpowietrzyl tylko tak troszke mi ucieka go w miejscu gdzie ru³ka z tym¿e p³ynem wchodzi do 2 cylindra (po stronie zmiany biegów) nie leci tego jakis bardzo duzo powiedzmy ³yzeczka na dzien czy 2... niemniej zdaloby sie to jakos uszczelnic.. wie ktos w ogole co tam uszczelnia t± ru³ke jakis oring? bo zdaloby sie to jakos tak zrobic zeby nie spuszczac znow tego plynu ;/.. w ogole nie wiem czy ta rulke da rady wyciagnac bez odkrecenia cylindra bo jak ja ciagnolem w dol to w pewnym momencie zapar³a sie o blok silnika i koniec... ma ktos jakis pomysl a jesli nie to myslicie ze gdybym juz spuscil ten plyn wyciagnol te rurke ile sie da i obsmarowal silikonem wysokotemperaturowym to by cos da³o?

Krzysiek__
[Usuniêty]
:
hm.. ja jak rozkrecalem silnik to wyjmowalem te przewody, sa tam zwykle oringi ( do kupienia hydraulicznym ) wymiana bedzie wymagala spuszczenia wody a czy wyjmiesz to bez demontazu silnika to nie wiem bo tak jak pisalem - ja silnik mialem wyjety z innych przyczyn

:
Mi wysz³a bez problemów tzn musia³em odkrêciæ wydech, t³oczek sprzêg³a, porozpina³em wszystkie te ru³ki, powyci±ga³em i obsmarowa³em silikonem i jest OK.

Ciek³o mi z jednej jak zacz±³em grzebaæ to dla spokojno¶ci oblecia³em wszystkie. I wcale nie musi byæ wysokotemperaturowy. Zwyk³y do silników tam jest przecie¿ max 100 stopni a zwyk³y ma temp 250 albo 300 zale¿y od firmy. Tylko musisz dobrze wyczy¶ciæ, odt³u¶ciæ i uwa¿aæ ¿eby silikon nie wlecia³ ci do silnika.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group