Niespotykany problem.
Odpowiedz do tematu

: Niespotykany problem.
Szanowni forumowicze.Honda Shadow 1100 VT C2 .Sprawdzałem poziom oleju , ciort wie co się stało , bagnet ta metalowa część jakimś cudem odczepiła się od tej części z tworzywa i zniknęła w otworze . Czy ktoś miał okazję widzieć wnętrzności tego silnika ? Gdzie ta końcówka może się dostać , czy zagraża to silnikowi ? Czy jest szansa ją wydostać bez rozkręcania silnika ?

murzynki,draga i rock'n'roll
:
witam, tak na "chłopski rozum" to napewno zagraza silnikowi, i trzeba to wyciagnąć :-/

MOTO-GUZZI V350->VT600->VT750Spirit->VT1100SABRE->VT1100ACE->V-STROM 650XT
:
sciągaj miske - moze wystarczy, jak zostawisz - remont pewny :evil:

:
Można jeszcze z neodymką spróbować.



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
R0bi napisał/a:
Można jeszcze z neodymką spróbować.


Pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy :-)

:
adamoos72 napisał/a:
R0bi napisał/a:
Można jeszcze z neodymką spróbować.


Pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy :-)


Są takie wskaźniki z końcówką neodymową. Dają radę nawet ciężkim kluczom.



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
Maniek G
[Usunięty]
:
SHEMP napisał/a:
sciągaj miske - moze wystarczy, jak zostawisz - remont pewny :evil:


A gdzie jest miska :?: :-)8 , powinien wystarczyć magnes, a jak nie to są jeszcze chwytaki sprężynowe :!:

Tomek Misiek
[Usunięty]
:
może trzeba odkręcić dekiel od strony bagnetu, nie wiem jak jest w Twoim modelu ale ja mam bagnet w prawym deklu.

:
Noo, jest to problem.



Nie rozumiem co znaczy ,,neodymówkę zastosuj'' skoro wskaźnik jest plastikowy.



Nie wiem jak Ci powiedzieć, bo to raczej banalne jest, ale spytam czy wymieniałeś już wcześniej olej w moto i czy kontrolowałeś jego stan w trakcie eksploatacji?, jeżeli nie i nigdy tam nie zaglądałeś, to być może nie było tego wskaźnika już w momencie kupna maszyny.



Trzeba zacząć od demontażu dekla (miski ), tego właśnie gdzie w/w korek się znajduje.

p.s.

Czytałem gdzieś, że ktoś poszukiwał właśnie tego plasticzku/wskażnika, domniemam zatem, że takie rzeczy się zdarzają .

To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
:
A napewno wykręcałeś bagnet? czy może korek wlewu? Ja się kiedyś zapomniałem, wykręciłem korek i się zastanawiałem gdzie jest jego reszta :oops: :lol:

:
W 1100 masz osobno korek wlewu i bagnet? Pierwsze slysze, zawsze przez "bagnet" wlewam... zreszta w vt600 tez... ale moze sa inne rozwiaania w roznych rocznikach



Ta bagnet jest zazwyczaj plastikowy, wiec neodymka moze nei pomoc ;)

Generalnie spory problem, strach odpalic maszyny. Teoretycznie plastik powinien zostac zmielony, ale bedzie krazyl w oleju i moze pozatykac kanaly olejowe. Chyba bym sie zdecydowal zdjac jeden boczny dekiel (latwiej zdjac prawy) i dokladnie przeszukal...

"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
:
Żebyście już dalej nie kombinowali, to wyjaśnię, że w Sabre jest oddzielny korek wlewu oleju i oddzielna miarka oleju.

Jedno i drugie znajduje się w prawej pokrywie, deklu, silnika.

Korek wlewowy znajduje się u góry dekla, tak praktycznie centralnie nad sprzęgłem, na wys. tyłu rozrusznika. Czarny plastikowy korek o średnicy około 30 mm.

Miarka poziomu oleju znajduje się w tylnej części pokrywy, tak mniej więcej w 1/3 wysokości od dołu. Na zewnątrz wystaje taki plastikowy uchwyt o średnicy około 18 mm o długości około 80 mm. Sam bagnet do pomiaru oleju, jest metalowy.

Tak na marginesie to wydaje mi się dziwne, że sam bagnet wyleciał z uchwytu i dostał się do wnętrza silnika. Jest on zatopiony w plastiku uchwytu, na głębokość około 10 mm.

Jeżeli jesteś pewien, że on wleciał do środka, to może na początek zdemontuj pokrywę sprzęgła, ten okrągły dekiel mocowany na 7 śrub, i sprawdź czy nie da się przez niego wydobyć bagnetu.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Osobno, korek jest na górze chyba jak w większości moto a bagnet w dolnej części pokrywy tak lekko z tyłu. Spirit 2004r. A może mam wersję Afrykańską? :lol:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group