Olej do VT1100
Odpowiedz do tematu

:
Jaka jest różnica pomiędzy olejami samochodowymi i motocyklowymi możesz przeczytać np. na stronie głównej shadow.org.pl | Technika.

:
Roadrunner napisał/a:
Jaka jest różnica pomiędzy olejami samochodowymi i motocyklowymi możesz przeczytać np. na stronie głównej shadow.org.pl | Technika.




Z tym zapoznalem sie na samym poczatku.

Tylko tutaj poryszylem kwestie, nie teorii, lecz tego co nam naprawde leją w butle, jak wspominalem musze podpytac u źródła i sie powinno wyjaśnić:)

:
fotografiks napisał/a:
Roadrunner napisał/a:
Jaka jest różnica pomiędzy olejami samochodowymi i motocyklowymi możesz przeczytać np. na stronie głównej shadow.org.pl | Technika.




Z tym zapoznalem sie na samym poczatku.

Tylko tutaj poryszylem kwestie, nie teorii, lecz tego co nam naprawde leją w butle, jak wspominalem musze podpytac u źródła i sie powinno wyjaśnić:)




Podziel się informacjami jeśli dowiesz się czegoś ciekawego ;-)

:
W teorii roznia sie bardzo - chodzi o ilosc dodatkow myjacych i antyspieniajacych. W aucie olej smaruje silnik i tylko silnik. Sprzeglo jest (w 99%) suche a skrzynia ma swoj wlasny olej, zreszta duzo gestszy niz silnik.

W moto jeden olej smaruje i silnik i skrzynie i sprzeglo. Jak sie spieni olej silnikowy (a sie spieni) to masz gowno a nie sprzeglo, oraz zajezdzasz skrzynie. Silnikowi generalnie wszystko jedno, choc przy wyzszych obrotach gorzej smarujacy olej samochodowy tez daje popalic silnikowi.



W nowoczesnym oleju auto bedzie z 15-20% uszlachetniaczy, w oleju moto bedzie 40-45%. I to wlasnie o te dodatki sie rozchodzi, bo baza SAE jest ta sama.

Ot motocykle kosztuja. Opony kilka razy czesciej, olej ze 3 razy czesciej i drozej itd...

"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
:
No pozyskalem kilka informacji, ogolnie tak jak przedmowca sie wypowiedział główna kwestia dodatki... Z procentami to nie bede wyjeżdżał bo nie wiem dokładnie, sama baza także rożni sie nieznacznie. Jeździć można na wszystkim czyli taniej - tylko po co, po kilku latach eksploatacji to odczujemy boleśnie, wiec warto jednak dołożyć do tego z napisem 4T ;)



Koszt produkcji jest praktycznie identyczny jak samochodowego;) - Wiec jak wspomniano, motocykle to po prostu droższa eksploatacyjnie zabawka niż samochód;)

:
ludzie wymienialem wczoraj olej,zakupilem namowiony przez sprzedawce olej marki motul 10w40 nazywa sie 300V,jak go otwarlem to nie wiedzialem czy to lac doi silnika,mial kolor zielono -zolto-fluorescencyjny,a pachnial na jakies mdlo slodkie cukierki,no i powiem wam ze jestem w szoku,silnik chodzi ciszej,tak samo jak skrzynia,latwiej ze tak powiem biegi wchodza,tak wiec polecam wam ten olej.

:
patrząc na broszurę informacyjną tego oleju to rzeczywiście ciekawy, ale dla przykładu dodam że np mój motocykl lepiej zachowuje się na półsysntetyku motu 15W50 niz na syntetyku motul 7100 10W40 :shock:

Ostatnio zmieniony przez mariioo 2011-03-22, 22:32, w całości zmieniany 1 raz
MOTO-GUZZI V350->VT600->VT750Spirit->VT1100SABRE->VT1100ACE->V-STROM 650XT
:
A co sądzicie o tym oleju? Czy może ktoś go używa? :?:

Ogólnie oleje Valvoline mają chyba dobrą opinię.



http://allegro.pl/valvoli...1394050596.html

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
: Jaki wlać olej???
Witam wszystkich.

Powiedzcie mi proszę, jaki olej i jaką jego ilość powinienem wlać do Shadow VT 750 C z 2006 roku na kardanie, jaki filtr oleju, jaki filtr powietrza i jaki filtr paliwa, a także czy i jak często wymienia się olej w kardanie oraz jaki rodzaj?

Przebieg motocykla bardzo, bardzo mały - 500 km.

Podejrzewam, że te tematy były już poruszane, ale ilość postów jest tak duża, że kilka dni by trwało ich sprawdzanie.

Pozdrawiam.

: Re: Jaki wlać olej???
diver30 napisał/a:
Witam wszystkich.

Powiedzcie mi proszę, jaki olej i jaką jego ilość powinienem wlać do Shadow VT 750 C z 2006 roku na kardanie, jaki filtr oleju, jaki filtr powietrza i jaki filtr paliwa, a także czy i jak często wymienia się olej w kardanie oraz jaki rodzaj?

Przebieg motocykla bardzo, bardzo mały - 500 km.

Podejrzewam, że te tematy były już poruszane, ale ilość postów jest tak duża, że kilka dni by trwało ich sprawdzanie.

Pozdrawiam.




generalnie lenistwa nikt tu nie pochwala

Ropa jest do ciężarówek gaz do zapalniczek a benzyna do motocykli :)
:
W zasadzie to mógłbym Ci to wszyst6ko napisać, ale może ja byś nie szedł an taka łatwiznę, tylko sam poszukał, to lepiej by Ci smakowało. :mrgreen:

Poszukaj, poczytaj, zawsze to większa satysfakcja jak się samemu do czegoś dojdzie. :-D

A i jeszcze jedno, Twoje moto to Aero czy Spirit? :?:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
W zasadzie to mógłbym Ci to wszyst6ko napisać, ale może ja byś nie szedł an taka łatwiznę, tylko sam poszukał, to lepiej by Ci smakowało. :mrgreen:

Poszukaj, poczytaj, zawsze to większa satysfakcja jak się samemu do czegoś dojdzie. :-D

A i jeszcze jedno, Twoje moto to Aero czy Spirit? :?:


Aero!!! leniwy to moje drugie imię :)

:
To taka mała podpowiedź na zachętę.



Oil Filter: HF204



Air Filter: HFA1712

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
To taka mała podpowiedź na zachętę.



Oil Filter: HF204



Air Filter: HFA1712




Dzięki Ci :mrgreen: teraz już dam sobie radę, problem polegał na tym, że filtrów jest cała masa, teoretycznie wydaje się, ze jest to to samo, ale w praktyce muszą się czymś różnić. Bo z drugiej strony ile modeli, ile silników tyle filtrów - prawda?

Jeśli możesz podpowiedz mi tylko, co z kardanem? Czytałem o Hipolu, ale konkretnie jaki typ oleju, no chyba, że olej oryginalny jest lepszy (ale wiadomo cena też będzie większa). Chodzi mi o konkretny typ. Podejrzewam że beż względu na pojemność i "rodzaj" motocykla w kardan lejemy to samo?

:
A na przykład taki:



http://allegro.pl/hipol-g...1525636445.html



w ilości 160 ml.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group