"Power Chamber" po co to?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

: "Power Chamber" po co to?
Witam po raz kolejny.

Noszę się ostatnio z zamysłem usunięcia z mojej kochanej VT500C tzw. "power chamber" czyli tego co jest między rurami wydechu wychodzącymi z głowicy a tłumikami końcowymi.

Domyślam sie że komora ta została wprowadzona do tego modelu ze względów ekonomicznych?

Co będzie jak po prostu wywale ten element spod mojej VT i zastąpie go kawałkami odpowiednich rurek z kwasówki aby połączyć rury z wydechami?

Czy są jakieś negatywne konsekwencje?

Zapraszam do dyskusji na ten temat

Jadę jadę na motorze...
:
In my opinion pucha ta służy do wyrównania oraz utrzymywania odpowiedniej wartości ciśnienia w kolektorach wylotowych obu cylindrów co ma wpływ na pracę jego :)

:
So you think that my idea is not good for my motobike?

Jadę jadę na motorze...
:
Może wrócicie do krajowej formy,bo nie każdy jest tak inteligentny :mrgreen:

:
Dziubek napisał/a:
Może wrócicie do krajowej formy,bo nie każdy jest tak inteligentny :mrgreen:




Kolega powiedział że to raczej jest potrzebne więc ja dopytuję czy oby na pewno tego w związku z tym nie wypi****ć :) :twisted:

Jadę jadę na motorze...
:
No i basiorów dodaje :chytrusek:

:
Bez tej puchy jest ładniejszy dzwięk

:
Dziubek napisał/a:
Bez tej puchy jest ładniejszy dzwięk




To to ja wiem :)

Pytam o negatywne ewentualne skutki

Jadę jadę na motorze...
:
tak bez puchy jest ładniejszy dźwięk, tyle że to jest tak samo jak byś puste wydechy założył a co za tym idzie musisz wprowadzić zmiany w zasilaniu paliwem bo w efekcie nastąpi przyspieszone wypalanie gniazd zaworowych. Dość dużo pisze się na ten temat na forach motocyklowych. Ale każdy jest panem swojego motocykla i robi z nim co chce. Ja tylko rozwiercilem wydechy i też jest efekt w postaci lepszego dźwięku ale też zaczął mi walić w rury po odjęciu gazu. niestety co sie dzieje w cylindrach dowiem się dopiero w przyszłą zimę kiedy rozbiore silnik.

RÓBTA CO CHCETA :)

:
Ja też mam dziurawe wydechy z tyłu i robiłem teraz remont, zawory były w paskudnym stanie ale nie od strony gniazda, choć wydechowe były trochę przypalone.

Czyli praktycznie top nie odczuje zmiany w dźwięku jeśli już mam w wydechu (mufflerze) dziury na wylot ?

Jadę jadę na motorze...
:
A tego to najstarsi gorole z Kołobrzegu wiedzieć nie mogą:)

zawsze możesz pójść na całość i wywalić wszystko tylko do kolanek zamontować dwa puste z kwasówki. wtedy dopiero będzie ryk :twisted:

:
a tak wracając do rozmowy to słyszałem że to wypalanie gniazd zaworowych z powodu pustego wydechu to "jedna z tych historii niesamowitych" ;)

Jadę jadę na motorze...
:
Cezar, ty ogladałeś ta puchę? Bo ja tez sie mocno zastanawiam nad zmiana tego ... wsadzeniem tam dwóch rurek ... a że mam sprzęta akurat w częściach .... pewnie już za chwileczkę już za momencik do tego podejdę :-)

:
Pewnie że oglądałem, czyściłem ją przecież na błysk nie wiem po co skoro i tak pierwsza będzie w błocie :)

To nic innego oprócz puszki, moim zdaniem nie będzie to miało wpływu na wypalanie gniazd zaworowych, wręcz polepszy prace silnika bo w końcu ułatwi wysysanie spalin z silnika, co do zmiany dźwięku nie wiem bo nie próbowałem.

Ja chyba jednak na razie zrezygnuje mimo wszystko z wyrzucenia ze względu na te dwie chromowane osłonki które są przyczepiane do tego, po prostu mi się podobają i ładnie wyglądają przy wydechach więc na razie chyba zostawię

Jadę jadę na motorze...
:
Cezar napisał/a:
Pewnie że oglądałem, czyściłem ją przecież na błysk nie wiem po co skoro i tak pierwsza będzie w błocie :)

To nic innego oprócz puszki, moim zdaniem nie będzie to miało wpływu na wypalanie gniazd zaworowych, wręcz polepszy prace silnika bo w końcu ułatwi wysysanie spalin z silnika, co do zmiany dźwięku nie wiem bo nie próbowałem.

Ja chyba jednak na razie zrezygnuje mimo wszystko z wyrzucenia ze względu na te dwie chromowane osłonki które są przyczepiane do tego, po prostu mi się podobają i ładnie wyglądają przy wydechach więc na razie chyba zostawię


Czyli co? Pusto jest tam w środku? To jak tak to ja szukam nowych końcówek :-) Najlepiej ze strumienicami ... ale jak nie będzie to takie puste z alledrogo :-)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group