kapie ale skąd?
Odpowiedz do tematu

lucy
[Usunięty]
: kapie ale skąd?
prosze o pomoc- zauwazyłam kapiacy olej z takiej nasadki obok filtra oleju -zakryta jest gumowa nasadką co to jest :cry:mam vt 600 rok 99

devil
[Usunięty]
:
a zobacz czy masz dobrze dokręcony filtr oleju ;-)

lucy
[Usunięty]
:
z filtra na bank nie kapie dokrecony dobrze i czysty to jest zaraz obok z taką gumowa nasadka :-(

:
A czy był może ostatnio zmieniany olej?

Nawrót choroby! :)
lucy
[Usunięty]
:
tak trzy tygodnie temu ,zrobiłam od tego czasu jakieś 400 km.i wydaje mi się że dopiero teraz sie zaczęło

devil
[Usunięty]
:
a na jaki

:
Ok

Sprawdź stan oleju czy nie jest go zbyt dużo..

Czy kapie z elementu nr 9 na tym rysunku?

Nawrót choroby! :)
lucy
[Usunięty]
:
sprawdziłam na bagnecie i jest maximum :cry: nie dobrze ,czy mam zlac nadmiar ? chyba tak ,a czy to bardzo szkodliwe? i czy tam ma prawo wyciskać w takim przypadku?

devil
[Usunięty]
:
ja mam max ale sprawdza sie w pionie a nie na stopce

:
No to na początek ...

Wężyk ... Strzykawka ... I trzeba zlać do właściwego poziomu.



To jest ujście takiego zaworu, który się otwiera przy nadmiernym ciśnieniu oleju.

Przyczyn może być kilka. Ponieważ jak piszesz niedawno było grzebane to najbardziej prawdopodobne są:

Zbyt wysoki poziom oleju

Problem z filtrem oleju

Nawrót choroby! :)
lucy
[Usunięty]
:
ok to jutro zaczne zlewać a jaki moze być problem z filtrem?

(sprawdzałam w pionie nie na stopce)

:
Może być przypchany, mogła się uszczelka podwinąć ... itd..

No i oczywiście mógł być tani :mrgreen:

W każdym razie jest elementem na drodze przepływu i było przy nim grzebane więc warto zacząć szukanie w tym miejscu...

Nawrót choroby! :)
devil
[Usunięty]
:
jak jest max to ja bym niezlewał

lucy
[Usunięty]
:
ok wielkie dzięki za pomoc :thx: ,pojechałam do pobliskiego warsztatu na wymiane oleju -widac zle trafiłam :evil:

to tak podsumowując najpierw zleje nadmiar a jak dalej bedzie kapac to mam szukać w filtrze?

:
Zlej tak żeby było odrobine poniżej max. Jeżeli nie pomoże to szukaj w filtrze...

Ja kiedyś znalazłem tam druga uszczelkę wepchniętą w kanał olejowy bo komuś została przy poprzedniej wymianie, wiec cuda bywają różne...

Nawrót choroby! :)
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group