Bezpieczniki... skrzynka bezpieczników - "naprawa"
Odpowiedz do tematu

Marcin Żary
[Usunięty]
: Bezpieczniki... skrzynka bezpieczników - "naprawa"
witam



ostatnio przy otworzeniu skrzynki bezpieczników, zauważyłem że na samym dole po wyjęciu bezpiecznika "Turn stop horn" - 10A, w gnieździe bezpiecznik jest biały nalot, na ile jest to możliwe wyczyściłem go ale nie rozkręcałem skrzynki bezpieczników i nie wiem co się dzieje w środku, czy nie ma tam jakiegoś nalotu - śniedzi. Pozostałe gniazda bezpieczników są ok.



Co robić, rozebrać to i wyczyścić w środku, czy jest to trudne, elektryk ze mnie marny a nie chciałbym czegoś zepsuć ?



Pozdrawiam

:
Są dostępne spraye do czyszczenia styków bez rozbierania elemętów, sprawdzone i skuteczne - polecam (nie jestem producentem )

:
kup w kazdym motoryzacyjnym sklepie ELEKTROSOL pśikniesz i po sprawie

produkt polski ale najlepszy

:
maciejka napisał/a:
kup w kazdym motoryzacyjnym sklepie ELEKTROSOL pśikniesz i po sprawie

produkt polski ale najlepszy
Kosztuje to ok. 15 zł z wysyłką - i jest świetne :-)

ELEKTROSOL

Marcin Żary
[Usunięty]
:
witam



własnie idę poszukać w okolicznych sklepach tego specyfiku.... a czy po spryskaniu np jakiejś złączki musze odczekaćaż to wyschnie, odparuje czy można odrazu ją montować - załanczać ?



Pozdrawiam

:
Marcin Żary napisał/a:
witam



własnie idę poszukać w okolicznych sklepach tego specyfiku.... a czy po spryskaniu np jakiejś złączki musze odczekaćaż to wyschnie, odparuje czy można odrazu ją montować - załanczać ?



Pozdrawiam


Na opakowaniu jest napisane jak to robić.Złączki trzeba spryskać, 2-3 razy zapiąć - rozpiąć i zapięte zostawić.

:
A ja troszke z innej beczki...przednia zarowka przestala mi swiecic(reflektror) nie zagladalem jeszce do bezpiecznikow ale profilaktycznie pytan czy bezpiecznik od przedniego swiatla jest w lampioe gdzies czy w szkrzynie z bezpiecznikimi?no a swoja droga to same z siebie przestala swiecic..dziwne bo zarowka jest ok

:
W rocznikach 88-95 jest to 2 lub 3 od góry, chyba 10 amper

:
U mnie bezpieczniki są jeszcze w lampie.

:
aha dzieki..jakby ci to mi chodzi o 2000rocznik c3

:
Ja rozbieralem lampe i nie widzialem tam zadnego bezpiecznika.



Maz zdjecie jak wyglada nasza lampa w srodku:

http://picasaweb.google.c...893001497346610

Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
:
A to czarne pudełko po lewej stronie? Przekaźnik? U mnie też cuś podobnego jest i tam mam bezpieczniki (zaglądałem).

:
szczerze mówiąc na pierwszy rzut oka wyglądało mi na jakiś przekaźnik, nie zaglądałem do środka.

Jutro jak wrócę do domu zajrzę do schematu w serwisowce.

Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
:
Bezipeczniki są pod lewym boczkiem - przynajmiej u mnie.

Czarna kostka.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż cięzko ich czasem wyprzedzić...
:
no wlasnie co to za czarna kostka wlampie?na pewno nie jest od kierunkow...a co do bezpiecznikow to wyminilem bezpiecznik i lampa swieci ,wlacze dlugie jebut!!po bezpieczniku..wkladam 30A to dlugie sie żażą ......gdzies mam zware na drodze od wlacznika do zarowy

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group