To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Układ chłodzenia - Demontaż chłodnicy

Wilk - 2011-06-19, 21:14
Temat postu: Demontaż chłodnicy
Zacznę od początku. Chciałem wymienić płyn w chłodnicy, ale pamiętałem, że delikatnie mi kapało przy dolnym wężu przy chłodnicy, więc nie spuszczałem płynu śrubą, tylko, myślę sobie, ściągnę węża i sprawdzę, czy jaki nie popękany.
Trochę się z nim namęczyłem, zanim zdjąłem. Dziś poszedłem do Hanki i chciałem zalać nowym płynem, założyłem węża i zacząłem lać i okazało się, że cieknie porządnie, ale gdzieś w okolicy czujnika temp. Wypatrzeć nie mam jak, dostępu też. Wszystko zasłania osłona.

Teraz pytanie o czynności przy ściąganiu chłodnicy, inaczej raczej nie sprawdzę, co urwałem: :oops:
- rura dolotowa od wlewu,
- niby-śruba mocowana w ramie od góry, bo nigdzie się nie wkręca, tylko jest osadzona w gnieździe na gumie,
- trzy śruby na dole,
- dolna rura odpływowa.
- dwa połączenia do wichury

Czy jest jeszcze coś innego, co muszę odkręcić, żeby zdemontować chłodnicę?
Jak jest mocowana obudowa do chłodnicy?
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym zakresie, bo nie znalazłem na forum?

suru - 2011-06-21, 08:01

Korzystając z linka Simona 1977 przesyłam Ci rysunek układu chłodzenia (grupa rama).
http://www.sklep.motorist...(Shadow),E,R300
Kiedyś też demontowałem, nie jest to bardzo skomplikowane. Jeżeli okazałoby się,że potrzebujesz naprawy polecam firmę SADŁO z Sośnicowic. Szybko fachowo i z gwarancją.

Wilk - 2011-06-21, 11:45

Podziękował za namiary, ale to za daleko, znalazłem fachowca bliżej, w Bytomiu :-)

Chłodnica już zdjęta. Okazało się, że poluzował się jeden z dwóch bolców stabilizujących chłodnicę od dołu, a na nieszczęście jest on montowany w obudowie tejże...

Zawiozłem już do fachowca i naprawione :chytrusek:
Kupiłem tez lakier do aluminium i przejadę ją w miejscach, gdzie trochę odeszdł, bo widać, że ktoś już wcześniej przy niej grzebał. Jak już zdjęta, to wszystko trzeba zrobić, jak należy :mrgreen:

Okazuje się, że w zasadzie nie trzeba wykręcać trzech śrub na dole... :oops:
Jutro od rana składam i zalewam płynem, żeby dojechać na Easy Rider Party i SAXON!



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group