To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Jaki napęd??

Fatum - 2010-06-09, 07:29
Temat postu: Jaki napęd??
Witam,

poszperałem trochę i nie znalazłem konkretnych inf o łańcuchu i zębatkach w konkretnym przypadku. Tak więc zwracam się do szanownego grona, czy może mnie utwierdzić w przekonaniu, że do mojej VT 750 DC Spirit z 2005, będzie pasował łańcuch 122 ogniwa na 17 zębów przód i na 42 zęby z tyłu??

Różne źródła różnie podają, więc za wszelką pomoc :thx:

Todek - 2010-06-09, 07:54

Wg tego co ja znalazłem, to wychodzi, że zębatka przód 17z, a tył 41z. :lol:Tak wychodzi z katalogu części. :lol:
Dyziek - 2010-06-09, 09:49
Temat postu: Re: Jaki napęd??
Fatum napisał/a:
Witam,

Tak więc zwracam się do szanownego grona, czy może mnie utwierdzić w przekonaniu, że do mojej VT 750 DC Spirit z 2005, będzie pasował łańcuch 122 ogniwa na 17 zębów przód i na 42 zęby z tyłu??:




Będzie pasował. W tamtym roku u siebie zmieniałem napęd właśnie na taki.

W oryginale być może było 41 zębów, nie pamiętam...

Ale zestawik z 42 zębami na pewno będzie pasował. Rożnicy w jeździe nie zauważysz.

Kupowałem dokładnie ten.

http://allegro.pl/item105...irit_01_07.html



Jeśli sam zmieniasz to przygotuj sobie dobre klucze i młotek, ciężko odkręcić tylną zębatkę, no i zakuwarka potrzebna.

Fatum - 2010-06-09, 21:21

różnica jednego zęba nie stanowi problemu, w wielu katalogach czy na stronie firmy D.I.D itp.podają, że na tył idzie 42, ale co chwila gdzieś napiszą o 124 ogniwach w łańcuchu zamiast 122, łańcuch może potem się szybko rozciągnąć z racji, że nie miał luzu będąc przykrótki o 2 oczka i sam nie wiem kto już prawdę mówi a kto chce po prostu sprzedać...

swoją drogą myślisz dyziek, że do naszych maszyn potrzeba super wzmacnianego łańcucha?

Dyziek - 2010-06-10, 16:28

luz jest spokojnie, akurat nie trzeba było nic sztukować ani skracać, miejsca do naciągania jest dużo.

Ja wolałem dołożyć do wzmacnianego, może trochę dłużej posłuży, moto nie zamierzam na razie zmieniać, a wymiana jakby nie było jest kłopotliwa.

Mój oryginalny łańcuch był do wymiany po przebiegu ok 15tys mil.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group