To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 600 - wymiana oleju w lagach ile?

Zibi665 - 2010-04-15, 22:00

Ja też coś od siebie, robiłem wymianę uszczelniaczy i osłon p. kurzowych w moim poprzednim motocyklu i rozbierałem je do końca, znaczy wszystko na stół, wtedy masz pewność że wszystko zrobiłeś jak należy.

Z tego co pamiętam to miałem wielki dylemat czy podołam wyzwaniu, na szczęście moje obawy były bezpodstawne, nie miałem żadnych problemów z w/w wymianą.



Co do wodnego papieru ściernego o gradacji 800, to byłbym bardzo ostrożny to dość grube ziarno i można nieodwracalnie uszkodzić lagi, w/g mnie gradacja papieru ściernego do ,,zdarcia'' wżerów, czy maleńkich zadziorów, to około 1800 - no może 1600, a do ,,wygłaskania'' 2000, lub więcej, potem pasta polerska tak jak pisze ,,Sylwek''.



Powodzenia, nie taki diabeł straszny, trzeba się tylko odważyć

- no i mieć trochę czasu (jedno popołudnie, całość prac łącznie z demontażem i montażem w motocyklu)



Jedna rzecz jeszcze, bez tzw szczypcy do segerów (pierścieni zabezpieczających) nie podchodź.

Anonymous - 2010-04-16, 00:16

A ja mam pytanie na które śruby dawać loctite? :roll:
senda - 2010-04-16, 00:23
Temat postu: Re: wymiana oleju w lagach ile?
wiolator napisał/a:
witam

ile w serwisie kosztuje wymiana oleju i uszczelniaczy w lagach ?


A czy cos Ci się dzieje z lagami, że chcesz wogóle przy nich grzebać?

wiolator - 2010-04-16, 00:51
Temat postu: Re: wymiana oleju w lagach ile?
senda napisał/a:
wiolator napisał/a:
witam

ile w serwisie kosztuje wymiana oleju i uszczelniaczy w lagach ?


A czy cos Ci się dzieje z lagami, że chcesz wogóle przy nich grzebać?


ano dzieje od 3 dni skrzypią jak stara kanapa babci

senda - 2010-04-16, 01:01
Temat postu: Re: wymiana oleju w lagach ile?
wiolator napisał/a:
senda napisał/a:
wiolator napisał/a:
witam

ile w serwisie kosztuje wymiana oleju i uszczelniaczy w lagach ?


A czy cos Ci się dzieje z lagami, że chcesz wogóle przy nich grzebać?


ano dzieje od 3 dni skrzypią jak stara kanapa babci


No to trzeba babci kanapę naprawić. :mrgreen:

Lagi jeżeli nie mają wycieków oleju to ja bym zostawił do czasu aż zaczną mieć :mrgreen:

wiolator - 2010-04-16, 01:10

no właśnie to mnie dziwi bo wycieków nie było wizualnie stan oki więc czemu skrzypia ?może nie było wycieków bo juz wszystko wyciekło poprzedniemu właścicielowi :-?
senda - 2010-04-16, 01:14

wiolator napisał/a:
no właśnie to mnie dziwi bo wycieków nie było wizualnie stan oki więc czemu skrzypia ?może nie było wycieków bo juz wszystko wyciekło poprzedniemu właścicielowi :-?


Gdyby wyciekło 15% to gwarantuję, że już byś poczuł, więc stawiam na to że olej jest i jeżeli nie czujesz problemów z trakcją to jest w ilości odpowiedniej :mrgreen:

ms-kola - 2010-04-16, 07:44

jack8823 napisał/a:
A ja mam pytanie na które śruby dawać loctite? :roll:




na tę śrubę, która jest wkręcana od spodu goleni....

Todek - 2010-04-16, 15:30

wiolator napisał/a:
no właśnie to mnie dziwi bo wycieków nie było wizualnie stan oki więc czemu skrzypia ?może nie było wycieków bo juz wszystko wyciekło poprzedniemu właścicielowi :-?




To odkręć ten dekielek /korek/ na górze lagi, i sprawdź czy jest olej i ile jego jest. :lol:

BĄBEL - 2010-04-16, 20:04

Tylko na początek podnieś przód moto tak aby przednie koło było w górze bo odkręcając górny korek możesz go później szukać po garażu.
wiolator - 2010-04-16, 22:17

dzęki za rady :thx:
senda - 2010-04-16, 22:18

Todek napisał/a:
wiolator napisał/a:
no właśnie to mnie dziwi bo wycieków nie było wizualnie stan oki więc czemu skrzypia ?może nie było wycieków bo juz wszystko wyciekło poprzedniemu właścicielowi :-?




To odkręć ten dekielek /korek/ na górze lagi, i sprawdź czy jest olej i ile jego jest. :lol:


Todek a jeździłeś kiedyś maszyna, która miałą niedobór oleju w lagach?

Ja miałem tą niewątpliwą nieprzyjemność w okolicy 80km/h szerokość drogi była moja... Troszkę nosi :mrgreen:

Ater - 2010-04-16, 23:31

W sumie to trochę może niedorzeczne pytanie, ale co tam :-P Jeżeli w czasie jazdy po dziurawym, wyboistym asfalcie czuć, że przednie koło dobija i nie wybiera ładnie nierówności, czy to znak, że trzeba wymieniać olej/uszczelniacze w lagach?
ticky - 2010-04-16, 23:55

Czarniutki napisał/a:
W sumie to trochę może niedorzeczne pytanie, ale co tam :-P Jeżeli w czasie jazdy po dziurawym, wyboistym asfalcie czuć, że przednie koło dobija i nie wybiera ładnie nierówności, czy to znak, że trzeba wymieniać olej/uszczelniacze w lagach?




Wymienić olej na gęstszy, bodajże polecali 15W ale głowy nie dam.

Uszczelniacze uszczelniają ;]

GhoustDragon - 2010-04-16, 23:55

Czarniutki napisał/a:
W sumie to trochę może niedorzeczne pytanie, ale co tam :-P Jeżeli w czasie jazdy po dziurawym, wyboistym asfalcie czuć, że przednie koło dobija i nie wybiera ładnie nierówności, czy to znak, że trzeba wymieniać olej/uszczelniacze w lagach?


Jeżeli zawieszenie nie cieknie to uszczelniacze możesz zostawić...

Dobijanie może być spowodowane zbyt rzadkim olejem... Ja kupiłem Hondę to prowadziła się "sztywno" i pewnie, lagi zaczęły lać więc i olej wymieniłem... na 10W i... zawieszenie robiło się bardziej miękkie(zaznaczam nie wiem jaki olej był wcześniej wlany), prowadzenie moto wymagało ponownego przyzwyczajenia się, ale teraz po 13000km twierdzę, że jest zaje...cie miększe zawieszenie "płynie" po drodze i na nadgarstkach nie czujesz tak nierówności asfaltu...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group