To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - Która szyba do C2 750 ?

adam3911 - 2010-05-05, 17:20

Ja dziś w koncu ustawiłem :mrgreen: (dzięki Cichy, podpowiedział oczywiste rozwiązanie)

Szyba pochylona jest pod kątem bardzo podobnym jak lagi, może minimalnie większym, nad reflektorem jest szpara na 2 moje zgrabne palce a wzrok mam nad nią na ok 7 cm widzę ok 10-15 m (bez plecaczka, ewentualnie ze zgrabną blomdynką 8-) ) przed motorem.

na oryginalnych mocowaniach i w oryginalnych otworach (szyba Dakota mocowana do lag) była tragedia, na dodatek widziałem przez szybę. Zamocowałem ją bezpośrednio do obejm lag, bez tych blach pośredniczących Nie martw się wysokościa, lekkie jej pochylenie dużo obniża jej górna krawędź

Anonymous - 2010-05-05, 23:22

adam3911 napisał/a:
Ja dziś w koncu ustawiłem :mrgreen: (dzięki Cichy, podpowiedział oczywiste rozwiązanie)

. Zamocowałem ją bezpośrednio do obejm lag, bez tych blach pośredniczących Nie martw się wysokościa, lekkie jej pochylenie dużo obniża jej górna krawędź


Jak to zrobiłeś, podaj szczegóły, jak bez obejm do lag, też mam szybę Dakota i jest z deka za wysoko :-)

adam3911 - 2010-05-06, 00:42

shadowDJ napisał/a:
adam3911 napisał/a:
Ja dziś w koncu ustawiłem :mrgreen: (dzięki Cichy, podpowiedział oczywiste rozwiązanie)

. Zamocowałem ją bezpośrednio do obejm lag, bez tych blach pośredniczących Nie martw się wysokościa, lekkie jej pochylenie dużo obniża jej górna krawędź


Jak to zrobiłeś, podaj szczegóły, jak bez obejm do lag, też mam szybę Dakota i jest z deka za wysoko :-)




nie bez obejm, tylko bezpośrednio do obejm. W komplecie była szyba, obejmy i jeszcze blacha która pośredniczyła między obejmą i szybą.

Jutro po południu wrzucę jakieś fotki.

Anonymous - 2010-05-07, 23:28

Gdzie te foty?
Anonymous - 2010-05-09, 15:11

Tez mam podobny problem z ta sama szyba. Walcze z montazem, i wysokoscia. Chetnie zobacze fotki jak to zrobiles.
adam3911 - 2010-05-09, 15:14

Fotki zrobione, ale mam problem z czasem i dostępem do swojego komputera :(

Jutro wrzuce,

adam3911 - 2010-05-10, 15:47

lepiej późno niż później, podobno... :mrgreen: moja szyba
suru - 2010-05-10, 17:01

"lepiej późno niż później, podobno... moja szyba"



mam pytanie, czy przy prędkosciach rzędu 80-120 km/h czujesz szarpanie kaskiem?

pozdrawiam

adam3911 - 2010-05-10, 18:50

suru napisał/a:
"lepiej późno niż później, podobno... moja szyba"



mam pytanie, czy przy prędkosciach rzędu 80-120 km/h czujesz szarpanie kaskiem?

pozdrawiam




Właśnie teraz już nie, poprzednio była bardziej do pionu ale też patrzyłem ponad nią i telepało niemiłosiernie od ok 110-120

dzinks - 2010-05-16, 21:17

lelumboss napisał/a:
dzinks napisał/a:
lelumboss napisał/a:


nie podnoś szyby bo w czasie deszczu nic nie będziesz widział( znam to z doświadczenia ) najlepiej gdyby szyba była ok. 5-7 cm niżej niż linia poziomu oczek




Muszę własnie zmieżyć jak jest w naszej Hani, bo przy 110-120 głowa wpada w bardzo nie przyjemne drgania. Moto kupiliśmy w zeszłym roku w salonie Hondy i od razu zamontowali nam ich "niby produkt". Jak najlepiej sprawdzić ustawienie, czy te 5-7 cm poniżej oczu powoduje przyjemniejszą jazdę? Jakie są graniczne ustawienia?


Najlepiej w tunelu aerodynamicznym( patrz -żart) :mrgreen: w praktyce to pozostaje metoda prób i błędów-trzeba regulować wysokość i sprawdzać czy przy 120 nie trzepie ci po kasku powietrze. :mrgreen:




I tu mam problem, brak regulacji. Chyba że macie jakiś pomysł:








o_rest - 2010-06-16, 10:52

witam

Jestem przed zakupem szyby do mojej VT 750 ace 97 rok znalazłem fajna i przecenioną na moto-akcesoria http://www.moto-akcesoria...t-750-c,p,13143

Zastanawiam się czy nie bedzie za niska.Wim że powinna być do wys nosa. Ja mam 186 cm wzrostu . A ta szyba ma 400 od wcięcie.



Ciekawy jestem jak to wygląda w praktyce. Jakie macie wysokości szyb (od wciecia na reflektor) przy jakim Waszym wzroście? Proszę o opinie jak się jeździ z wysk X przy zroscie Y



A może ktoś jeżdzi z takową i ma jakieś uwagi czy warto .



Piotr



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group