To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Mechanika ogólna - zima

Kaczan - 2007-10-26, 18:02

Shadok napisał/a:
Są dwie szkoły wymiany oleju na wiosnę czy jesienią... Jak mawiają w mojej okolicy: Otwocka i Falenicka... Niestety nikt nie wie która jest która...

Ja wymieniam oleje jesienią bo przemawia do mnie argument, że wtedy silnik nie stoi z olejem pełnym zanieczyszczeń i sadzy. Plus przepompowanie silnika samym rozrusznikiem, żeby się ta świeżyzna rozprowadziła. A postój 2-3 miesiące niewiele olej postarzy.



W sumie nawet myślałem, czy nie zlewać po prostu na zimę i zostawiać "na sucho", bo w końcu i tak przecież olej nie wypełnia całości silnika i trochę z niego zawsze w środku "wystaje" nad poziom... ;-)


Ta opcja nigdy nie powinna być stosowana,a to z prostego powodu(nie mechanicznego)po prostu jesteśmy omylni.Zawsze istnieje możliwość,że zimą kiedy pamięć nam się trochę przytrze,po kilku kielichach ze znajomymi,zechcemy im pokazać jak pięknie pracuje nasz silnik.Przerabiane,bardzo się żałuje.

Anonymous - 2007-10-26, 21:50

Kaczan napisał/a:


Ta opcja nigdy nie powinna być stosowana,a to z prostego powodu(nie mechanicznego)po prostu jesteśmy omylni.Zawsze istnieje możliwość,że zimą kiedy pamięć nam się trochę przytrze,po kilku kielichach ze znajomymi,zechcemy im pokazać jak pięknie pracuje nasz silnik.Przerabiane,bardzo się żałuje.


Jest na to prosta metoda. Wystarczy "popsuć" motor coby nam od razu nie odpalił.

Anonymous - 2007-11-08, 11:15

Calkowicie sie zgadzam z ta opinia...kiedys , w zamierzchlych czasach odpalalismy z kolega garbusa, zapominajac ze spuscilismy olej, nie wlewajac ani kropli w zamian... :mrgreen: No i nauczylismy sie potem jak przeprowadza sie remont glowny silnika.. ;-)

A wiec, nauczony przykrym doswiadczeniem , w swoim sprzeciku, po zrobieniu koniecznej obslugi zimowej, wyciagnalem akumulatorek... :->

Anonymous - 2007-11-12, 15:55

greg napisał/a:
A wiec, nauczony przykrym doswiadczeniem , w swoim sprzeciku, po zrobieniu koniecznej obslugi zimowej, wyciagnalem akumulatorek... :->




No jasne :!: Prościej "zaszyć" moto jak "się" :mrgreen:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group