To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 600 - przepalające żarówki

radziok16 - 2009-06-03, 12:22
Temat postu: przepalające żarówki
Tak jak w temacie problem dotyczy żarówek a mianowicie żarówki podświetlenia tablicy rej. w sumie nie potrzebne ale irytuje mnie. Rejestracje mam z boku ktoś już to tak przerobił na oryginalnym wzorcu, od żarówki idzie jeden kabelek w środku siedzi żarówka T4W 12V od początku tego sezonu wymieniłem już ja kilka razy koło 5-6 mocniejszych tego typu nie ma. Niedawno spaliła się on wraz z żarówka w tylnym migaczu ale myślę że to przypadek. Co może być przyczyną tej częstej wymiany ? ;/

PS. W środku nie jest nic zabrudzone poza tym i tak wyczyściłem WD-40, a tak wogóle jaka jest oryginalnie zamontowana ?

Dziubek - 2009-06-03, 13:49

Prawdopodobnie zle zamocowana lampka .

Po prostu sie obtrząsa

radziok16 - 2009-06-04, 08:10

nie sądzę aby to było od tego wszystko jest stabilnie przykręcone i za każdym razem ta przepalona jest cała czarna nie wiem czy tu kolor ma znaczenie bo czasem zdarzy się tak że sam drucik w środku odpadnie a te są czarne...
Mateusz - 2009-06-04, 08:21

radziok16 napisał/a:
nie sądzę aby to było od tego wszystko jest stabilnie przykręcone i za każdym razem ta przepalona jest cała czarna nie wiem czy tu kolor ma znaczenie bo czasem zdarzy się tak że sam drucik w środku odpadnie a te są czarne...


A sprawdzałeś, jakie masz prądy na tych obwodach? No bo tak samo z siebie to się nie pali. Sprawdź miernikiem jakie masz na obwodzie kierunku napięcie.

Sylwek - 2009-06-04, 21:20

radziok16 napisał/a:
nie sądzę aby to było od tego wszystko jest stabilnie przykręcone i za każdym razem ta przepalona jest cała czarna nie wiem czy tu kolor ma znaczenie bo czasem zdarzy się tak że sam drucik w środku odpadnie a te są czarne...




A może przyczyną jest to że masz rejestracje i podświetlenie rejestracji na wahaczu? No wiesz, nasze drogi są nie takie jak na zachodzie, pełno dziur i wertepów, może żarówka się przepala od nadmiaru drgań? Lampe masz zamontowaną na jakichś gumach? czy na "mocno"?

radziok16 - 2009-06-05, 07:58

Może macie racje że są tam dość spore drgania bo gdy nie miałem przykręconej dobrze rejestracji i moto chodziło na biegu jałowym to strasznie drgała tablica. Wrzuciłem foto tego mocowania lampka do tablicy jest przykręcona z tyłu śrubą na sztywno dałbym tam kawałek gumy albo coś lecz wtedy nie będzie masowało a co za tym idzie żarówka nie będzie podświetlała tablicy. Przyjżę się jeszcze temu jutro i może coś wykombinuje ;)



Foto mocowania:

http://img189.imageshack.us/i/rej1.jpg

http://img188.imageshack.us/i/rejo.jpg

Anonymous - 2009-06-06, 00:16

...to poprowadź ,,masę'' dodatkowym przewodem :idea:

pozdro.

Anonymous - 2009-06-07, 11:10

zarowki kupujesz w tym samym miejscu??? może partia jakas do kitu , kiedys postojowki w przyczepie tak mi padały , kupione na jednej stacji :-P :-P kupilem gdzie indziej i od dawna nie mam problemu , a przyczepka jest lekka i skacze jak kangur za autem :mrgreen: :mrgreen:
radziok16 - 2009-06-07, 12:37

Nim przeczytałem wasze posty poprowadziłem mase innym kablem (pod siedzeniem zauważyłem zaizolowany kabel co biegł wraz z tym do żarówki tylko że ktoś go uciął). Po tym żarówka zaczęła znacznie mocniej świecić w ogóle kupiłem żarówki w innym sklepie wyglądają troche inaczej przejechałem się trochę - po dziurach i na wyższych obrotach jak narazie jest wszystko ok :chytrusek:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group