To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 125/250 - Pytanie - uszczelka kurzowa na widelcu

Baszolud666 - 2023-05-30, 10:14
Temat postu: Pytanie - uszczelka kurzowa na widelcu
Mam pytanie.

Prawa uszczelka kurzowa na prawym przednim amortyzatorze nie weszła mi do końca tylko do połowy.
Wlałem już olej i założyłem amortyzator na motor.

Czy powinienem wszystko rozbierać, i wbijać od nowa? Czy ktoś może miał tak i jeździł?

Szkoda że nie można tu wrzucać zdjęć.

Uszczelka sama w sobie siedzi ciasno i nie wiem czy jest sens to rozbierać bo nie sądzę żebym dał radę jeszcze głębiej wbił uszczelkie olejową pod spodem.

Pozdrawiam

Todek - 2023-05-30, 10:36

Baszolud666 napisał/a:
żebym dał radę jeszcze głębiej wbił uszczelkie olejową pod spodem.

Ta uszczelka powinna być osadzona na swoim miejscu i zabezpieczona takim sprężystym pierścieniem. I dopiero na to idzie osłona przeciwpyłowa.
Czy wszystko jest dobrze złożone?

Baszolud666 - 2023-05-30, 13:48

Sorry może źle się wyraziłem. Uszczelka jest na swoim miejscu i jest zabezpieczona sprezystym pierścieniem.. leży ładnie. to przeciwkurzowa osłona na uszczelce i tym pierścieniu nie dochodzi do końca tylko do połowy. ATE jest na sztywno i żeby ją wyjąć trzeba podważyć żeby wyciągnąć.
januszek - 2023-05-31, 06:09

Coś poszło nie tak . Może krzywo jest osadzona , wystarczy że będzie lekko skrzywiona zrobi się na niej zadziorek i nie wskoczy. Spróbuj poprawić bez rozbierania podważ drewnianym kołeczkiem ociosanym na płasko i lekko młoteczkiem małym za kołnierz wybijesz. Później trochę oleju posmarować tylko i powinna wejść , jeżeli rozmiar jest dobry. Tak jak jest też można jeździć
Nic się nie stanie , ale jak jest krzywo osadzona będzie się wycierać w środku i nie spełni zadania , czyli nie zabezpieczy powierzchni ślizgowej przed brudem.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group