To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Mechanika ogólna - motocykl nie stabilnie się prowadzi

Kaz - 2023-05-26, 21:25
Temat postu: motocykl nie stabilnie się prowadzi
Witam.
Od jakiegoś czasu motocykl Honda Shadow VT 600 prowadzi się nie stabilnie, ściąga na lewo i wężykuje. W ubiegłym sezonie kilka razy ściągano mi przednie koło, wymieniono opony na nowe, wycentrowano przednią felgę.
Ostatnio zauważyłem ze przednie koło przesunięte jest osiowo bliżej lewej lagi, może to jest przyczyną usterki tylko nie mam pojęcia co tam można zle poskładać.
Proszę o jakieś sugestie.

towalsky - 2023-05-27, 08:06

No to serwisówka w dłoń, rozbierając sprawdz kompletację tulejek. Sprawdź łożyska czy się nie kolebocą. Może ktoś na szybko to źle poskładał.
Marecki - 2023-05-27, 11:10

A jesteś tego pewny?
Ile jest tego przesunięcia?
Przecież zacisk hamulca nie ma zbyt dużej możliwości przesunięcia się na boki

bogdi - 2023-05-27, 21:48

wiele :), zamienione tulejki, krzywa laga, łożysko główki, i reszta to wróżenie z kart
jannickz - 2024-04-08, 09:20

Oględziny lag: Sprawdź, czy lagi nie są uszkodzone. W szczególności zwróć uwagę na wygięcia lub pęknięcia.
Sprawdź mocowania koła: Upewnij się, że wszystkie śruby mocujące koło są dokręcone.
Sprawdź łożyska koła: Zużyte łożyska mogą powodować niestabilność podczas jazdy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o łożyskach, możesz odwiedzić stronę https://www.tradebearings...-catalogue.html lub https://en.tradebearings.com/clist_177.html
Sprawdź hamulce: Upewnij się, że hamulce działają prawidłowo i zacisk hamulcowy nie jest zaciśnięty.
Sprawdź ciśnienie w oponach: Niewłaściwe ciśnienie w oponach może również powodować niestabilność.

Fr0g - 2024-04-08, 22:15

zadzwoń do Łukasza (szść93cztery5265dwa), przyjedź do Płocka i zrobisz raz dwa pomiar ramy motocykla
lub szukaj na forum RsRedBull - ta sama osoba


PS. Na hasło "jestem z forum Shadow" jest chyba zniżka.

bogdi - 2024-04-09, 19:06

a WY sprawdzili, że to dwa lata wstecz :)
Fr0g - 2024-04-09, 19:47

bogdi napisał/a:
a WY sprawdzili, że to dwa lata wstecz :)

może jeszcze aktualne? :-D



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group