To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 500 - Podziękowanie

Batiar - 2022-12-06, 14:49
Temat postu: Podziękowanie
Podczas jazdy - huk, trzask, spadek mocy i grzechotanie w silniku. Jednym słowem, tragedia. W rodzimym Rzeszowie nikt nie chciał się podjąć remontu silnika. Argumenty : robimy tylko powyżej 2000 roku produkcji, nie ma części, nie opłaca się, kup silnik to wymienimy, itd. Cóż, zacząłem szukać silnika, także na forum ale doradzono mi speca Marudę. Na szczęście odezwał się do mnie, wybił mi z głowy pomysł szukania silnika, zaproponował naprawę. Dostarczyłem moto i za kilkanaście dni dostałem fotki silnika. Masakra. Upłynęło trochę czasu ale wiedziałem, że moto jest w dobrych rękach i muszę tylko spokojnie czekać. No i się doczekałem! Hondziaczek chodzi jak nówka. Przy okazji dostałem od Marudy dokładną instrukcja jak się obchodzić aby moto służyło długo i niezawodnie. Dziękuję Maruda! Takich fachowców jak Ty to w Polsce zapewne na palcach policzyć.
https://naforum.zapodaj.net/7f63530f9fc7.jpg.html
https://naforum.zapodaj.net/6453b859bf7b.jpg.html

Woder - 2022-12-06, 17:27

Właśnie sprzedałem mu kilka rzeczy do vt 500 w tym silnik troszkę rozłożony
burek - 2022-12-06, 21:12

Fakt niezbyt fajnie to wygląda. Naprawdę szacunek dla Marudy. Ile to moto dzięki niemu jeszcze jeździ.
Przypuszczam że połowa z nich wylądowała by na złomie.

Kudłaty_1975 - 2022-12-07, 11:03

Totalny bałagan. Aż przykro patrzeć.

Batiar napisał/a:
Przy okazji dostałem od Marudy dokładną instrukcja jak się obchodzić aby moto służyło długo i niezawodnie.


A można rąbek tajemnicy uchylić??? Czy te porady dotyczą tylko dotarcia, choć dziś przy dokładniejszej technologii wykonania elementów bardziej aktualnym słowem będzie układanie silnika, czy porady dotyczą również i przyszłości, czyli poprawnej eksploatacji silnika po jego, jak wspomniałem, ułożeniu??? Chciałbym uzupełnić wiedzę :mrgreen:

Batiar - 2022-12-07, 14:26

Kudłaty_1975 napisał/a:
Totalny bałagan. Aż przykro patrzeć.

Batiar napisał/a:
Przy okazji dostałem od Marudy dokładną instrukcja jak się obchodzić aby moto służyło długo i niezawodnie.


A można rąbek tajemnicy uchylić??? Czy te porady dotyczą tylko dotarcia, choć dziś przy dokładniejszej technologii wykonania elementów bardziej aktualnym słowem będzie układanie silnika, czy porady dotyczą również i przyszłości, czyli poprawnej eksploatacji silnika po jego, jak wspomniałem, ułożeniu??? Chciałbym uzupełnić wiedzę :mrgreen:


Jasne! Myślę, że Maruda nie będzie miał nic przeciwko, klientów mu nie ubędzie :-) . Teraz po naprawie wymiana oleju po 1700-1800 km, Motul 10W/40 seria 5100, filtr oleju HF202. Po 3-4 tysiącach regulacja zaworów. Po zimie lub gdy motocykl stał przez dłuższy czas przed PIERWSZYM rozruchem, wykręcić po 1 swiecy z każdego cylindra (zero kompresji) i kręcić rozrusznikiem aż zgaśnie kontrolka oleju. Można zrobić to 2x. Potem wkręcić świece i odpalać normalnie. Chodzi o smarowanie wału korbowego. I to tyle z wiedzy tajemnej pozyskanej od Marudy.

Kudłaty_1975 - 2022-12-09, 13:16

Dziękuję, zapewne jak i reszta Osób zainteresowanych za podzielenie się tą tajemną i jakże przydatną wiedzą :-D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group