To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Szukam - Czy może ktoś zerknie/sprawdzi?

T_J - 2022-05-09, 16:14
Temat postu: Czy może ktoś zerknie/sprawdzi?
Cześć wszystkim.
Szwagier napalił się na poniższy motór. czy ktoś może sprawdzić i dać znać co o nim sądzi?
Niski przebieg i cena=podejrzane??

https://www.otomoto.pl/of...a-ID6EDVR5.html
dziękuję.
Stawiam Browara przy spotkaniu.
TJ

Vicyn - 2022-05-10, 15:59

Ilość i jakość zdjęć powala :mrgreen:
T_J - 2022-05-10, 16:02

Tak. również opis nie jest do końca jasny :) dlatego pytam się czy ktoś może sprawdzić.
Kolumb - 2022-05-10, 21:04

Moto, jak moto. Totalny golas. Nówka aku, trzy lata !! Hmmmm!!! 🤣 Świecące kierunkowskazy , już od jakiegoś czasu nie są już problemem przy rejestracji.Noooooo, ale cena promocyjna, jak w "Biedronce". Warto by zadzwonić i potwierdzić tą promocyjną cenę. Za 8 koła, tylko brać jak stoja.
Kudłaty_1975 - 2022-05-12, 09:04

Szanowne Grono. Jak dla mnie, podkreślam, jak dla mnie to ogłoszenie to klasyczna wkrętka do wyłudzeń zaliczek. Dalsza korespondencja zapewne będzie skłaniać do przelania zaliczki, później problemy z dokumentacją, motocykl jest teraz gdzieś tam, ale jutro przyjedzie itd. itp.. Później szukaj wiatru w polu. Poniżej wklejam uzyskaną odpowiedź na moją tzw. korespondencję zaczepną, czyli dotyczącą prośby o przesłanie nr VIN, numeru rejestracyjnego i daty pierwszej rejestracji motocykla. Doopa. Nic. Nawet słowa na ten temat. Jak można zauważyć w ogłoszeniu nie ma podanego numeru telefonu do kontaktu, a jak wiemy, obecnie bez podania numeru PESEL i innych wymaganych wrażliwych danych osobistych nie kupimy karty sim, lub jej nie zarejestrujemy. Przynajmniej w Polsce. Nie wiem, jak w innych krajach. Z mailem jest inaczej. Założymy skrzynkę pocztową nawet na postać z kreskówki. Odpowiedź łamaną polszczyzną. W tym momencie Bogu dziękuję, że polska język trudna język. No i nakłanianie do dalszej korespondencji już tylko w j. angielskim. Proponuje być ostrożnym. Szczególnie z tą zimową ceną :mrgreen:

Attila Megyesi takhex@gmail.com
Cześć,

2000 Honda Shadow 750
Motocykl jest w doskonałym stanie, bez uszkodzeń i bez wypadku w historii.
Łączna cena 8800zl
To jest cena zima (najlepsza cena na tego typu motocyklu) .
Posiada polskie dokumenty, dowód rejestracyjny i wszystkie papiery w Polsce!
Jeśli jesteś zainteresowany, aby kupić motocykl proszę o kontakt ( pisać w języku angielskim )

Dzięki i czekam odpowiedź ,
Attila

krzynol - 2022-05-16, 08:45

Rzekoma lokalizacja blisko mnie
Kudłaty_1975, pociągnij korespondencję z typem, może poda adres

Kudłaty_1975 - 2022-05-16, 10:58

Zobaczę. Jak mnie będą dalej nękać mailami, pociągnę korespondencję. Na dzień dzisiejszy otrzymałem ponownie korespondencję od nich. Tak od nich, bo już podpisują się inne wirtualne osoby (tym razem niby chłop odpisał), natomiast treść korespondencji jest taka sama (szablon). Ewidentnie wkrętka do wyłudzania niewielkich kwoty jako zaliczka, lub na pokrycie kosztu np. transportu rzeczy na umówione miejsce celem oględzin. Tylko na oględzinach pojawiasz się sam. Ewentualnie w towarzystwie szwagra. Zastanawiam się, czy nie zgłosić tego ogłoszenia przez kontakt do OTOMOTO, aby mu się przyjrzeli. Jego aktywności. Ale to pewnie też nic nie da, bo w grę wchodzi tylko kontakt mailowy ze sprzedającym, a tym sposobem (brak ciągu korespondencji za pośrednictwem profilu na OTOMOTO), ludki z OTOMOTO nic nie ustalą. Nic, co mogłoby skłaniać, lub dać podstawy do zgłoszenia sprawy na policję = brak obciążających dowodów. Pisać maile każdy może. Tak jak i zamieścić ogłoszenie. Natomiast policja ma w głębokim poszanowaniu tego typu sprawy, szczególnie, jeśli ktoś utopi w tym tylko 200, czy 300 zł. Nie wykryją sprawcy i temat zamknięty. Często poszkodowany też nie będzie się kompromitował i swojej porażki nie będzie wyciągał na światło dzienne. Przełknie te 200, czy 300 PLN starty popychając je setą, a na zagrychę zabluźni siarczyście, patrząc mętnym wzrokiem przed siebie, gdzieś, nie wiadomo gdzie, skołowany myślami. Tak najczęściej się to kończy.
krzynol - 2022-05-18, 10:15

dobra, to faktycznie szkoda czasu
może nawet zdjęcie nie jest ich

Kudłaty_1975 - 2022-05-18, 10:26

Tym bardziej, że ogłoszenie już zniknęło. Albo im po pietach deptali, albo zanęta przyniosła zamierzony skutek, czyli się obłowili.