To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 1100 - Stukanie / cykanie / brak kompresji

Kamrat.85 - 2021-09-28, 08:14
Temat postu: Stukanie / cykanie / brak kompresji
Witajcie,

Idzie zima, czas napraw większych i mniejszych, więc i ja szukam ratunku (porady/ naprawy/ mechnika) dla mojej Hondy VT 1100 87'. Najlepiej okolice Białegostoku/ Ełku/ Warszawy.

Problemem na ten moment jest brak kompresji i mocy. Temat jest następstwem cykania/ stukania/ świerszcza :) które objawiało się na zimnym silniku.
Przeczytałem forum i myślę, że temat będzie dotyczył zaworów/ pierścieni/ rozrządu?

Stukot pojawiał się zazwyczaj chwilę po odpaleniu i znikał po rozgrzaniu silnika, podczas trasy. Niestety, w pewnym momencie motor stracił moc (kompresję?) i nie jestem w stanie go już odpalić.

Czy moglibyście mi poradzić gdzie się kierować, do kogo się zgłosić, co sprawdzić lub być może ktoś borykał się z podobnym przypadkiem? Chciałbym znaleźć przyczynę i znów się cieszyć jazdą :D

Poniżej zamieszczam 2 filmy. Być coś wniosą do powyższego.

1. Tak pracował tuż po zakupie

2. Tutaj trochę słychać to cykanie:

Z góry dziękuję za cenne porady.

Pozdrawiam.
Paweł.

As Kier - 2021-09-28, 08:35

Białystok
Bartek poleca Dzięcioła w Dojlidach, Romek jest niezły, ale ma kolejki i ostatnio pochłania mu czas Motorsport. Tam też spotykałem chłopaków z Ełku. Są jeszcze inni i to polecani, ale nikt z naszych tam nic nie robił.
Jednak zastanów się nad Marudą. Co prawda to centrum Polski, ale wszyscy wiemy, że warto. Szukaj go na forum.

Marecki - 2021-09-28, 13:45

Zaprowadź do Marudy i będziesz zadowolony - sam tez tak zrobiłem
Zna on b. dobrze te starsze modele i ma sprawdzonych dostawców części.
Napisz do niego i pogadajcie:

https://www.shadow.org.pl...wprofile&u=2216

Kamrat.85 - 2021-10-04, 19:37

Panowie, dziękuję za podpowiedzi ;-)

Kontakt z Marudą nawiązany. Wstępny termin ustalony.

Pozdrawiam.
Paweł

Marecki - 2021-10-04, 23:32

Napisz co wyszło z weryfikacji silnika


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group