To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Układ chłodzenia - Gdzie sprawdze poziom plynu chlodniczego?

Złoty - 2009-04-20, 00:05
Temat postu: Gdzie sprawdze poziom plynu chlodniczego?
Witka.

Szukalem i szukalem i nie moge znalesc gdzie u licha sprawdza sie poziom plynu w Vt 1100 ACE. Jest wlew jakis za puszka na narzedzia....ale czy to wszystko?



Przy okazji zapytam.... moge w razie braku dolac plyn do chlodnic aluminiowych bez calkowitej zmiany plynu? Nie wiem co tam jest aktualnie wlane, bo moto kupione niedawno. ;-)

Divastion - 2009-04-20, 09:40

Bezpośrednio możesz sobie sprawdzić, odkręcając korek chłodnicy :-D zbiorniczek wyrównawczy znajduje się pewnie po prawej stronie motoru, przed pompą paliwa, za silnikiem, sporo pod airbox'em :-) Jak nie jesteś pewien, co jest wlane (o ile to jest płyn do chłodnic) to raczej jest niewskazane dolewanie, bo nie każdy płyn miesza się z innym :-) chociaż przyjęte jest, że większość :-D Lepiej wymienić całą zawartość, wtedy masz pewność.
Złoty - 2009-04-20, 12:49

dzieki za info ;-)

na chlodnicy nie widze zadnego korka... on jest pod oslona? :shock:

Mateusz - 2009-04-20, 13:23

Złoty napisał/a:
dzieki za info ;-)

na chlodnicy nie widze zadnego korka... on jest pod oslona? :shock:


Między główką ramy a bakiem, po prawej stronie motocykla (dla dokładności - po stronie dźwignie hamulca) powinieneś mieć osłonkę plastikową (najprawdopodobniej plastikową). Odkręcasz tą zaślepkę i pod spodem jest korek wlewu do chłodnicy.

Złoty - 2009-04-20, 19:34

aaaha :-P

trzeba by zmienic ten plyn, bo nie wiem co tam plywa...

Mateusz - 2009-04-21, 12:28

Złoty napisał/a:
aaaha :-P

trzeba by zmienic ten plyn, bo nie wiem co tam plywa...


W takim razie:

1. Odczepiasz przewód gumowy, który idzie od dołu chłodnicy do pompy (uprzednio podstawiając coś na płyn)

2. Czekasz, aż przestanie kapać

3. Zakładasz przewód

4. Wlewasz płyn do chłodnicy

5. odpalasz maszynę i patrzysz, kiedy we wlewie płynu przestaną sie pojawiać bąbelki powietrza (ok 3- 5 minut)

6. uzupełniasz płyn w chłodnicy i zamykasz korek

7. uzupełniasz płyn w zbiorniczku wyrównawczym

8. Zakładasz wszelkie wcześniej zdjęte zaślepki, boczki, osłonki.

9. Masz banana na gębie przez jakieś 20 - 30 km

10. Stoisz pod garażem/parkingiem i z uwielbieniem patrzysz na maszynę, przez jakieś 10 - 15 minut

11. Albo jedziesz dalej albo idziesz na piwo :-)

Złoty - 2009-04-21, 19:16

hehehe instrukcja mistrzowska :chytrusek: o ile pierwsze pkty sa czysto instruktazowe, o tyle ostatnie w pelni pokazuja jak wygladam jak schodze z z Shadowki... jak narazie po kazdym smiganiu :-D



dzieki za info ;-)

Złoty - 2009-05-28, 09:08

Że tak jeszcze na ten temat....

do zbiorniczka wyrownawczego osobno nalewac plyn przez wlew w okolicy praweg podnozka kierowcy? Jakis poziom sie tam sprawdza?

Mateusz - 2009-05-28, 09:17

Złoty napisał/a:
Że tak jeszcze na ten temat....

do zbiorniczka wyrownawczego osobno nalewac plyn przez wlew w okolicy praweg podnozka kierowcy? Jakis poziom sie tam sprawdza?


Na zbiorniczku powinieneś mieć dwie kreski LOW i MAX. Płyn powinien być bliżej LOW. I tak, przez ten osobny korek :-)

Złoty - 2009-05-29, 02:16

Wiesz co, jakas kreske na nim widac jak sie przypatrze, ale jest on tak schowany za puszka boczna, ze wogole nie widac co i jak.
maly_tomi - 2009-05-29, 10:04

Ja to robię tak, ze w ciemnym garażu świecę latarka w dno zbiorniczka :) wtedy widać poziom płynu :)
Mateusz - 2009-05-29, 10:18

Złoty napisał/a:
Wiesz co, jakas kreske na nim widac jak sie przypatrze, ale jest on tak schowany za puszka boczna, ze wogole nie widac co i jak.


Niestety mam wcześniejszą wersję 1100, u mnie jest bardzo dobrze widoczny poziom. Jak u Ciebie sprawdzić - nie wiem. Ale bym poświecił latarką przez zbiorniczek - pewnie będzie widać :-)

intruz - 2009-07-20, 10:26

u mnie płyn chlupie sie na samym dole zbiorniczka wyrównawczego...Czy w związku z tym mogę dolać wody destylowanej do wyrównania poziomu?
Mateusz - 2009-07-20, 10:29

intruz napisał/a:
u mnie płyn chlupie sie na samym dole zbiorniczka wyrównawczego...Czy w związku z tym mogę dolać wody destylowanej do wyrównania poziomu?


A wymieniałeś lub wiesz kiedy był wymieniany płyn? Może zamiast lać wodę (nie polecam) lepiej kupić bukłak płynu, i wymienić w całym układzie, zalewając przy okazji odpowiedni poziom w zbiorniczku?

intruz - 2009-07-20, 10:35

nie wymienialem i nie wiem kiedy byl wymieniany...

Nie mam zadnych problemów z chlodzeniam, stwierdziłem tylko niski stan w zbiorniczku, wiec chciałem uzupełnic...

Całkowita wymiane planuje przed zimą...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group