To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Mechanika ogólna - Wiązka elektryczna vt600

bugi - 2020-12-13, 11:53
Temat postu: Wiązka elektryczna vt600
Witam,
Chciałbym pocignąć nową instalacje elektryczną w vt600. Inaczej zamontować wszystkie podpięte do niej części. Pytanie jaka grubość drutu/kabla powinna być, aby to wszystko wytrzymało?

Czy mogę np. oryginalne przełączniki z kierownicy: oświetlenie, zapłon, starter, trąbka, zamienić na własne przyciski? Czy wtedy wystarczy dobrze je podpiąć, czy trzeba coś kombinować?

Fachowcy w hurtowni z elektroniką nie potrafią nawet schematu odczytać z Hondy, szkoda gadać...

Dzięki!

AMarek - 2020-12-13, 14:39
Temat postu: Re: Wiązka elektryczna vt600
bugi napisał/a:
Witam,
jaka grubość drutu/kabla powinna być, aby to wszystko wytrzymało?
Najlepiej takie jak były, producenci nie przewymiarowują bo to kosztuje, jak zmniejszyło się obciążenie to może być cieńszy, ale trzeba pamiętać o wytrzymałości mechanicznej.

bugi napisał/a:
Czy mogę np. oryginalne przełączniki z kierownicy: oświetlenie, zapłon, starter, trąbka, zamienić na własne przyciski? Czy wtedy wystarczy dobrze je podpiąć, czy trzeba coś kombinować?
Oczywiście że można, tylko niektóre są zależne np starter wyłącza oświetlenie. No i dobrze jest pamiętać o ergonomii.
bugi - 2020-12-13, 15:47

Czy są jeszcze jakieś zależności? Myślałem, że starter odcina cały prąd gdy jest wyłączony a nie tylko światła? Chyba, że chodzi Ci o to, że jest tam przełącznik świateł? Włączanie/Wyłączanie świateł tez chce zrobić na osobnym przełączniku.
AMarek - 2020-12-13, 22:50

Starter w sensie włącznika rozrusznika. Włączniki świateł też włączają światła drogowe i pozycyjne.
krzynol - 2020-12-14, 14:42

faktem jest, że nie ma przekroju przewodów na schematach Hondy
Przewody najlepiej typu FLRY, 0,75-1mm2, a tam gdzie prądy większe 1,5 mm2, a punkty newralgiczne mocno prądowe 2,5mm2



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group