To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 600 - Budowa silnika

bugi - 2020-12-02, 17:51
Temat postu: Budowa silnika
Witam,
Tak się zastanawiam od czego zależy budowa silnika i czy można ze sobą mieszać części/osprzęt pomiędzy wersjami.

Zauważyłem u mnie, że mam cylindry z wyjściem na magistrale oleju. W Internecie znalazłem tylko jeden taki kompletny silnik do podglądu i w nim z prawej strony z przodu jest miejsce do podpięcia tego przewodu olejowego.

Link do takiego silnika:
https://www.ebay.com/itm/...hgAAOSwdB5bbb34

W mojej pokrywie nie mam takiego miejsca z prawej strony, tak jak w większości silników jakie znalazłem wogóle nie mają takich przewodów.

Jak mam połączyć teraz cylindry, magistrale oleju i silnik, skoro mam magistrale, cylindry z miejscem na przewody i brak miejsca połączenia na silniku?

Płakać się chce...

Todek - 2020-12-02, 18:33

bugi napisał/a:
Jak mam połączyć teraz cylindry, magistrale oleju i silnik, skoro mam magistrale, cylindry z miejscem na przewody i brak miejsca połączenia na silniku?

Bo masz cylindry z starszej wersji silnika. W nowszych silnikach, chyba od 95 lub 96 roku nie ma już tej magistrali.

Skorupek - 2020-12-03, 18:41

Dokładnie jak Todek pisze od 88 do 96 były jedne silniki a po 96 drugie uproszczone bez tej magistrali. cylindry i głowice są inne w tych rocznikach podobnie jest z pokrywami silnika i karterami bo powyższa zmiana wymusiła nieco inne rozwiązania. wizualnie są bardzo podobne i pewnie by pasowały ale albo była by dziura albo brak wejścia np magistrali
bugi - 2020-12-04, 13:29

Tylko dziwi mnie jedna rzecz. Na necie dużo tych silników na sprzedaż, często widzę silniki bez magistrali, a z miejscem na magistralę w pokrywie.
Dziwne kombinacje

Skorupek - 2020-12-05, 17:17

Wejdź sobie na stronę www.partzilla.com wybierz motocykle rocznik model i odpowiednią fiszke z tym elementem. Zmień na kolejny rok i tak dalej i dalej aż zobaczysz kiedy weszła zmiana. Wtedy porównaj to z tym co masz i dobieraj części. Po kliknięciu w numer części wyskoczy ci w osobnej zakładce wykaz kompatybilnych roczników i modeli w których występowała dokładnie taka sama część. Mocno ułatwia szukanie części i identyfikację problemu


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group