To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 600 - Osprzęt silnika

bugi - 2020-11-26, 08:41
Temat postu: Osprzęt silnika
Witam,

Nie wiem, czy piszę w dobrym dziale, ale dla mnie to ważne informacje, które bym chciał posiadać, a to bank informacji.

Chcę kupić silnik od vt600, trochę tego jest na szczęście, ale w każdym przypadku jest napisane "silnik bez osprzętu". Co to znaczy?
Co wchodzi w skład osprzętu?
Potrzebne mi te informacje.

Macie może jakiś schemat silnika z całym osprzętem, albo fachowe nazwy tych części, abym mógł je sobie poszukać i dokupić?

Dzięki za odpowiedzi.

Marecki - 2020-11-27, 06:06

Bez osprzętu czyli „golas”.
Zapewne będzie bez gaźnika (-ów) i rozrusznika bo trudno będzie coś więcej odkręcić.

bugi - 2020-11-27, 08:40

Dzięki za odpowiedź :)
Skorupek - 2020-11-27, 19:35

Osprzęt to uzwojenie alternatora, rozrusznik, gaźniki instalacja. Przeważnie jest to goły słupek czyli kartery z układem korbowo tłokowym i głowicami skrzynią. Resztę można uznać za osprzęt. Im chytrzejszy
Handlarz tym silnik bardziej ogołocony. Miałem kiedyś silnik ale było tylu chętnych na niego przez 5 lat że oddałem go za darmo. Jeżeli szukasz silnika z allegro to niektóre są tam od 5 lat albo i dłużej bo one się nie psują i nikt ich nie kupuje. Mojego za 300 nikt nie chciał przez 3 czy 4 lata :-x

JackSoft - 2020-11-27, 23:06

[quote=Jeżeli szukasz silnika z allegro to niektóre są tam od 5 lat albo i dłużej bo one się nie psują i nikt ich nie kupuje. Mojego za 300 nikt nie chciał przez 3 czy 4 lata :-x [/quote]

Etam się nie psują. Mój sąsiad już zajeździł dwa! Jeden po pijanemu palił i pałował bez oleju, a drugi podobnie, tyle że bez płynu chłodniczego :lol: Ciekawe, co wymyśli na trzeci motor :lol: Aż się boję :omg:

bugi - 2020-11-30, 19:24

haha, dzięki koledzy. Na szczęście trafiłem na porządnego człowieka, który prawie skompletował całą moją maszynę za symboliczne pieniądze. Przede mną teraz przegląd tego wszystkiego.

Pozdro



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group