To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 700/750/800 - VT 800 - strzały z wydechów - prośba o poradę i podpowiedzi.

Kubi81 - 2020-11-15, 21:02
Temat postu: VT 800 - strzały z wydechów - prośba o poradę i podpowiedzi.
Drodzy forumowicze korzystając z Waszego doświadczenia i wiedzy proszę o podpowiedź i poradę. W kwietniu tego roku kupiłem VT800 z 1990r. Zrobiłem podstawowy serwis: wymieniłem filtry: powietrza i oleju (i oczywiście olej również :mrgreen: ), olej w dyferencjale, opony, tarcz hamulcową i wymieniłem klocki oraz odnowiłem zacisk przedniego hamulca. i tak przeskoczyłem ten miniony sezon robiąc około 2000km.
To co mnie zaniepokoiło, to głośne strzały z wydechów podczas odpuszczania manetki - praktycznie za każdym razem. Motocykl ma moc, pracuje równo (jak już jest rozgrzany), pali w granicach 6l/100km. Dodatkowo od czasu, do czasu zamiast strzału w wydech słychać (czasami podczas pracy na ssaniu) przepchnięcie gazów - coś w rodzaju 0,5sekundowego strzału z kompresora powietrza. Generalnie żadnych innych problemów nie widzę. No ewentualnie podczas pracy na ssaniu również zdarza mu się strzelić i praca w tym momencie nie jest zbyt równa.
Wymieniłem świece na Irydowe DENSO IX22B, ale to nic nie zmieniło. Mam swoje podejrzenia i kilka tropów. Proszę o Wasze porady i podpowiedzi, jak się zabrać do tego tematu.

Matrix - 2020-11-15, 21:24

Czyszczenie i synchronizacja gaźników powinna załatwić sprawę....
mamamuszi - 2020-11-15, 21:49

Wg mnie to skopany jest skład mieszanki wolnych obrotów , ewentualnie nasi wsadzili pazury w wydech a to również trzeba nadrabiac owym składem paliwa do powietrza przy wolnych obrotach.
Maruda - 2020-11-15, 22:15

To zależy jakie masz wydechy ale najpierw zaczołbym od synchronizacji
Kubi81 - 2020-11-15, 22:33

Dzięki za pierwsze wnioski.
Wydechy puste ołówki. Również w pierwszej kolejności pomyślałem o synchronizacji gaźników. Nie napisałe jednego szczegółu - świece ciemne i mokre :roll:

Didymos - 2020-11-16, 08:35

Puste wydech to samo zło :mrgreen: zawszę będą strzelały.
Skoro świece czarne i mokre, to jest mocno na bogato, może przy okazji zmiany wydechów ktoś wymienił na pałę dysze w gaźniku, żeby trochę poprawić skład mieszanki i przedobrzył.

MARQ - 2020-11-18, 14:44

Didymos napisał/a:
Puste wydech to samo zło :mrgreen: zawszę będą strzelały.
Skoro świece czarne i mokre, to jest mocno na bogato, może przy okazji zmiany wydechów ktoś wymienił na pałę dysze w gaźniku, żeby trochę poprawić skład mieszanki i przedobrzył.

a potem jeszcze pokręcił śrubkami na oko, żeby fajnie waliło w rury przy odpuszczaniu manetki ;)
się auta rozchodzą na boki jak dojeżdżał do świateł.


6litrów, mokre świece, "szczały w rurę" .. jakoś tam składa się to do kupy.
zacząłbym od synchronizacji i ustawienia składu mieszanki jak radzą inni,
dla pewności, jeśli fundusze lub czas własny i chęci pozwalają, to od razu pełen serwis garnuchów, z wyjęciem, rozebraniem, myciem, posprawdzaniem dysz i iglic, gumek i membran, i dopiero na spokojną głowę i pełną wiedzę co tam siedzi... regulacja: synchro i skład mieszanki ze wstępu.

idzie zima akurat.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group