To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Mechanika ogólna - vt750 z 2001r nagle przestała odpalać.

kris134 - 2020-04-29, 15:32
Temat postu: vt750 z 2001r nagle przestała odpalać.
witam. pacjent jak w temacie vt 750 z 2001r. normalnie odpalala jeżdzila wjechałem do garażu i przestała odpalać. tak odpalala na dotyk. co udalo mi sie sprawdzić . świece ok. iska w porzadku na wszystkich 4 . pompka paliwowa ładnie rytmicznie puszcza paliwo. niestety paliwo z pompki nie przechodzi przez gaznik na cylindry. mimo dlugiego krecnia swiece suche. aku naladowane a nawet podlaczane samochodowe dla lepszego krecenia. Wyciagnalem gaznik. wyczyscilem wszystkie dysze przedmuchane .po wsadzeniu gaznika raz zająknie i juz wiecej sie nie odezwie. jakieś sugestie dlaczego gaźnik nie daje paliwa na tloki?
Skorupek - 2020-04-29, 18:33

Zaworki iglicowe się zacięły albo pływaki są źle ustawione.
kris134 - 2020-04-29, 18:43

no kurcze wlasne zaworki iglicowe leciutko pracuja . sprezyny je dociskaja. nie kumam dokladnie na jakiej zasadzie one działaja?co powoduje ze one sie ruszaja?jakies podcisnienie?pływaki nie były ruszane .jak miałem gaxnik na stole i dmuchalem w wezyk zasilajacy w paliwo to powietrze wchodzi .jak unioslem pływaki przestalo powietrze wchodzic. puscilem to znowu powietrze leciało.wiec pływaki pracuja poprawnie. zaworki iglicowe oba chodza leciutko.
kris134 - 2020-04-29, 19:05

chyba ze myle pojecia. chodzi mi o te 2 tłoczki z iglicami ktore sa popychane spreżyna przez membrane ?
adam3911 - 2020-04-29, 20:05

A zawory były regulowane?
Są na śrubkę i jest szansa że nie otwierają się już...

kris134 - 2020-04-29, 21:39

zaworów nie regulowałem. motocykl kupilem zaniedbany. instalacja pokopana. poobdzierany itd. wszystko porobilem. chodził w garazu.odpalal na dotyk. jezdzilem po podwórku.skonczylem malowanie zalozylem przedni zderzak i kierunkowskazy . ucieszony ze wreszcie skonczylem . usiadłem z bananem na ustach i lipa.... kreci ale nie odpala. gdyby to byly zawory to ciezko by palil czy cos a nie po zgaszeniu na 2 dzien zero odzewu. tylko dziwna sprawa bo jak pod swiece podam benzynki to tez nie odpali...
adam3911 - 2020-04-29, 22:05

Zrób zawory o jeździj
Wojmil - 2020-05-01, 15:38

Cześć, mam troszkę starsze bo z 85 roku ale zrobiło mi się podobnie. Jeździła i było OK to wjechałem do garażu na wymianę płynu chłodniczego, wszystko poszło gładko a tu nie zapala.

Świece nowe i jest OK (iskra jest), paliwo pompka podaje w górę, czasem zagada na ssaniu ale chodzi jakoś tak niemrawo i wcześniej lub później gaśnie jakby paliwo się skończyło.

Rozgryzłeś problem u siebie - może by mnie to naprowadziło na rozwiązanie mojego problemu?

kris134 - 2020-05-02, 16:31

no własnie lipa. cały czas moto stoi i nie pali. to nie jest wina zawórów bociągnie kolektorem jak głupie.sprezanie tez jest. ewidentnie mam wine paliwa. gaznik robierany juz 3 razy. wszystko czyste a paliwo na tloki nie idzie.
Wojmil - 2020-05-02, 18:15

No to troszkę kaszana, ja jutro wyciągnę gaźniki i poczyszczę może u mnie pomoże.

Tak czy siak powodzenia w walce :)

robrob - 2020-05-03, 08:23

jeśli nie masz paliwa na tłokach a masz w gaźniku, to ewidentnie wina gaźnika, sprawdz śrubę regulacji mieszanki, ssanie czy otwiera, bo zakładam że wszystkie dysze paliwowe są czyste, a zaworek iglicowy sprawny i dostarcza paliwo do komory pływakowej./ ostatnio przez uszkodzoną śrubę regulacji mieszanki walczyłem z gaźnikiem 2 dni, okazało się że sam czubek iglicy śruby się ułamał i blokował przepływ mieszanki./
kris134 - 2020-05-03, 18:28

No o coś więcej wiem . Wczoraj trochę się pobawiłem podłożyłem mój gaźnik do innej 750. I co bardzo dziwne odpalil bez problemu .czyli wina nie jest gaźnika. Pompkę paliwowa też podmienilem i wszystko ok. Iskra na wszystkich 4 świecach jest. Pytanie czy w odpowiednim momencie. Co daje sygnał cewkom kiedy ma być iskra ? Może iskry są w złym momencie ?
Todek - 2020-05-03, 19:26

kris134 napisał/a:
Co daje sygnał cewkom kiedy ma być iskra ? Może iskry są w złym momencie ?

Impulsator poprzez moduł zapłonowy.

adam3911 - 2020-05-03, 20:49

Jakie to uparte.... Zawory sprawdziłeś? Rozrząd? Bo widzę że zaczniesz sprawdzać ciśnienie w kolach
kris134 - 2020-05-04, 06:05

Zgodnie z sugestia Adam3911 sprawdzę dziś zawory .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group