To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Świece, fajki, przewody WN - Dodatkowe światła LED i Lightbary podłączenie

BOBIN - 2021-01-31, 21:13

No zobaczymy, ja chce je zamontować nisko żeby świeciły tuż nad powierzchnią (gmole) i ewentualnie trochę na boki żeby doświetlały pobocza, rowerzyści, piesi itp.
Co do tego co pisał shad'OS, że kierowcy mylą moto z samochodem to z własnego doświadczenia wiem, że jedno światło sprawia wrażenie jakby z naprzeciwka jechał samochód i był daleko bo samochodowe dwa światła zlewają się w jedną jeżeli samochód jest daleko ale na to wpływ ma jeszcze dużo innych czynników jak moc światła, pogoda itp. Dlatego uważam, że więcej świateł oczywiście z umiarem) raczej pomaga niż przeszkadza.

BOBIN - 2021-02-07, 09:50

Cześć ponownie.
Na wstępie publiczne dzięki krzynol za podarowanie i przesłanie przekaźników.
Na razie podłączyłem je na sucho i LEDy świecą. Chciałbym żeby osoby które interesowały się tym tematem i się znają zerknęły na schemat czy na pewno dobrze podłączyłem. Niby wszystko świeci ale nie chciałbym żeby podczas dłuższej jazdy zaczęła mi się instalacja jarać.
Zasilanie będę brał z gniazda zapalniczki która ma swój bezpiecznik (w tej chwili nie pamiętam jaki) umiejscowiony w lampie głównej przedniej i zasilanie pojawia się dopiero po przekręceniu kluczyka czyli tak jak chciałem. Dalej to już nowa instalacja.
Link do zdjęcia schematu.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/f7c829ae9fa89283
Z góry dzięki za porady.

Marecki - 2021-02-07, 10:37

BOBIN - skoro gniazdo zapalniczki ma swój bezpiecznik to ten układ będzie poprawnie działał.
Marcik 1100 - 2021-02-07, 15:17

Tak, będzie działał, jeżeli zostanie wykonany zgodnie ze schematem.
Osobiście wszędzie gdzie dokładam przekaźniki, dodaję jeszcze diodę przepięciową pomiędzy stykami zasilającym cewkę przekaźnika, aby zabezpieczyć pozostałą elektronikę.

Pozdrawiam

BOBIN - 2021-02-07, 21:38

Takie LEDY jaki powinny mieć bezpiecznik?
Marecki - 2021-02-07, 21:45

Przy większości LEDów to w zasadzie nawet 1A wystarczy :-)
Zastosuj najmniejszy jaki znajdziesz np 5 czy 7.5A

BOBIN - 2021-02-07, 22:29

Ok. Dzięki, bo tak się zastanawiam czy może jeszcze jednego nie dać dla samego układu LED, czyli za zapalniczko.
krzynol - 2021-02-08, 08:44

będzie gitara, sam obwód ledów możesz zabezpieczyć, ale jak Marecki napisał, malutki bezpiecznik 5A
Broda - 2021-02-13, 00:19

BOBIN napisał/a:
Cześć ponownie.
Na razie podłączyłem je na sucho i LEDy świecą.


Jak już wrzucisz na moto - daj foto :)

BOBIN - 2021-02-13, 21:24

Link jak by ktoś się pytał po co i jak działa przekaźnik tak jak ja wcześniej :lol: :
https://www.youtube.com/watch?v=5QWZllRVJMk

Wszystko w trakcie roboty, instalacja zrobiona ale same LED'y ustawię wiosną żeby się przejechać i sprawdzić także i wtedy zdjęcia podeślę a i może jakieś pierwsze wrażenia - mam nadzieję, że pozytywne.
Oczywiście już mam następny pomysł :-D zamontować głośniejszy sygnał typu fanfarę ale żeby była jak najmniej widoczna a głośna :chytrusek:

BOBIN - 2021-06-08, 19:57

Co do tych LED, wszystko podłączone ale efekty średnie.
Po pierwsze te LEDy jak większość tych chińczyków nie posiadają regulacji na boki tylko góra dół więc ciężko je sobie dobrze ustawić.
Po drugie słabo doświetlają pobocze, wolę jechać na lightbarach tylko ewentualnie wymienić w nich żarówki na LEDy żeby nie obciążać układu.
Plusem może być to bo mam nadzieję, że jestem bardziej widoczny dla samochodów jadących z naprzeciwka, przynajmniej ja jak mijałem się z takim motocyklem to widoczny był z dalszej odległości niż traki bez (bardziej rzucał się w oczy).
No i ostatni plus to zawsze jakieś doświadczenie więcej :mrgreen: :lol: :mrgreen: :lol:
Jak by ktoś potrzebował porady to śmiało.
Pozdrawiam i dzięki wszystkim jeszcze raz.

krzynol - 2021-10-15, 22:22

podbiję temat, bo mam tych przekaźników kolejną partię do oddania,
ale to może osobny wątek zrobię

Panoramiks - 2021-10-15, 23:15

Mi by się znowu ze 4 przydały ale dla bezpieczeństwa tylko te na 4 piny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group